Reishi - zázračná huba nesmrteľnosti


Už storočia sú známe „zázračné“ účinky huby Reishi (Ganoderma Lucidum). Ľudia, ktorí si to mohli dovoliť, ju používali nie len na liečbu mnohých ochorení, ale verili, že jej pravidelným užívaním dosiahnu nesmrteľnosť.

Dnes sa vo svete aj na Slovensku venuje mnoho inštitúcií skúmaniu vplyvu Reishi na zdravie a dlhovekosť a existuje mnoho štúdií, ktoré to potvrdzujú. A tak čím ďalej tým viac ľudí Reishi úspešne aplikuje na zmiernenie svojich neduhov od zníženia tlaku až po liečbu rakoviny.

Reishi obsahuje viac ako 400 živín (polysacharidy, antioxidanty, adenozín, proteíny a alkaloidy, minerály a stopové prvky ako draslík, fosfor, vápnik, vitamíny A, C, E, D a B, … , ktoré v tele pôsobia synergicky so samouzdravovacími mechanizmami organizmu.

Reishi je dostupná vo forme kapsúl, práškov z celých húb či mycélia, aj v podobe tinktúr. Reishi môžete prijať aj vo forme kávy a čaju. Pridanie Reishi k čaju a káve však môže spôsobiť, že sú veľmi horké.

Dávka Reishi závisí od viacerých faktorov, ako je vek, zdravotný stav a niekoľko ďalších podmienok. U dospelých, ktorí trpia rakovinou, chronickou hepatitídou a diabetom, sa majú užívať dávky od 600 do 1800 miligramov denne. Pri vysokom krvnom tlaku sa odporúča použiť 55 mg ganodermy. Na liečbu proteinúrie (proteín v moči) sa odporúča 100 g ganodermy varenej v 300 ml vody.

Zdravotné benefity huby Reishi

1. Kardiovaskulárne zdravie

Výskumníci v Číne a Japonsku zistili, že kyselina ganoderová prítomná v Reishi zlepšuje prietok krvi a znižuje spotrebu kyslíka v srdcovom svale. Znižuje tiež hladinu cholesterolu a inhibuje zhlukovanie doštičiek, čo často vedie k infarktu. Reishi zabraňuje tvorbe plaku v tepnách. Plaketa obmedzuje prietok krvi zmenšením priechodu v tepnách, čo vedie k ateroskleróze. Štúdia zistila, že konzumácia Reishi počas 2 týždňov môže výrazne znížiť krvný tlak.

Reishi tiež poskytuje účinok na zníženie hladiny cukru v krvi. Obsahuje polysacharidy známe ako Ganoderan A, B a C, ktoré poskytujú hypoglykemický účinok. Zvyšuje hladiny inzulínu v plazme s cieľom zvýšiť využitie periférnych tkanív a podporuje metabolizmus glukózy v pečeni.

2. Antialergikum

Extrakt Reishi môže významne inhibovať rôzne typy alergických reakcií vrátane astmy a dermatitídy. Triterpenoid, zlúčenina nachádzajúca sa v Reishi, poskytuje anti-vírusové a antialergické účinky. Zabraňuje uvoľňovaniu histamínu, čím je bylinka potenciálne užitočná pri alergiách. Polysacharidy zlepšujú schopnosť protilátok bojovať proti baktériám a vírusom, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Reishi je užitočná pri liečbe alergií spôsobených atopickým šokom, dermatitídou, sennou nádchou, žihľavkami a potravinovými a liekovými alergiami.

Dokonca Reishi môže byť veľmi účinná  pri liečbe poranení pokožky, ekzému, psoriázy, poštípaní hmyzom a pri škrabancoch a to priamou topickou aplikáciou na postihnuté miesto.

3. Liečenie pečene

Reishi chráni pečeň pred poškodením spôsobeným fyzikálnymi a biologickými faktormi. Reishi môže pomôcť ľuďom v počiatočných štádiách alkoholických ochorení pečene, najmä tým, ktorí nezažili ťažkú ​​stratu funkcie pečene. Pomáha tiež pacientom trpiacim hepatitídou B a pacientom so zvýšenými pečeňovými enzýmami. Výkonné zlúčeniny prítomné v Reishi urýchľujú odstraňovanie liekov a chemických látok uložených v pečeni. Antioxidanty prítomné v Reishi bojujú proti voľným radikálom a podporujú regeneráciu pečene.

4. Detoxikuje telo

Ganoderma odstraňuje toxíny nahromadené v tele vďaka nadmernému príjmu liekov a nevyžiadanej potravy. Podporuje účinnú syntézu žlčových a mastných kyselín a podporuje rýchlejšiu detoxikáciu chemických látok z tela. Okrem toho zvyšuje schopnosť tela absorbovať kyslík o viac ako 1,5-krát. Reishi rýchlo okysličuje telo a upravuje jeho hodnotu pH. 

Kyslík je veľmi dôležitý pre spaľovanie tukov na „palivo“. Vysoká hladina kyslíka zvyšuje metabolizmus organizmu a vedie k zníženiu telesnej hmotnosti. Zvyšuje rýchlosť, ktorou telo dodáva kyslík do krvi a dodáva nám dodatočnú energiu. Zvýšená hladina energie nám pomôže pracovať dlhšie a pomáha pri strate hmotnosti.

5. Liečba chorôb obličiek, infekcií močových ciest

Reishi znižuje proteinúriu a cholesyrolémiu a udržuje správnu funkciu obličiek.

Reishi môže tiež poskytnúť úľavu od infekcií močových ciest. V štúdii bolo 88 pacientov trpiacich infekciou močových ciest a podávali im Reishi počas 2 týždňov. Výskumníci zistili, že Reishi bola výrazne lepšia ako placebo pri poskytovaní úľavy od infekcie močových ciest. Inhibuje 5-alfa reduktázu, enzým, ktorý premieňa testosterón na dihydrotestosterón. Táto 5-alfa reduktáza môže viesť k opuchnutej prostate a zdravotnému problému, ktorý ju sprevádza. Zlepšuje tiež tok moču u mužov s miernymi až stredne závažnými príznakmi zápalu močových ciest.

Reishi (Ganoderma Lucidum) BIO - 100 g

Reishi (Ganoderma Lucidum) BIO - 100 g

Reishi kapsuly - 100 caps

Reishi kapsuly - 100 caps

Reishi Mushroom - tekutý extrakt bez...

Reishi Mushroom - tekutý extrakt bez alkoholu Swanson - 29,6 ml

6. Stres, duševné zdravie a spánok

V Japonsku sa odporúča vysušená Reishi na liečbu neuróz spôsobených environmentálnym stresom. Štúdia tiež zistila, že pravidelný príjem Reishi môže pomôcť pacientom trpiacim Alzheimerovou chorobou. Poskytuje upokojujúci účinok, ktorý nie je narkotický ani hypnotický, ale naopak veľmi vhodný pri navodzovaní plnohodnotného spánku. Dokonca pravidelné užívanie Reishi môže podporiť hlbokú fázu spánku.

Reishi bola od storočia predpísaná ľuďom, ktorí trpia stresom a úzkosťou. To môže účinne znížiť emocionálne výbuchy počas chronického stresu a depresie. Starovekí čínski mnísi používali reishi húb na upokojenie svojej mysle. Reishi tiež bola široko používaná pre svoje svalovo-relaxačné a protibolestivé vlastnosti.

7. Antioxidanty a starnutie

Reishi je silným zdrojom antioxidantov. Obsahuje jeden z najvyšších zdrojov antioxidantov nachádzajúcich sa v bylinkách a hubách. Peptid nachádzajúci sa v Reishi je najsilnejší antioxidant v tejto bylinke. Ďalšie antioxidanty zahŕňajú polysacharidy, komplex polysacharidového peptidu a fenolové zložky. Polysacharidy v Reishi podporujú syntézu jadrovej DNA a zvyšujú bunkové delenie, čo odďaľuje nástup starnutia. Prispieva tiež k dlhšej životnosti. Táto zázračná rastlina pomáha zvládať niektoré z najohrozenejších vekových stavov a autoimunitných ochorení, ako je rakovina a iné neurodegeneratívne ochorenia.

8. Imunitný systém a zápaly

Reishi je veľmi užitočná pri posilňovaní imunitného systému organizmu. Reishi huby nielen stimulujú imunitný systém, ale tiež ho regulujú. Regulujú metabolickú rovnováhu a podporuje syntézu nukleovej kyseliny v tele. Polysacharidy zvyšujú hladiny interferónu v tele podporou uvoľňovania bielkovín z bielych krviniek. Tieto biele krvinky pomáhajú pri inhibovaní šírenia chorôb. Štúdie ukázali, že pacienti užívajúci Reishi vykazujú menej nežiaducich účinkov pri chemoterapii a ožarovaní. Pooperačné zotavenie je tiež hladšie.

Reishi stimuluje zrelosť imunitných buniek nazývaných tiež makrofágy, ktoré napádajú infekčné baktérie. To ďalej zabraňuje rozvoju sekundárnych infekcií. Je tiež účinná proti kvasinkovej infekcii.

Reishi extrakt je veľmi účinný pri znižovaní postherpetickej bolesti, ku ktorej dochádza skoro po liečbe herpetických lézií. Kombinácia Reishi so San Mioa (zmes niekoľkých čínskych bylín) môže pomôcť znížiť reumatoidnú artritídu. Pomáha znižovať opuch spojený s reumatoidnou artritídou. Reishi je tiež účinná pri tuhom krku a ramenách.

9. Rakovina

Reishi posilňuje imunitu a bojuje proti šíreniu rakovinových buniek. Stimuluje produkciu interleukínu-2, ktorý pomáha bojovať proti viacerým druhom rakoviny. Kyselina ganoderová, zlúčenina nájdená v Reishi, pomáha bojovať proti rakovine pečene. Pôsobí proti potlačeniu tým, že stimuluje tvorbu bielkovín v kostnej dreni. V štúdii bolo 34 pacientov s pokročilým štádiom rakoviny. Podávali im Reishi trikrát denne počas 12 týždňov. Výsledky ukázali významný nárast T buniek.

Nedostatok kyslíka je jednou z hlavných príčin rakoviny. Je známe, že rakovinové bunky prosperujú v prostredí s nedostatkom kyslíka. Naopak, rakovinové bunky nemôžu prosperovať v prostredí bohatom na kyslík. Niekoľko laboratórnych štúdií ukázalo, že Reishi môže zabrániť rakovinovým metastázam. Inhibuje migráciu rakovinových buniek a angiogenézu. Extrakty Reishi sa používajú v liečivách na potlačenie proliferácie rakovinových buniek. Okrem toho kombinovanie Reishi so zeleným čajom zvyšuje svoju silu na spomalenie rastu rakovinových buniek.

10. Žiarenie

Reishi zvyšuje účinky radiačnej terapie, pričom pôsobí priamo proti nádorom. Posilňuje imunitný systém, ktorý pomáha telu zvládnuť radiačnú terapiu a chemoterapiu. To tiež zmierňuje príznaky radiačnej terapie ako nevoľnosť, vracanie, horúčka, infekcia, vypadávanie vlasov a strata hmotnosti.

 

Zdroj: Healthprosperity