Žlčník, žlčové kamene
Žlčník a pečeň
Tieto orgány sú skladiskom výbušnosti, hnevu a zúrivosti. Ľudia chorou pečeňou alebo žlčníkom potláčajú hnev, podráždenosť a zlosť. Potláčané emócie spôsobia zápal žlčníka alebo sa začnú ukladať v podobe žlčníkových kameňov. Takíto ľudia sú zvyknutí kritizovať seba aj druhých. Často bývajú zatrpknutí (preto mávajú trpkú chuť v ústach, najmä ráno). Stále sa sťažujú a ospravedlňujú svoje neprimerané nároky a podráždenosť.
Žlčové kamene
Kamene v žlčníku sú symbolom nahromadenia negatívnych a zlostných pocitov, ale aj hrdosti, ktorá vám bráni zbaviť sa ich. Sú doslova zhmotnením ničivých myšlienok.Jedna moja pacientka, ktorá mala záchvat žlčníkovej koliky, sa zlostne vyjadrovala na adresu svojej netere: „Len si to predstavte! Ešte nemá ani sedemnásť, a už papuľuje, je drzá, chová sa odporne. Najradšej by som ju zahrdúsila!“
„Býva s vami?“ opýtal som sa. „Nie, býva u svojej starej mamy, mojej svokry. Študuje v našom meste. Jej rodičia žijú v Chabarovskom kraji. Má dozerať na starú mamu, ktorá je už veľmi stará. Má sa o ňu starať, aby potom po nej zdedila byt, ale ani prstom nepohne. Namiesto toho musím chodiť za svokrou po práci ja a všetko porobiť. Neter má v hlave len chlapcov.“
„Chcete, aby sa vaša neter začala správať inak?“ opýtam sa jej.
„Pravdaže chcem.“
„A myslíte si, že sa zmení, ak sa budete na ňu hnevať?“
„Viem, že nie, ale nemôžem inak.“
„Nemôžete, alebo neviete?“
„Asi skôr neviem.“
„A čo myslíte,“ pýtam sa jej ďalej, „čo sa vám neter svojím správaním snaží ukázať?“
„Svoju nevychovanosť, čo iné!“
„Povedzte, a vy sa ako chováte k svokre?“
„Normálne. Ako by som sa k nej mala chovať? Je to starý a chorý človek.“
„A v minulosti,“ hovorím, „bolo medzi vami veľa nedorozumení?“
„Áno, často sme sa hádali a nadávali si. Ako to viete?“ prekvapene sa opýta.„Viem, že vám v duši ostal pocit krivdy z minulosti.
Teraz ju ešte k tomu musíte opatrovať . Neter vám svojím správaním len ukazuje, ako sa vy sama správate k svokre. Nemali by ste sa teda na ňu hnevať, ale byť jej vďačná. Dáva vám vynikajúcu lekciu.“„Pán doktor, asi máte pravdu.“ Pacientka sa nad čímsi zamyslí. „Podľa mňa,“ pokračujem, „sa vaše vzťahy s neterou urovnajú, akonáhle zmeníte vzťah k svokre.“
V súčasnosti existuje veľa rôznych spôsobov očisty pečene a žlčníka, napríklad za pomoci hladovky či klystíru. Sú naozaj účinné, ale ich účinok je krátkodobý, pretože nedochádza k odstráneniu príčiny. Klystír predsa nemôže zmeniť charakter! Z praxe viem, že zbavenie sa starých myšlienok rozpustí kamene a vyčistí pečeň aj žlčník.
Už som zažil aj to, že po očistení podvedomia od agresívnych myšlienok zmizli aj dosť veľké kamene.
Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika