Acetyl L-cysteine 100 kaps

7,00€ Bez DPH: 5,83€

Popis

Acetyl L-cysteine 100 kaps

Acetyl L-cysteín je pozmenená forma neesenciálnej aminokyseliny L-cysteínu, ktorá patrí medzi základné proteinogénne aminokyseliny tvoriace bielkoviny ľudského tela. Je nenahraditeľná pri tvorbe zložitejších bielkovinových štruktúr, substrátom pre antioxidačné látky glutatión a taurín, súčasť koenzýmu A a vo vysokom zastúpení ju nájdeme, napríklad, aj v keratíne, tvoriacom vlasy a nechty.

L-cysteín je jednou z dvadsiatich aminokyselín, ktoré predstavujú základné stavebné štruktúry bielkovín ľudského tela. Jeho syntéza v organizme prebieha z iných aminokyselín - homocysteínu a serínu. Acetyl L-cysteín je pozmenenou formou tejto aminokyseliny, ktorá bola pripojená k acetylovej skupine. Acetylová forma je prekurzorom silného antioxidantu glutatiónu, ktorého nedostatok môže viesť k pomalej regenerácii po tréningu a k vyššej náchylnosti k zraneniam.

Zloženie: acetyl L-cysteín, objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, želatínová kapsula, protihrudkujúca látka: stearán horečnatý rastlinného pôvodu. 

Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula zapite dostatočným množstvom vody. 

Účinné látky v 1 kapsule: Acetyl L-cysteín 500mg (referenčná výživová hodnota nie je definovaná). 

Skladovanie: mimo dosahu malých detí, v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a nevystavujte mrazu ani vlhkosti. 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Acetyl L-Cysteín 100g

7,90€ Bez DPH: 6,58€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Aminokyseliny

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát