Praidská soľ 1kg

2,20€ Bez DPH: 1,83€
Štítky: Naturpiac

Popis

Praidská soľ 1kg

Praidská soľ je prírodná soľ ťažená v obci Praid v Rumunsku a patrí medzi najkvalitnejšie kamenné soli na svete. Okrem samotného chloridu sodného ju tvorí 84 rôznych minerálnych látok a stopových prvkov. Je výnimočná aj tým, že nie je zbavená prirodzenej stopy bahna, ktoré má výnimočné zloženie s olejovými esenciami. Vďaka svojej lokalite je nadmieru čistá, bez znečistenia z ovzdušia, s unikátnym minerálnym obsahom. Je alkalickejšia a jej jemnejšiu chuť spôsobujú zásadotvorné prvky, ktoré vyrovnávajú kyslosť a agresívnosť chlóru. Je to hlavne vápnik, horčík, draslík.

Soľ má svoje nezastupiteľné miesto v stravovaní. Soľ je hlavnou zložkou krvnej plazmy, lymfy, medzibunkovej tekutiny a tiež plodovej vody. 
Klasická jedlá soľ je chemicky spracovaná a zbavená minerálnych prímesí, ktoré sa v prírodnej soli nachádzajú. Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako "nečistoty" a boli zo soli odstránené.Zostal iba chlorid sodný, ku ktorému sa v prípade stolovej soli pridáva jód, prípadne protihrudkujúce látky. 

Zloženie: 100% prírodná, minerálna, šedobiela soľ z Praidskej soľnej bane Salina Praid

Skladovanie: na suchom a chladnom mieste

Upozornenie: Produkt je balený v závode, ktorý balí aj obilniny, orechy a sezamové semienka. Neobsahuje látky živočíšneho pôvodu ani konzervačné látky. Produkt nie je náhradou vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Krajina pôvodu: Rumunsko

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

HydroFuel Elektrolytová zmes 360g

29,90€ Bez DPH: 24,92€

Keltská morská soľ jemná 500g

5,50€ Bez DPH: 4,58€

Čierna soľ jemná Kala Namak 200g

1,50€ Bez DPH: 1,25€

Vegeta zeleninová domáca 250g

4,10€ Bez DPH: 3,42€

Soľ čistá 99,6% NaCl 1kg

2,50€ Bez DPH: 2,08€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

PaleoSoľSCD

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát