Acetyl L-Cysteín 100g

7,90€ Bez DPH: 6,58€
Štítky: Natural Nutrition

Popis

Acetyl L-Cysteín 100g

N-acetyl L-cysteín (NAC, acetylcysteín) je biologicky dostupnejšia forma semi-esenciálnej aminokyseliny L-cysteínu, ktorá je zdrojom síry a je dôležitá pre množstvo biologických funkcií. Obzvlášť vegáni a vegetariáni majú zvýšené riziko nedostatku L-cysteínu, ktorý sa nachádza predovšetkým v potravinách ako sú červené mäso, morské plody, hydina, mliečne výrobky a podobne.

Jedným, relatívne známym, z účinkov N-acetyl L-cysteínu je jeho schopnosť uľahčovať vykašliavanie, pretože uvoľňuje, skvapalňuje hlien v dýchacích cestách. Okrem toho je NAC vhodným doplnok výživy pre tých, ktorí pravidelne cvičia a vystavujú tak svoj organizmus oxidačnému stresu, pretože NAC je prekurzorom pre tvorbu glutatiónu jedného z najdôležitejších antioxidantov v našom tele.

Bez obsahu pridaných aróm, farbív, príchutí, konzervačných látok a látok živočíšneho pôvodu.  Ak Vám vadí jeho pomerne kyslá chuť, odporúčame kombináciu so sladším typom ovocnej šťavy.

Používaniu NAC by sa mali vyhnúť ľudia s aktívny peptickým vredom, prípadne intoleranciou fruktózy, a tiež astmatici, ktorým by mohol spôsobiť bronchospazmus! Pri súčasnom užívaní penicilínov, tetracyklínov a cefalosporínov (patria medzi antibiotiká) je potrebné užívať NAC s odstupom minimálne 2 hodiny.

Zloženie: N-acetyl L-cysteín

Odporúčaná denná dávka: 1x 0,5g  (1/4 zarovnanej čajovej lyžičky)  rozmiešajte v 50ml vody a vypite, najlepšie spolu s jedlom.

Účinné látky v 500mg: N-acetyl L-cysteín 500mg (referenčná výživová hodnota nie je definovaná).

Skladovanie: mimo dosahu deti, v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a nevystavujte mrazu ani vlhkosti. 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Acetyl L-cysteine 100 kaps

7,00€ Bez DPH: 5,83€

L-Histidine HCl 100g

9,90€ Bez DPH: 8,25€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Detoxikácia Antioxidanty

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát