Najnovšie články

Ashwagandha (ašvaganda) – indický ženšen – je jednou z najdôležitejších aj najsilnejších bylín používaných v Ayurvéde. Samotné pomenovanie bylinky pochádza zo Sanskritu a znamená “vôňa koňa”. 

Čítať viac

Najuniverzálnejší "nečaj", "nápoj Inkov" s ktorým môžeme pri príprave priam kúzliť. Kôra stromu, ktorú Indiáni nazývali "tajy", čo znamená "mať moc a silu", čaj ktorý radi pili ruskí cári aj macedónski mnísi. Jednoducho Lapacho.  

Čítať viac

Bylina je užívaná tradičným domorodým liečiteľstvom natívnych indiánskych kmeňov na podporu obličiek a pečene, na ochranu močových ciest a reguláciu cholesterolu.

Čítať viac

Aký je rozdiel v metabolizme MCT voči iným tukom? Vedeli ste, že vďaka MCT môžete spustiť spaľovanie tukov až 6-krát efektívnejšie?

Čítať viac

Pre svoje správne fungovanie potrebuje náš organizmus prísun primeraného množstva tukov. Nie je však tuk ako tuk. Pre naše telo je prijateľnou alternatívou ich prísun vo forme za studena lisovaných olejov.

Čítať viac

Superpotraviny je slovo, ktoré sa dnes bežne skloňuje naprieč lifestylelovými, vegánskymi, gurmánskymi či zdravotne zameranými článkami, blogmi či receptami. Superpotravina ale neznamená nutne drahá a špeciálna surovina, mnohé viete zakomponovať d…

Čítať viac

Smilax lekársky, Smilax officinalis alebo Sarsaparilla veracruz sa na nedostatok obľúbenosti sťažovať nemôže. Jeho neodolateľná korenistá vôňa, ktorá vzdialene pripomína vianočné pečivo, si mnohých z nás podmaní už pri prvom letmom stretnutí.

Čítať viac