Goji - odveký pomocník, moderná superpotravina


Bobule Goji malé, žiarivo červené, účinkami a prospešnými vlastnosťami nabité, pozoruhodné plody, boli už po stáročia oceňované v tradičnej čínskej medicíne a aj dnes sú oceňované, pre svoje prospešné vlastnosti na celkové zdravie.

Základom zdraviu prospešných benefitov plodov Goji je ich pôsobivá zmes základných živín. Tieto drobné červené bobule sú nabité vitamínmi, minerálmi a antioxidantmi, čo z nich robí skutočnú nutričnú superpotravinu.

Goji bobule sa môžu pochváliť pozoruhodným antioxidačným profilom. Sú bohaté na zlúčeniny ako zeaxantín, luteín a betakarotén, ktoré pomáhajú neutralizovať škodlivé voľné radikály v našom tele. Bojom proti oxidačnému stresu tieto antioxidanty prispievajú k celkovému zdraviu buniek a môžu znižovať riziko chronických ochorení.

Goji prispievajú k podpore imunitného systému. Pre silný imunitný systém ponúkajú bobule Goji cenného spojenca. Vďaka vysokej koncentrácii vitamínu C zohrávajú úlohu pri posilňovaní obranyschopnosti nášho tela a posilňovaní našej schopnosti odvrátiť infekcie. Zahrnutie plodov Goji do vašej stravy môže byť prospešné najmä v období prechladnutia a chrípky.

Goji pomáha k ochrane zraku. S pribúdajúcim vekom je ochrana nášho zraku čoraz dôležitejšia. Plody Goji obsahujú zeaxantín a luteín, dva veľmi dôležité antioxidanty, ktoré chránia naše oči pred škodlivým UV žiarením a oxidačným poškodením. Pravidelná konzumácia môže pomôcť udržať zdravie očí a znížiť riziko vekom podmienenej degenerácie makuly.

Goji podporuje vitalitu a dodáva aj celkovú energiu. Plody Goji obsahujú esenciálne aminokyseliny a vitamíny skupiny B, ktoré sú známe svojou úlohou pri premene potravy na energiu. Kombinácia živín v plodoch Goji môže pomôcť zlepšiť vitalitu a udržať stabilnú hladinu energie počas dňa.

Goji prispieva ku optimálnemu stavu kardiovaskulárnej sústavy. Podpora kardiovaskulárneho zdravia je dôležité pre celkovú pohodu. Plody Goji ponúkajú nášmu kardiovaskulárnemu systému priaznivé živiny, ako je draslík a antioxidanty, ktoré môžu pomôcť zvládnuť krvný tlak a hladinu cholesterolu.

Organic Goji powder - 100 g

Organic Goji powder - 100 g

Goji juice 100% BIO 750ml Himalyo

Goji juice 100% BIO 750ml Himalyo

Goji Kustovnica čínska 100g

Goji Kustovnica čínska 100g

Goji sú všestranné bobule, ktoré viete veľmi jednoducho zakomponovať do vášho jedálnička. Na goji si viete jednoducho pochutnať v raňajkovek kaši, jogurte či šalátovej prílohe. Prípadne plody môžete pridať do smoothies, alebo džúsov pre lahodný a výživný nádych. Z goji bobúľ si viete tiež uvariť šálku upokojujúce a výživného čaju. 

Bobule Goji si získali svoju povesť ako superpotravina vďaka pôsobivému množstvu zdravotných výhod, ktoré ponúkajú. Od posilnenia nášho imunitného systému a podpory zdravia srdca až po podporu nášho zraku a poskytovanie prirodzenej energie, tieto malé červené bobule si skutočne zaslúžia miesto v našej strave. Pamätajte, že kľúčom k zdravému životnému štýlu nie je jedno čarovné ovocie, ale vyvážená a pestrá strava podporená pravidelnou fyzickou aktivitou. Prečo teda nevyskúšať bobule Goji ako príjemný doplnok na vašej ceste k wellness?

Jedno upozornenie na záver, goji bobulé sú síce superpotravina s mnohými benefitmi, ale ľudia, ktorí v minulosti trpeli obličkovými kameňmi, alebo majú väčšie predispozicie na ich tvorbu a rovnako tak ľudia, ktorí aktuálne užívajú lieky na riedenie krvi, alebo lieky na diabetes, by rozhodne mali dodržiavať odporúčané množstvo goji bobúľ na deň a neprekračovať toto odporúčanie.