Fortuna Vitae Tekvicový olej s jódom 250ml

50,00€ Bez DPH: 41,67€
  • Dostupnosť: Skladom
Štítky: Jód, Organický jód

Popis

Unikátny prírodný tekvicový olej s organicky viazaným jódom

Fortuna Vitae originál od prof. Turianicu je unikátny prírodný produkt, jeden z najväčších svetových objavov v biochémii, ocenený a uznaný špičkovými odborníkmi z Cambridge International School (UK) a chránený patentom Úradu priemyselného vlastníctva SR pre jeho jedinečnú schopnosť riešiť jódový deficit v ľudskom organizme.

Základným stavebným prvkom pre správnu činnosť štítnej žľazy a tiež celého endokrinného systému je jód. V prostredí, v ktorom žijeme a tiež v strave, ktorú konzumujeme máme enormný nedostatok jódu. Nezávisle od týchto podmienok spotrebúvame jód vo zvýšenej miere a to predovšetkým pri strese. Čím vyššia je aktivita človeka, vrátane tehotenstva, rastu detí, chorôb, príjmu alkoholu, psychickej záťaže, stresu, tým je spotreba jódu vyššia.

S nedostatkom jódu sa začínajú fyziologické komplikácie, ktoré môžu postupne viest k nástupu civilizačných ochorení, ako je ateroskleróza, infarkt, cukrovka, osteoporóza, chronická únava, psychické problémy, nadváha - obezita, náhle chudnutie, nespavosť, pankreatitída, lámanie nechtov, problémy s pamäťou, hepatitída, rakovina hrubého čreva, ženské problémy (cysty, nádory na krčku maternice, prsníkoch a vaječníkoch), u mužov predovšetkým prostata, problém s potenciou a kardiovaskulárne ochorenia.

Zloženie: 100% tekvicový za studena lisovaný olej s aktívnym organicky viazaným jódom

Profil mastných kyselín v 100 g výrobku: kyselina olejová 32,1 g,  kyselina palmitová 10,7 g,  kyselina stearová 5,09 g, kyselina linolová 52,1 g, kyselina alfa-linolénová 0,2 g, kyselina arachidová 0,39 g

Odporúčaná denná dávka: 
Dospelí - 5ml, max 10ml po jedle 
Deti vo veku od 3 - 12 rokov - 2,5ml po jedle 

Účinné látky v 5ml: 
Vitamín E - 2,43mg (20,25% referenčného príjmu vitamínov a minerálov)
Jód - 92,56μg (61,71% referenčného príjmu vitamínov a minerálov)

Skladovanie: mimo dosahu detí, na suchom mieste pri teplote 15°C až 25°C, chrániť pred priamym slnečným žiarením a teplom.

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie využívať ako náhrada za pestrú a rozmanitú stravu. Nie je určený deťom do 3 rokov.

 

Na stránke www.vitajod.sk si môžte prečítať články o riešení problémov so štítnou žľazou a vypočuť prednášky prof. Turianicu a Dr. Vodného.

Dara Rolins: Fortuna Vitae je mojím tajomstvom zdravia a nekonečnej energie

Vlastnosti

Nutričné hodnoty v 100g
Energetická hodnota [kJ/kcal] 3698/883
Tuky [g] 99,95
z toho nasýtené mastné kyseliny [g] 15,79
Sacharidy [g] 0
z toho cukry [g] 0
Bielkoviny [g] 0
Soľ [g] 0

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

ThyroFit Plus 90 kaps

20,00€ Bez DPH: 16,67€

Lugolov jódový roztok 30ml

16,90€ Bez DPH: 14,08€

Selén 200μg 60 kaps

9,00€ Bez DPH: 7,50€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Oleje a zdravé tukyProtirakovinové doplnkyOleje Pre ženy

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát