Medený pohár Ornament 250ml 2ks

16,90€ Bez DPH: 14,08€
  • Značka: Bodhi
  • Dostupnosť: Skladom
Štítky: Bodhi, meď

Popis

Medený pohár Ornament 250ml 2ks

Bodhi medený pohár s ornamentálnym motívom má vďaka svojim vlastnostiam priaznivý vplyv na vodu s ktorou príde do kontaktu.

Meď je esenciálny minerál, ktorý naše telo potrebuje v stopových množstvách. Meď je minerál s antioxidačnými vlastnosťami potrebná pre optimálne fungovanie nervovej, tráviacej aj pohybovej sústavy, okrem toho je veľmi dôležitá pri vstrebávaní a využívaní železa v tele a teda predchádzaniu anémie. Je však dôležité upozorniť, že nadmerné užívanie medi môže viesť ku hormonálnej nerovnováhe. Neodporúča sa ľuďom s poruchou metabolizmu medi.

Použitie: Medený pohár naplňte studenou vodou večer a nechajte ho cez noc stáť. Ráno ihneď po zobudení vypite medenú vodu. Takáto voda sa odporúča v Ayurvéde, pretože je čističom celej fyziológie. 

Starostlivosť: Meď je prírodný materiál, ktorý má sklon k stmavnutiu v dôsledku oxidácie, preto ho výrobca odporúča pravidelne čistiť s teplou vodou.  Na tento účel nalejte do pohára čajovú lyžičku citrónovej šťavy a lyžičku soli, zamiešajte ju a očistite špongiou alebo handrou. Vonkajší povrch sa dá vyčistiť rovnakým spôsobom aj octom. Následne pohár dobre opláchnite vodou. Tento spôsob čistenia by sa mal pravidelne opakovať, aby sa zabránilo korózii medeného pohárika.

Upozornenie: Neodporúča sa ľuďom s poruchou metabolizmu medi. Medené poháre je vhodné používať len na studené nápoje alebo nápoje izbovej teploty, pretože meď je vysoko vodivý materiál, čo znamená, že dokáže rýchlo prenášať teplo. Keď nalejete horúci nápoj do medeného pohára, pohár sa sám zohreje, čo sťažuje držanie a zvyšuje riziko popálenín alebo nepohodlia. Nikdy neskladujte fľašu na priamom slnečnom svetle!
Meď je reaktívny kov, ktorý môže interagovať s rôznymi látkami, vrátane kyselín prítomných v nápojoch. Pri kontakte horúcich tekutín s meďou existuje možnosť chemickej reakcie, ktorá môže zmeniť chuť a kvalitu nápoja.

Materiál: 100% meď

Objem: 250 ml

Obsah balenia: 2 kusy medeného pohára s s ornamentálnym motívom, každý s objemom 250ml, vzory sa nedajú kombinovať.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Medená fľaša Kvet života 800ml

26,90€ Bez DPH: 22,42€

Medená fľaša Ornament 800ml

26,90€ Bez DPH: 22,42€

Karafa na vodu Alladin farebná 1,3 l

59,00€ Bez DPH: 49,17€

Pohár Mythos farebný 0,25l

8,90€ Bez DPH: 7,42€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Karafy, poháre, fľaše

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát