Na nádchu a prechladnutie - prírodný esenciálny olej - 10ml

9,20€ Bez DPH: 7,67€
Štítky: Ťuli a Ťuli

Popis

Na nádchu a prechladnutie - prírodný esenciálny olej - 10ml

Za krásnou vôňou prírodných silíc sa skrývajú terpény – prchavé organické zlúčeniny rastlinného pôvodu, ktoré v prírode slúžia na komunikáciu, rastliny nimi lákajú hmyz, odrádzajú škodcov ... a takým istým spôsobom pôsobia aj na nás. Vďaka procesu parnej destilácie sa tieto terpény podarilo izolovať z rastlín a vznikli tak čisté esenciálne oleje, ktoré majú široké využitie v medicíne, prírodnom liečiteľstve, kozmetike či drogérii. 

Táto zmes esenicálnych od Ťuli a Ťuli obsahuje Mätu piepornú, Eukalyptus, Tymián, Borovicu a Harmanček modrý. Je ideálny pomocník pri liečbe chrípky, nádchy a pri prechladnutí. Rovnako účinne zmierňuje chorobné príznaky, ako je zvýšená teplota, bolesť hlavy, bolesť v krku, kašeľ, respiračné problémy, výtok z nosa.

Esenciálny olej z mäty piepornej má vysoko upokojujúce účinky pri bolestiach hlavy, pri ťažkostiach s dýchaním a je výborný na zníženie horúčky. Tento esenciálny olej je ideálny na vyčistenie tvrdých kongescií a vyčistenie dýchacích ciest. Pomáha upokojovať kašeľ, zápal prínosných dutín a prispieva k liečbe infekcie v krku. Má aj jemný otepľovací účinok, ktorý môže byť užitočný pri problémoch, ktoré sú spojené s chrípkou.
Eukalyptus je najlepším esenciálnym olejom na zlepšenie dýchania a je prirodzeným podporným liekom na kašeľ a kýchanie.
Tymián je najlepší na problémy, ktoré sú spojené s hornými dýchacími cestami, ako je kongescia, kašeľ a kýchanie. Pomáha odstraňovať hlien a má antibakteriálne vlastnosti.
Esenciálny olej z Borovice je jedným z najlepších olejov, ktorý pomáha pri liečbe nádchy, prechladnutia a chrípky. Účinne čistí nosné priechody a pomáha odstraňovať bolesti v krku.
Harmanček modrý je jemný a upokojujúci esenciálny olej na prechladnutie a chrípku. Tento olej pomáha rozptýliť napätie, upokojiť bolesť hlavy a svalov.

Táto zmes esenciálnych olejov pomáha zmierniť príznaky choroby a podporuje proces liečby. Pri pretrvávajúcich problémoch navštívte lekára.

Esenciálne oleje sú vo všeobecnosti bezpečné pri používaní v nízkych dávkach, ale sú silné a majú sa používať s opatrnosťou. Nemali by ste vnútorne požiť esenciálne oleje. Neriedené esenciálne oleje môžu spôsobiť popáleniny, zápaly, svrbenie a vyrážky. Aby ste znížili riziko podráždenia, zrieďte esenciálne oleje nosným olejom, ako je: jojobový olej, sladký mandľový olej, olivový olej, kokosový olej, slnečnicový alebo hroznový olej.
Nepodávajte deťom do veku 6 rokov. V tehotenstve alebo pri vážnych zdravotných stavoch by ste nemali používať esenciálne oleje bez konzultácie s lekárom.

Použitie: 1-4 kvapky nakvapkajte do aromalampy alebo aromadifúzora, pri naparovaní použite 5-10 kvapiek do hrnca s horúcou vodou, do kúpeľa a na masáž rozrieďte v jedlom oleji. 

Zloženie: Mentha Piperita Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Thymus Vulgaris Leaf Oil, Pinus sylvestris Needle Oil, Matricaria Recutica Flower Oil.

Skladovanie: mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste

Upozornenie: Vonajšie použitie nie je vhodné pre tehotné ženy, dojčiace matky, deti do 5 rokov a osoby so zlým  zdravotným stavom. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami, v nezdriedenom stave aj s pokožkou. Produkt môže vyvolávať alergickú reakciu pri kontakte s pokožkou. Škodlivý pre vodné organizmy, môže spôsobiť dlhodobé nepriaznivé účinky. Tieto informácie sú informačného charakteru. Vprípade ťažkosti vyhľadajte ihneď lekársku pomoc. 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Éterické a vonné oleje

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát