Najnovšie články

Existuje veľké množstvo probiotík, ale aby boli účinné, je dôležité aby prežili cestu do čriev. Nezáleží len na tom, či dávka probiotík obsahuje 10, 30 alebo 50 miliárd baktérii, rozhodujúca je ich miera prežitia v žalúdku.

Čítať viac

Pestrec mariánsky je stredomorská liečivá bylina, ktorá vyzerá ako bodliak. Pestrec je však veľmi účinnou bylinkou pre ľudí, ktorý majú problémy s pečeňou, dýchacími ťažkosťami a trávením. 

Čítať viac

Ashwagandha (ašvaganda) – indický ženšen – je jednou z najdôležitejších aj najsilnejších bylín používaných v Ayurvéde. Samotné pomenovanie bylinky pochádza zo Sanskritu a znamená “vôňa koňa”. 

Čítať viac

Najuniverzálnejší "nečaj", "nápoj Inkov" s ktorým môžeme pri príprave priam kúzliť. Kôra stromu, ktorú Indiáni nazývali "tajy", čo znamená "mať moc a silu", čaj ktorý radi pili ruskí cári aj macedónski mnísi. Jednoducho Lapacho.  

Čítať viac

Bylina je užívaná tradičným domorodým liečiteľstvom natívnych indiánskych kmeňov na podporu obličiek a pečene, na ochranu močových ciest a reguláciu cholesterolu.

Čítať viac

Aký je rozdiel v metabolizme MCT voči iným tukom? Vedeli ste, že vďaka MCT môžete spustiť spaľovanie tukov až 6-krát efektívnejšie?

Čítať viac

Pre svoje správne fungovanie potrebuje náš organizmus prísun primeraného množstva tukov. Nie je však tuk ako tuk. Pre naše telo je prijateľnou alternatívou ich prísun vo forme za studena lisovaných olejov.

Čítať viac