Three Kings je oveľa viac než len vôňa


Traja králi – Gašpar, Melichar a Baltazár. Mágovia, mudrci a vykladači hviezd, ktorí podľa proroctva priniesli novému kráľovi dary najcennejšie: zlato, kadidlo a myrhu. Na pozadí tejto symboliky je však oveľa viac, než by sme dnes mohli tušiť, a v legendách, ako to často býva, sa skrývajú hlboké múdrosti.

Všetko bohatstvo sveta

Tri kráľovské dary mali predstavovať všetku hmotu, lebo zastupovali všetky v tej dobe známe skupenstvá. Zlato ako najušľachtilejší kov, ktorý je nielen symbolom bohatstva, ale aj čistoty. Vzácne živice myrha a kadidlo, ktoré patrili k najdrahším surovinám svojej doby. Tradične sa používali nielen na navodenie slávnostnej atmosféry a povzbudenie vnímavosti, ale boli aj hlavným prostriedkom v boji s nákazlivými chorobami. Ich vôňa mala odháňať zlých duchov, doniesť ľudské priania k bohu a zahnať melanchóliu. 
Trojkráľová legenda dnes žije ďalej…

Oveľa viac než len vôňa

Sprej Three kings (traja králi) je novinkou tohtoročnej jesene. Má túžbu vstúpiť do vašich domovov, prehriať všetky ich zákutia a otvoriť srdce. Obsahuje jedinečnú kombináciu esencií vzácneho kadidla, myrhy, klinčeka, škořice, eukalyptu, rozmarínu a citrónu – to všetko obohatené o častice pravého zlata. Three kings posilňuje imunitný systém, pôsobí antibakteriálne a antiviroticky, uľahčuje dýchanie a pomáha uvoľniť dutiny. Dokáže priniesť slávnostnú atmosféru, podporuje energiu, celkovo upokojuje a povznáša na tele aj na duši. 

Začnime myrhou a kadidlom. Napriek tomu, že v dnešnej dobe sa vnímajú predovšetkým ako súčasť postarších kresťanských rituálov, kedysi patrili k najdrahším surovinám na svete a ich cena dokonca prevyšovala zlato.
Myrha je stuhnutá vonná živica z kríka myrhovníka rastúceho v tropickej Ázii, Arábii a prednej Indii. Starí Egypťania využívali myrhu pri balzamovaní, pre Židov bola rituálnym olejom, Hippokrates ju dával na opary a starí Gréci na infekcie oka alebo úst. Myrhy je niekoľko druhov a dodnes sa hojne používa vo farmácii a parfumérii.
Kadidlo je tiež vonnou živicou, pripravuje sa z kmeňa kadidlovníka. V minulosti bolo hlavným prostriedkom v boji s nákazlivými chorobami a pri morových epidémiách sa ním vykurovali domy bohatých mešťanov. Jeho vôňa mala odháňať zlé myšlienky a zapudiť chorobu, vtedy nazývanú melanchóliou, ktorej dnes hovoríme depresia. V chrámoch, modlitebniach a na posvätných miestach po celom svete sa kadidlo používa nielen na navodenie slávnostnej atmosféry, ale aj na povzbudenie vnímavosti.
Esencia klinčeka so svojou typicky prenikavou, sladko korenistou vôňou emocionálne aj fyzicky prehrieva, pôsobí proti infekciám dýchacieho ústrojenstva, je antibakteriálna a antiseptická.
Silne prehrieva a prekrvuje aj esencia škorice. Posilňuje dýchanie, imunitu a srdcovú činnosť. Je vhodná pri únave, vyčerpaní a prechladnutí. Navodzuje pocit domova a bezpečia, má euforizujúce účinky a zvyšuje mentálnu výkonnosť.


Rozmarín sa považuje za esenciu veselej mysle a v mnohých starých kultúrach sa používal ako liek na apatiu a depresiu. Pomáha pozdvihnúť sebavedomie a dodať odvahu tým, ktorí váhajú.
Esencia eukalyptu je jedným z najúčinnejších prostriedkov pei ušných, nosných a krčných infekčných chorobách. Posilňuje dýchacie cesty, pomáha pri vykašliavaní a ničí choroboplodné zárodky v ovzduší. Pomáha rozptýliť negatívne pocity spojené so stresovými situáciami a poskytuje vnútorný priestor na dýchanie.
Poslednou esenciou je citrón, ktorý celkovo uľavuje, upokojuje a osviežuje, udržiava sústredené vedomie a pozdvihuje intelekt. Rozptyľuje pochybnosti a zmierňuje starosti, ochladzuje emocionálne zmätky, zatiaľ čo dodáva väčšiu vieru a istotu.
Pomyselnou korunkou Three kings sú častice zlata, disperzované priamo do esenciálnych olejov v priebehu výroby. Toto použitie má veľmi dlhú históriu. Bolo bohato popísané v liekopisoch čínskej a egyptskej civilizácie a spája sa aj so samotným vznikom ájurvédskej medicíny v Indii zhruba 5 000 rokov pred naším letopočtom. V novoveku sa datuje do roku 1850 – ako liek proti závislosti v USA, v 19. storočí sa používalo na liečenie nervových porúch ako depresia, epilepsia a migréna. 
Napriek tomu, že mechanizmus účinku zlata dodnes nie je celkom uspokojivo objasnený, predpokladá sa jeho schopnosť aktivovať a harmonizovať systém žliaz s vnútornou sekréciou, čo pomáha upokojiť nervovú sústavu a oživiť vnútornú energiu. Celkovo sa zlepšuje vnútorné nastavenie a pocity.

Tick-a-Tack - Prírodný repelent - 50...

Tick-a-Tack - Prírodný repelent - 50 ml

Three Kings - 50ml

Three Kings - 50ml

SPIRON - 50ml

SPIRON - 50ml

Váš príbeh

Prvé, čo vás na Three kings okamžite zaujme, je vôňa. Otvára emócie a rozohráva príbeh, ktorý píšete vy sami. Pre niekoho je to jeseň, keď farebné listy opúšťajú vetvy a vy prechádzate tichou krajinou s vareným vínom v ruke. Pre iného zima. Tá zima, keď sneh s každým vaším krokom vŕzga pod nohami a vietor ženie jeho oblaky do nových závejov. Možno to je hudba a atmosféra okamihu, ktorá znie pred Vianocami a vonia z otvorených kostolov. Možno výraz detských očí, keď niekto tajomný zazvoní pri vianočnom stromčeku. Sú to príbehy písané na mieru. Emócie zo zásuviek vášho podvedomia, na ktoré ste napríklad už dávno zabudli a ktoré vám traja králi umožnia pripomenúť si.  

Three kings je o vôni, ale tá napriek tomu nebola tým, o čo sme sa v prvom rade usilovali. Podoba produktu bola starostlivo vystavaná s ohľadom na účinnosť jednotlivých zložiek a vôňa je len organickým vyústením jeho jednotlivých charakteristík. Vzájomný súlad účinku, vône a obdobia, pre ktoré bude tento produkt typický, je len ďalším príkladom geniality prírody a jej zákonitostí.