Biele mumio a jeho pozoruhodné účinky


Biele mumio, kamenný olej, "brakshun" či skalná šťava je vzácna a jedinečná látka nachádzajúca sa v horských oblastiach Strednej Ázie. Táto prírodná živicová látka, známa pre svoje bohaté minerálne zloženie a terapeutické vlastnosti, bola cenená po stáročia v tibetskej aj čínskej medicíne ako pomoc na mnohé neduhy.

 

Biele mumio, alebo kamenný olej bol dávnej minulosti tak cenený a vzácny, že bol dostupný len šľachte a cisárom. Kamenný olej bol považovaný za zdroj dlhovekosti a pomocník na mnohé ťažkosti a za 1 gram bieleho múmia v starovekej Číne dávali 1g zlata. A po mnoho storočí sa tento prírodný minerálny produkt používal na pomoc riešení rôznych ťažkosti (neplodnosť, kardiovaskulárne ťažkosti, tráviace problémy, problémy s pohybovým aparátom, psoriáza, ...)

Podľa pomenovania by si mnohí kamenný olej predstavili ako tekutý, ale svojim vzhľadom nevyzerá ani nepripomína olej, práve naopak je to jemný prášok bielej alebo krémovej farby. Kamenný olej alebo biele mumio sa ťaží vysoko v horách. Zoškrabáva sa z povrchu hornín a následne sa čistí od nečistôt. Mechanizmus tvorby bieleho múmia nie je s určitosťou známy, je len jasné, že ide o prirodzený výsledok vylúhovania hornín.

Biele mumio je výnimočným zdrojom minerálov nevyhnutných pre optimálne telesné funkcie. Obsahuje účinnú zmes viac ako 49 minerálov a stopových prvkov vrátane vápnika, horčíka, železa, zinku, selénu a draslíka. Tieto minerály zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri udržiavaní zdravia kostí, posilňovaní imunity, podpore kardiovaskulárnej pohody a podpore celkovej vitality.

Biele mumio bolo už v dávnej minulosti uznávané pre svoje schopnosti podporovať imunitu. Vykazuje silné antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti, pomáha posilňovať obranné mechanizmy organizmu proti rôznym ťažkostiam. Pravidelná konzumácia múmia je spojená so zníženým rizikom respiračných ochorení, bežného prechladnutia a symptómov podobných chrípke.

MUMIO - 60 ks

MUMIO - 60 ks

Mumio biele kamenný olej 3g

Mumio biele kamenný olej 3g

Krém Dobrodeja Mumio 30ml

Krém Dobrodeja Mumio 30ml

Vďaka svojmu jedinečnému obsahu účinných látok sa biele mumio vyznačuje aj protizápalovými účinkami. Jeho aktívne zlúčeniny, ako je kyselina fulvová a kyselina humínová, majú pozoruhodné protizápalové účinky, ktoré môžu zmierniť bolesť, opuch a začervenanie spojené so zápalovými stavmi, ako je artritída, alergie a kožné poruchy. Navyše tieto vlastnosti môžu prispieť k celkovému zdraviu kĺbov a zlepšeniu pohyblivosti.

Jedinečné zloženie bieleho múmia mu umožňuje pôsobiť ako silný detoxikátor. Pomáha pri odstraňovaní ťažkých kovov, toxínov a voľných radikálov z tela, čím pomáha znižovať oxidačný stres a chráni pred poškodením buniek. Tento detoxikačný účinok podporuje zdravie pečene, urýchľuje metabolizmus a zlepšuje celkovú pohodu.

Biele mumio môže mať priaznivé účinky na kognitívne funkcie a duševnú pohodu. Ukázalo sa, že jeho zložky, ako je kyselina fulvová, podporujú zdravie mozgu tým, že zlepšujú pamäť, sústredenie a celkovú kognitívnu výkonnosť. 

Biele mumio je tiež známe svojou schopnosťou podporovať bunkovú regeneráciu a omladzovanie. Pomáha pri produkcii kolagénu, dôležitého proteínu zodpovedného za udržiavanie pružnosti a pevnosti pokožky. Pravidelné používanie múmia môže pomôcť znížiť výskyt vrások, jemných línii a stareckých škvŕn, čím podporuje mladistvý vzhľad pleti.

Regeneračné vlastnosti bieleho Mumia presahujú jeho účinky proti starnutiu. Taktiež urýchľuje hojenie rán a podporuje zdravie pokožky. Antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti múmia pomáhajú predchádzať infekciám, znižujú zjazvenie a podporujú rast zdravých kožných buniek. Jeho použitie je prospešné pre jedincov s kožnými ochoreniami, ako sú ekzémy, akné a psoriáza.

Je však potrebné poznamenať, že pri používaní kamenného oleja sa prísne neodporúča konzumovať alkoholické nápoje, silný čaj alebo kávu, ako aj mastné mäso. Je zakázané používať kamenný olej v kombinácii s antibiotikami.

Biele Mumio s pôsobivým množstvom zdravotných výhod je dôkazom mimoriadne posilujúcej sily prírody. Od posilnenia imunitného systému až po omladenie pokožky, táto prírodná látka ponúka širokú škálu výhod. Zatiaľ čo na úplné pochopenie jeho mechanizmov sú potrebné ďalšie vedecké štúdie, historické využitie a neoficiálne dôkazy týkajúce sa bieleho Mumia podporujú jeho potenciál ako cenného doplnku k holistickému prístupu k zdraviu a wellness.

 

Zdroj:
dvelinii.com 
fitolavr.com