Alergia

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.

Detoxikačná vanička HydroSana - elek ..

99,90€ Bez DPH: 83,25€
Detoxikačná vanička HydroSana - elektrolytický vodný kúpeľ
Zobrazenie 1 až 15 z 18 (2 stránok)

 

Alergia

Ak máte alergiu, znamená to, že niečo alebo niekoho vo svojom živote neznesiete, odmietate.

Potraviny alebo látky, ktoré vyprovokujú alergickú reakciu, nie sú samotnou príčinou alergie. Príčina nie je v niečom vonku, ale vo vašom vnútri. 

Na konzultáciu prišiel muž so žihľavkou. Zistili sme podvedomé príčiny choroby. Ukázalo sa, že sú nimi podráždenie, hnev a pocit krivdy. Ochorenie sa začalo pred troma dňami, po tom, čo sa v robote pohádal s vedúcim. Nijakovsky v sebe nedokázal udržať negatívne emócie.Vysvetlil som mu, že príčina konfliktnej situácie v práci bola v ňom a že namiesto obviňovania vedúceho by sa mal zamyslieť sám nad sebou a zmeniť vzťah k práci (ktorú mimochodom nemal rád), k sebe aj k vedúcemu.

Hneď na druhý deň sa mu pleť úplne vyčistila. Tento muž sa ničím nenatieral, ani neužíval žiadne tabletky. Pochopil chorobu ako impulz pre svoj rast. Alergie majú často deti, pretože tie ešte nevedia kontrolovať svoje emócie. Alergická reakcia u detí tiež býva odrazom správania rodičov.

Na konzultáciu ku mne často chodia rodičia s deťmi alergikmi. V tomto smere dosahuje vynikajúce výsledky homeopatia. A keď som homeopatické lieky začal spájať s očistou podvedomia, výsledky boli ešte lepšie. Aj teraz mám v ordinácii matku dvoch detí. Jedno má deväť, druhé štyri roky.

„Povedzte, pán doktor,“ pýta sa ma, „prečo môj starší syn žiadnu alergiu nemá, a mladší hej? Aj každú chorobu, dokonca obyčajné prechladnutie, znáša ťažšie.“

„Ako ste sa cítili počas prvého a ako počas druhého tehotenstva?“ opýtam sa jej.

„Chápem, čo tým myslíte,“ odpovie mi žena. „Naozaj, počas prvého tehotenstva som bola spokojná, ale pri druhom... Moja mama nástojila na interrupcii, ale ja som ju neposlúchla.“

„Prečo?“

„Hovorila, že je príliš skoro na druhé dieťa, že to finančne nezvládneme.“

„Práve vaše vtedajšie vzťahy zapríčinili zhoršené zdravie mladšieho syna. Vaše negatívne myšlienky a pocity, ako aj negatívne pocity vašej matky vytvárajú alergické prostredie.“

„Ale ako inak som mala reagovať na taký postoj?“ čuduje sa žena.„Tak po prvé, vaša matka len odrážala vaše vlastné pochybnosti a strach. Po druhé, nástojila na interrupcii, pretože vám chcela zabezpečiť materiálny blahobyt. Teraz máte aj dieťa, aj peniaze. Zdá sa, že mama vám nakoniec pomáhala. A vy k nej stále máte zlý vzťah.“

„A čo mám robiť?“

„Zrevidovať všetky udalosti toho obdobia s novými pocitmi. Prioritou musí byť láska. Musíte svojej matke odpustiť a zmeniť k nej vzťah, poďakovať sa jej. Pochopte, že príčina správania vašej matky bola skrytá vo vás.“

Vedci zistili zaujímavú vec: počas hypnózy alebo narkózy sa žiadne alergické reakcie neprejavujú. To dokazuje, že naozaj nejde o vonkajšie alergény, ale že najdôležitejšiu úlohu tu zohráva vedomie pacienta.

Ak máte alergiu, znamená to, že v sebe potláčate určitú agresivitu. Ak sa chcete vyliečiť, musíte sa čestne a smelo pozrieť na to, pred čím utekáte. Váš svet nemusí byť sterilný. Života sa netreba báť. Prijímajte všetky jeho prejavy!

Duchovná príčina ochorenia podľa L.Hayovej - na koho sme alergickí? 
Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - svet je bezpečný a priateľský. Som v bezpečí, som uzmierený so životom. 

Vyrážka, svrbenie

Vyrážky predstavujú podráždenie, ktoré vychádza na povrch. Niečo vás neuspokojuje, no vy svoje pocity skrývate, alebo si to neuvedomujete. Všetko skryté však vyjde najavo – vaša pokožka prezradí vaše pocity. Môže ísť aj o pocit viny – podvedome sa domnievate, že ste sa niečím „pošpinili“.  

Do mojej ordinácie prišla žena so škvrnami odlupujúcej sa pokožky na tvári. Príčinou bol pocit viny voči manželovi.

Pred niekoľkými mesiacmi ho podviedla, čím doslova „poškvrnila svoju tvár“. Na jednej strane sa mu chcela priznať, ale na druhej strane sa bála. Podvedomie jej pocity zviditeľnilo.

Svrbenie môže spôsobiť potláčanie túžob. Alebo možno túžite po niečom, čo sa vám zdá nedosiahnuteľné. Nespokojnosť často vyvoláva svrbenie alebo červenanie kože. Svrbenie je akési podvedomé libido a škrabanie sa je symbolickým aktom uspokojenia. To znamená, že chcete dosiahnuť uspokojenie, ktoré nie je v súlade s vaším vedomým postojom.

Jednu moju pacientku svrbeli vonkajšie pohlavné orgány. Takmer vždy, keď si večer ľahla do postele, sa na tom mieste škrabala. Príčinou bola nespokojnosť so svojím sexuálnym životom. Jej podvedomie jej tak umožňovalo obrátiť pozornosť na seba ako na ženu. Kožné vyrážky u detí sú často odrazom negatívnych pocitov rodičov.

V mojej ordinácii sedí mladá mama s malým dievčatkom. Dievčatko má pokožku suchú a plnú vyrážkami, ktoré si neustále škriabe. Mastičky a tabletky nepriniesli žiadne výsledky. Pri skúmaní podvedomia sme zistili, že príčinou diatézy je matkino správanie počas tehotenstva. Po prvé, najprv dieťa nechcela, čím v podvedomí dievčatka spustila program sebazničenia. Po druhé, takmer počas celého tehotenstva sa hádala s manželom a nakoniec sa do roka rozišli.

Dal som matke pre dieťa homeopatické lieky, okrem toho sme spolu vymysleli špeciálnu modlitbu na neutralizáciu negatívnych myšlienok vo vzťahu k deťom a mužom, ktorú musela určitú dobu odriekavať. Už o mesiac malo dieťa pokožku čistú.

Podráždená pokožka signalizuje, že vo vašom živote nie je dosť pokoja a lásky, pozornosti a nežnosti. Venujte pozornosť sami sebe!  Všímajte si svoje potreby!

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

 

Alergie

Hlavní duchovní příčina: nedostatek lásky k některým součástem stvoření v okolí.

Průměrný podíl příčin: 10% dědičnost, 30% duchovní vada, 15% výživa, 45% toxické vlivy prostředí, alergeny.

Alergie je zhmotnělá agrese. Organismus reaguje zběsilou reakcí na něco, co je v podstatě pro něj neškodné. Nejčastěji jsou to zvířecí chlupy, pyl, kousky těl domácích roztočů, či obvyklý prach. Nověji také rezidua chemických látek a léky. Odkud se vzala tato “nesmyslná” reakce? Proč byla v minulosti vzácná a nyní nabývá masového charakteru?

Vše, co v přírodě existuje, existuje z vůle Boží a obsahuje tedy lásku Boží. Člověk se má snažit lásku i ke všemu existujícímu napodobovat. Člověka však zachvátila touha “hospodařit” si ve světě podle svého. A tu mu začínají některé věci (zvířata, rostliny, materiál) překážet, “lézt na nervy”. Časem sestoupí tato neodůvodněná nenávist ze zářivých obalů duše do imunitní soustavy a manifestuje se agresivní alergickou reakcí. Proto se alergie prakticky nevyskytují ani u přírodních národů, ani u volně žijících zvířat. Alergie je zhmotnělá nenávist vůči něčemu v okolí.

Astma má alergický základ. Platí pro něj výše uvedené. K tomu přistupuje několik dalších špatných reakcí lidského ducha. První je snaha oddělit se od nenáviděného zevního. Ale takový úmysl znamená zbavit se dechu. Druhou špatnou reakcí je snaha nabrat a podržet (rozedma). Ale zákon života je proudění, po příjmu následuje výdej! Třetí vadná reakce je pocit vnitřní nadřazenosti astmatika nad nehodným okolím. Ale každý je vždy jen jeho součást.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá

Knihy o duchovných príčinách chorôb

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb