Medená fľaša Ornament 800ml

26,90€ Bez DPH: 22,42€
  • Značka: Bodhi
  • Dostupnosť: Skladom
Štítky: Bodhi, meď

Popis

Medená fľaša Ornament 800ml

Bodhi medená fľaša s motívom má vďaka svojim vlastnostiam priaznivý vplyv na vodu s ktorou príde do kontaktu.

Meď je esenciálny minerál, ktorý naše telo potrebuje v stopových množstvách. Meď je minerál s antioxidačnými vlastnosťami potrebná pre optimálne fungovanie nervovej, tráviacej aj pohybovej sústavy, okrem toho je veľmi dôležitá pri vstrebávaní a využívaní železa v tele a teda predchádzaniu anémie. Je však dôležité upozorniť, že nadmerné užívanie medi môže viesť ku hormonálnej nerovnováhe. Neodporúča sa ľuďom s poruchou metabolizmu medi.

Bodhi medená fľaša disponuje praktickým skrutkovacím uzáverom s tesnením vyrobením z potravinárskeho silikónu, čo zabezpečuje, že fľaša netečie.

Použitie: Medenú fľašu naplňte studenou vodou večer a nechajte ho cez noc stáť. Ráno ihneď po zobudení vypite medenú vodu. Takáto voda sa odporúča v Ayurvéde, pretože je čističom celej fyziológie. 

Starostlivosť: Meď je prírodný materiál, ktorý má sklon k stmavnutiu v dôsledku oxidácie. Preto sa odporúča medenú fľašu pravidelne čistiť. Na tento účel nalejte do šálky čajovú lyžičku citrónovej šťavy a lyžičku soli, zamiešajte ju a očistite špongiou alebo handrou. Na dôkladné vyčistenie ho môžete tiež vyčistiť teplou vodou a kvapkou tekutého mydla a potom ho dobre opláchnuť.
Meď v priebehu času oxiduje, čo môže viesť k zafarbeniu zvnútra i zvonku. Je to úplne prirodzený proces a patina nie je zdraviu škodlivá ani nemá negatívny vplyv na kvalitu pitnej vody. Ak vám prekáža patina, stačí na kúsok citróna vložiť štipku soli, prášok do pečiva alebo malé množstvo octu a jemne ho pretrieť po povrchu medenej fľaše. Zmes odstraňuje patinu prirodzeným spôsobom a umožňuje, aby vaša ajurvédska fľaša na pitie žiarila v novej kráse. Potom jednoducho opláchnite čistou vodou a dobre osušte. Prípadne môžete medenú fľašu ošetriť aj leštidlom na meď zvonku.

Upozornenie: Neodporúča sa ľuďom s poruchou metabolizmu medi. Medené nádoby je vhodné používať len na studené nápoje alebo nápoje izbovej teploty, pretože meď je vysoko vodivý materiál, čo znamená, že dokáže rýchlo prenášať teplo. Keď nalejete horúci nápoj do medenej nádoby, fľaša sa zohreje, čo sťažuje držanie a zvyšuje riziko popálenín alebo nepohodlia. Nikdy neskladujte fľašu na priamom slnečnom svetle!
Meď je reaktívny kov, ktorý môže interagovať s rôznymi látkami, vrátane kyselín prítomných v nápojoch. Pri kontakte horúcich tekutín s meďou existuje možnosť chemickej reakcie, ktorá môže zmeniť chuť a kvalitu nápoja.

Materiál: 100% meď

Objem: 800 ml

Rozmery: 25 cm x 5 cm (hrdlo) x 7 cm

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Medený pohár Ornament 250ml 2ks

16,90€ Bez DPH: 14,08€

Karafa na vodu Alladin farebná 1,3 l

59,00€ Bez DPH: 49,17€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Karafy, poháre, fľaše

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát