Ženské choroby (výtoky, myómy, cysty, endometrióza...)

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny. Odporúčame Vám vyskúšať aj sviečkovanie.

Dračia krv - Ashwagandha - 50ml

24,90€ Bez DPH: 20,75€
Dračia krv - Ashwagandha - 50ml
Zobrazenie 1 až 13 z 13 (1 stránok)

Ženské choroby vznikajú vtedy, keď žena na sebe niečo odmieta; môže to byť vzhľad či nejaká vlastnosť. Nechce alebo sa nemôže cítiť ako skutočná žena, milovaná a vytúžená. Takéto ženy všemožne potláčajú svoju ženskosť, odmietajú samotný princíp ženskosti. Niektorú sú choré z presvedčenia, že všetko, čo súvisí s pohlavím, je hriešne a nečisté. Feministické hnutie, ktoré začalo koncom 19. storočia, pokračuje dodnes. Hoci ženám prinieslo veľa vymožeností, spôsobilo aj kopu „ženských problémov“. Muž a žena sú dva póly, dve časti jedného celku. Niet divu, že sa navzájom priťahujú. Vesmír sa skladá z dvoch princípov, z dvoch foriem energie: mužskej (jang), a ženskej (jin). Len čo sa v živote rovnováha medzi týmito energiami naruší, hneď sa to odrazí na zdravotnom stave pohlavných orgánov.

Ochorenia ženských pohlavných orgánov sú tiež dôsledkom odmietania a vyhýbania sa mužom alebo dôsledkom neuspokojivých vzťahov s opačným pohlavím.

Maternica

Maternica je ženský tvorivý chrám. Zdravotný stav maternice odráža to, nakoľko ste sa na tomto svete mohli prejaviť ako žena, matka či manželka.

Endometrióza (sliznica maternice mimo maternicovej dutiny)

Máte pocit, že ako žena nie ste v bezpečí. Cítite, že vás neustále napádajú, od mužov čakáte len to zlé. Nemôžete a neviete sa realizovať ako žena a pritom si stále niečo vyčítate. A nielen sebe – aj mužom. Zmeny v maternici spôsobuje zármutok a sklamanie v živote ženy. V takýchto prípadoch ženy často vymenia lásku za poriadkumilovnosť, čestnosť, mravnosť.
Jedna moja pacientka, mladučká žena s endometriózou, sa mi priznala:
„Viete, mám vynikajúceho manžela. Ale napriek tomu ho nemilujem.“

Ďalšia pacientka s endometriózou a neustálym krvácaním z maternice povedala jasne a stručne: „Nemám rada mužov.“ Iná žena zasa tajne milovala iného muža, a nie svojho manžela.

Myómy na maternici

Nádor na maternici predstavuje nahromadené pocity krivdy vo vzťahu k mužom.

Máte pocit, že vaše ženské sebavedomie bolo neustále zraňované. Často si niečo vyčítate a neustále obviňujete mužov.

Často chodia ženy s nádorom na maternici. Súčasná medicína nemá na toto ochorenie vo svojom arzenáli liečebné prostriedky a prakticky každej žene s myómom navrhuje operáciu. Nie každá žena sa však chce s takým dôležitým orgánom rozlúčiť a okrem toho, operácia nie je liečenie. Príčina choroby sa operatívnym zákrokom neodstráni. Niekoľko rokov som používal len homeopatické lieky. S výsledkami som bol spokojný. V niektorých prípadoch sa nádor úplne vstrebal. V iných došlo k jeho výraznému zmenšeniu. A keď som k liečbe pridal ešte aj prácu s podvedomím, čím som odstraňoval priamu príčinu choroby, liečebné procesy začali prebiehať oveľa rýchlejšie a účinnejšie.

Aj teraz predo mnou sedí štyridsaťročná žena. Diagnózu jej stanovili pred rokom. Neraz jej navrhovali operáciu. Od známej, ktorá sa kedysi u mňa liečila, sa dozvedela o mne a rozhodla sa skúsiť homeopatickú liečbu. Pripravil som jej lieky a vysvetlil jej, ako ich má brať. Žena sa už zberala na odchod, no zastavil som ju.
„Počkajte ešte. Veď sme nehovorili o tom najdôležitejšom.“
„A o čom?“ opýta sa zmätene.
„Akože o čom? Veď na vyliečenie akejkoľvek choroby je potrebné odstrániť príčinu. Súhlasíte so mnou?“
„Áno,“ pritakáva, ale vidím jej na tvári, že nie celkom chápe, čo od nej chcem.
„Čo si myslíte o príčinách vašej choroby?“
„Ani neviem,“ hovorí. „Nikdy som nad tým neuvažovala.“
„A čo si o svojej chorobe myslíte, aký k nej máte vzťah?“
„Nuž, vadí mi a chcem sa jej čím skôr zbaviť.“
„Viete,“ pokračujem, „uistil som sa v tom, že ľudia si choroby vytvárajú sami.“
„Úplne s vami súhlasím,“ prikyvuje pacientka.
„Pozrite, to je takto,“ hovorím, „vedome by ste asi ťažko chceli mať myóm na maternici, vaše podvedomie však uvažuje inak. Nádor vám vypestovalo a ja som si istý, že to neurobilo preto, aby vás čím skôr dostalo do hrobu.“
„A prečo potom?“ opýta sa vyplašene.
„Preto, aby ste si začali ako žena venovať viac pozornosti a aby ste zmenili určité vaše myšlienky a pocity. Obráťte sa teraz na vaše podvedomie a skúste zistiť, aké myšlienky a pocity viedli ku vzniku nádoru.“
„Netreba sa mi obracať na podvedomie,“ hovorí žena, „viem to aj bez toho. Kým ste rozprávali, už som si sama odpovedala.“
„Podeľte sa so mnou o odpoveď,“ poprosím ju.
„Príčinou je môj muž.“
„Váš muž, či vaša reakcia na jeho správanie?“ pýtam sa jej.
„Asi skôr moja reakcia. Veď len uvážte,“ začne so slzami v očiach, „ako má normálna žena reagovať na muža, ktorý pije, robí scény, uráža ju?“
„Normálna žena, ako vy vravíte, má normálneho muža,“ odpoviem jej. „Ak je však muž nenormálny, tak žena, ktorá sa považuje za normálnu, by sa namiesto toho, aby roky trpela alebo čakala, že sa muž zmení, mala obrátiť na svoje vnútro a položiť si logickú otázku: A načo mu to ja vlastne celé trpím? Čo mi pritiahlo do života takéhoto muža?“
„Veď ja som ho ľúbila,“ hovorí žena, „lenže on vo mne tú lásku zabil.“
„Možno ste ho ľúbili, ale ľúbili ste aj seba? Spomínate si, čo sa hovorí v Biblii: Miluj blížneho svojho, ako seba samého? Ako seba samého! Mimochodom, aký vzťah máte s otcom?“ pýtam sa pacientky.
„Viete, aj on si rád vypil a  k mame sa nechoval pekne.“
„Myslím, že teraz už chápete, že myšlienky a pocity, ktoré ste si sformovali v detstve, vám pritiahli do života takého muža.“
„Tak čo mám teraz robiť?“ pýta sa žena.

Ďalej asi hodinu pracujeme nad príčinami choroby. Dám žene „domácu úlohu“ a na mesiac sa rozlúčime. O mesiac príde na konzultáciu. Jej nálada, oblečenie aj účes svedčia o tom, že sa udiala zmena.
„Viete,“ oznámi mi natešene, „bolesť v podbrušku mi prešla. Ráno aj večer na sebe hodinu pracujem. Všimla som si, že aj muž sa začal meniť k lepšiemu. Mesiac sa alkoholu ani nedotkol. Pokračujme v liečení.“

O dva mesiace mi zavolala a oznámila:
„Pán doktor, volám vám preto, lebo sa chcem s vami podeliť o radosť. Včera som bola na kontrole a podľa ultrazvuku mám maternicu úplne zdravú. A aj vzťah s mužom je už úplne iný.“

Erózia krčka maternice

Erózia krčka maternice symbolizuje zranené ženské sebavedomie. Ste presvedčená o tom, že vám ako žene ublížili. Neviete sa ako žena realizovať.

Súčasná medicína namiesto liečby navrhuje kryoterapiu (zmrazenie) erózie, čím chorobu iba zaženie hlbšie dovnútra. Zistil som, že deväťdesiat percent žien s nádorom na maternici v minulosti prekonali eróziu krčka a podstúpili kryoterapiu. To znamená, že bojovali proti dôsledku choroby, no pritom je nevyhnutné odstrániť príčiny, čiže zmeniť správanie a myšlienky vo vzťahu k sebe samej a k mužom.
„Ale ako sa nemám cítiť ukrivdene,“ sťažuje sa mi žena, ktorej sa prednedávnom objavil výtok z pošvy spojený s eróziou krčka maternice. „Môj muž je večne preč, a ja sedím doma s dvoma deťmi. Ako sa mám za takýchto podmienok cítiť ako žena, a ešte aj milovaná?!“
„Čiže vy tvrdíte, že žiadna žena, ktorá má dve deti a zamestnaného manžela, sa nemôže cítiť ako vytúžená žena?“
„Tak to zas nie, veď prečo nie? Mám kamarátku s troma deťmi, jej muž tiež veľa pracuje, ale ona len tak kvitne.“

Zápal vonkajších pohlavných orgánov, výtok

Ženské genitálie sú symbolom ženského princípu. Problémy s vonkajšími pohlavnými orgánmi sú odrazom strachu zo zlyhania, pochybnostiach o svojej ženskosti. Máte v sebe nahromadenú podvedomú agresiu voči mužom a pocity krivdy. Zrejme trpíte pocitom, že vám ako žene ublížili.

Na konzultáciu ku mne často chodia ženy so zápalom pohlavných orgánov.

Aj teraz mi v ordinácii sedí mladá žena s chronickým veľmi nepríjemným silným výtokom. Tabletky jej pomáhajú len nakrátko.
Podvedomú príčinu sme si už vyjasnili, je ňou „chronická“ nevraživosť voči mužom.
„Viete, vždy akosi natrafím na toho nesprávneho,“ hovorí.
„Čo to znamená?“
„Neviem, mám pocit, že správni chlapi hádam ani neexistujú... V každom prípade, ja som ešte žiadneho nestretla. S prvým mužom som sa rozviedla, lebo som už nemohla znášať jeho neveru. Druhý ušiel sám.“

Porucha menštruačného cyklu

Nenávidíte svoje ženské telo, popierate či odmietate svoju ženskosť, alebo o nej pochybujete.
Jedna mladá slečna mala nepravidelnú a bolestivú menštruáciu. Po komunikácii s podvedomím sme prišli na príčiny. V stave hypnotického tranzu si dievčina spomenula na svoje detstvo. Keď bola malá, mama jej často opakovala, že chcela mať chlapca, a nie dievčatko. Okrem toho mala pocit, že rodina venuje oveľa viacej pozornosti jej bratovi. Časom sa na všetko zabudlo, ale tieto záporné zážitky sa negatívne prejavili na jej ženskosti. Pochybnosti o vlastnej ženskosti sa spájajú s podvedomou agresiou voči mužom. Dievčatá ich väčšinou preberú od matky.
Nepravidelnú menštruáciu môže spôsobiť ešte jedna príčina, a to pocit viny či strach v spojení so sexom.
Nedávno sa ku mne dostal celkom nezvyčajný prípad. Do ordinácie prišla žena s myómom na maternici. Okrem toho mala mimoriadne bolestivú menštruáciu. Celé tri až štyri dni sa nemohla ani pohnúť a tabletky jej veľmi nepomáhali.
Aby sme zistili príčinu, obrátili sme sa na jej podvedomie. Dostali sme takúto informáciu: „V minulom živote si bola mužom a zabíjala si ženy. Preto budeš v tomto živote ako žena trpieť.“
Žena sa najprv zľakla: „To sa teraz až do konca života budem trápiť?“
Zhodli sme sa však na tom, že ak zmení vzťah k sebe a celkove k ženám a mužom, prestane mať bolesti. Už nasledujúci mesiac prebehla menštruácia bezbolestne.
Vynechávanie menštruácie

Nedostavenie sa menštruácie je odrazom želania nebyť ženou, odmietania svojej ženskosti.

Keď dievča pohlavne dospieva, často sa stotožňuje s matkou, preto ak má jej mama poruchu menštruačného cyklu alebo bolestivú menštruáciu, u dcéry to bude s najväčšou pravdepodobnosťou prebiehať rovnako. Zistil som, že niektoré ženy ani nevedia, že normálna menštruácia by mala prebiehať bez bolestí a ťažkostí.

Minulý rok za mnou prišlo jedno dievča. Dovŕšila už dvadsiaty rok, ale menštruáciu ešte vôbec nemala. Rodičia si už dlho robili starosti. Navštívili prakticky všetkých špecialistov, zašli dokonca aj za senzibilom, vyskúšali všetky lieky vrátane hormonálnych. Všetko bolo márne.
Keď som to dievča uvidel, mal som dojem, že jej pohlavný vývoj sa zastavil niekedy medzi dvanástym a štrnástym rokom. Prsia žiadne, lono úzke, hlas detský. Aj iné príznaky potvrdzovali tento môj dojem. Hneď som začal mať podozrenie, že tu pôjde o určité podvedomé motívy. A tak aj bolo.

V stave hypnotického tranzu si dievča vybavilo čosi, čo sa stalo, keď mala dvanásť rokov. V predvečer tejto udalosti mama dcére vysvetlila, že čoskoro dostane menštruáciu. Dievčina sa začala veľmi trápiť, pretože jej mama mávala pred každou menštruáciou ukrutné bolesti, ktoré ju nútili stráviť niekoľko dní v posteli a nepomáhali jej ani lieky. Dievčatko potajomky preplakalo celý týždeň. Prosilo Boha, aby sa z nej nikdy nestala žena a aby navždy ostala dieťaťom. Olej do ohňa prilievalo mamino občasné rozprávanie o ťažkom pôrode dcéry, navyše sa k dievčaťu jej otec choval ako grobian. A tak či Boh skutočne vyslyšal je modlitby, alebo si to jednoducho len veľmi silno želala, jej vývoj sa každopádne zastavil.

Dievča som nechal v stave hypnotického tranzu a urobil som jej dvojhodinovú prednášku o normálnom pohlavnom vývoji, o tom, ako má prebiehať menštruácia, o normálnom tehotenstve, o radosti z materstva a o všeličom inom. V podstate o všetkom, čo jej svojho času mala povedať mama.
Rodina si potom musela zavolať taxík, pretože len čo dievčina vyšla von, dostala menštruáciu.O dva týždne prišla na konzultáciu jej mama. Priznala sa mi, že sa pokúsila pochopiť svoje bolesti, ale k ničomu sa nedopracovala. Ukázalo sa, že v mladosti sa dopustila prehrešku, za ktorý sa podvedome dvadsaťdva rokov trestala strašnými menštruačnými bolesťami!

O pol roka za mnou prišla opäť dcéra, tentokrát s trocha nezvyčajnou žiadosťou: poprosila ma, aby som zastavil rast jej pŕs! Počas polroka sa veľmi zmenila, stala sa ženskejšou a mimoriadne príťažlivou. Prsia jej naozaj dosť narástli a ja som jej prosbe vyhovel (hoci predtým som ženám naopak pomáhal prsia zväčšovať). Potom ma požiadala, aby som ju zhypnotizoval a porozprával jej o normálnom a zdravom sexe (našla si priateľa a chceli sa zobrať, ale na mamu či kamarátky sa už nespoliehala).

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika
Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova
BOLESTIVÁ MENSTRUACE
Příčina: Popření vlastního já, chybí radost z vlastního ženství, z toho, že jsem žena. Odmítání ženství. Pocit viny, strach, nedůvěra v partnerství kvůli sobě.

Co dělat: Přijmout vlastní ženskou sílu a využít ji tvořívým způsobem, všechny tělesné projevy ženskosti jsou normální a přirozené.
MYOM
Příčina: Žena má nějaká přání, tužby, může toužit i po miminku, ale vše se neděje v realitě, nýbrž pouze uvnitř. Jde tedy především o nenaplněné a nezrealizované touhy. Může jít také o problém ve vztahu, o pocit bezmoci vůči druhému pohlaví, pokoření, zradu, o nevěru ve vztahu, utajovaný smutek apod.

Co dělat: Oprostit se od minulosti a přiznat si svá přání. Pochopit svou roli ve vztahu a přezkoumat svou ženskost či mateřkost.
PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM
Příčina: Odmítání ženství, procesu ženského těla, ženských principů. V životě je přítomný zmatek.

Co dělat: Přijmout svou ženskou roli, zaměřit se na ženské činnosti, nebát se být ženou, hledat a přijímat čistě ženské principy. Užívat si to, že jsem žena. Rozdávat svou "ženskost" ostatním.

PRSA
Nemoci prsou obecně vyjadřují problémy spojené s mateřstvím, výchovou dětí, v partnerském soužití. Reprezentují výživu, mateřství, a oporu.

CYSTA, BULKA V PRSU
Příčina: Žena se podle svého příliš obětovala svému dítěti či okolí, strádá v Duševní rovině, a nosí si hluboce v sobě zakořeněné pocity ublížení, svázanosti a nedoceněnosti, co vše ona narozdíl od ostatních dělá. Nespokojenost. Smutek. Vnitřní pláč. Volání o pomoc.

Co dělat: Najít ve všech svých činnostech soulad, naučit své děti zodpovědnosti, neobětovat se ale dělat věci s láskou a pro druhé, najít si čas i na sebe a svůj duševní růst.
VAJEČNÍKY
Příčina: Jsou symbolem tvořivosti, kreativity.

Co dělat: Tvořím a jsem kreativní, nacházím radost v drobných činnostech a maličkostech.
VÝTOK (ŽENSKÉ PROBLÉMY)
Příčina: Pocit bezmoci, vztek a zlost na partnera a na mužské pohlaví obecně, přesvědčení ženy, že je vůči muži či mužům naprosto bezmocná, odevzdanost ve smyslu oběti, bezmocnost, rezignace, uraženost, ublíženost

Co dělat: Vše co se stalo, je minulostí, pokud chci, mohu svůj život ihned změnit tím, že udělám nějaká nová rozhodnutí a za těmi si budu stát. Jsem žena a nejsem bezmocná, naopak, umím použít svou ženskou sílu. Jsem ochránkyně slabších a umím je bránit. Umím bránit i sama sebe. Nebojím se. Muži jsou prostě muži, není důvod se vůči nim cítit poníženě nebo bezmocně.

ZÁNĚT POCHVY
Příčina: Problém s přijímání svého já, odmítání své osobnosti, odmítání ženství, odmítání ženského principu, strach se oddat druhému, strach z nevěry, nedůvěra k mužům

Co dělat: Jsem ráda, že jsem ženou, mohu světu kus ze sebe předat, jsem jeho součástí, a žiju dál ve svých dětech. Důvěřuji druhému

ŽENSKÉ PROBLÉMY, ŽENSKÝ ZÁNĚT
Příčina: Problém s přijímání svého já, odmítání své osobnosti, odmítání ženství, odmítání ženského principu,

Co dělat: Jsem ráda, že jsem ženou, mohu světu kus ze sebe předat, jsem jeho součástí, a žiju dál ve svých dětech.

Duchovná príčina ochorenia uzlín, cýst, nádorov v prsiach podľa L. Hayovej spočíva v prehnanej starostlivosti, panovačnosti, prekážkami druhým v raste. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - môžem byť sama sebou a dávam ostatným voľnosť, aby boli tými, kým sú, pre všetkých z nás je bezpečné dospieť a vyrásť. 
Duchovná príčina menštruačných ťažkostí podľa L. Hayovej spočíva v odmietaní vlastnej ženskosti, previnilosti, presvedčení, že genitálie sú hriešne alebo nečisté. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - úplne prijímam svoju ženskosť a svoje telesné pochody považujem za normálne a prirodzené. Mám sa rada, som so sebou spokojná.
Duchovná príčina frigidity podľa L. Hayovej spočíva v strachu, neprijímaní sexuálnej rozkoše a v presvedčení, že sex je niečo zlé, necitliví partneri. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - mať radosť zo svojho tela je bezpečné a teším sa, že som žena.
 
Maternica predstavuje sídlo tvorivosti.
Pozitívne tvrdenie: Som vo svojom tele doma.