Pľúca, zápal pľúc, zápal priedušiek (bronchitída), kašeľ

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny. Odporúčame Vám vyskúšať aj sviečkovanie.
Zobrazenie 1 až 15 z 25 (2 stránok)

Pľúca stelesňujú schopnosť prijímať a dávať. Pľúcne problémy spôsobuje odmietanie či strach žiť plnohodnotným životom, „dýchať z plných pľúc“. Čosi vám bráni prijímať od života všetko potrebné. Čosi vás „tlačí na prsiach“ a nedá vám voľne dýchať. Zápal pľúc, tuberkulóza a iné ochorenia sú len rôznymi prejavmi skrytej, podvedomej nevôle žiť na tomto svete.

Zápal pľúc

spôsobuje zúfalstvo, únava zo života. Na duši máte emocionálne rany, ktoré sa nevedia zahojiť.Na konzultáciu ku mne prišla mladá žena s komplikáciami po zápale pľúc.
„Svetlana,“ požiadal som ju, „obráťte sa teraz do svojho vnútra a opýtajte sa svojho podvedomia, aké nedávne udalosti vo vašom živote zapríčinil vaše zdravotné ťažkosti.“Žena na pár minút zavrie oči. 
„Poznám odpoveď,“ povie po chvíli ustarostene. „Už dávnejšie som nad tým uvažovala, ale všetko sa ukázalo až teraz. Viete, podľa mňa by mal muž vedieť zarábať peniaze a zabezpečiť rodinu. Vždy som chcela mať takého muža. Pred niekoľkými mesiacmi sa jeden objavil. Začali sme spolu žiť. Má veľký dom aj s farmou. Spočiatku sa mi od toľkého bohatstva až hlava krútila, ale teraz si nemôžem slobodne vydýchnuť. Náš vzťah nie je úradne potvrdený a ja sa necítim ako skutočná pani domu.“
„Čo vám v tom bráni?“ opýtam sa jej.
„Mám pocit, že v našom vzťahu sú na prvom mieste peniaze, nie láska. Celý čas sa mu snažím dokázať opak. Musím preto sama veľa pracovať a zarábať, aby si nemyslel, že som s ním len pre peniaze. Som z toho unavená a na konci so silami.“

Bronchitída 

Bronchitída je v podstate odrazom nevyjadreného hnevu a neuspokojených potrieb. 
Ak v rodine panuje atmosféra plná nervozity, niet v nej pokoja a harmónie, len samé hádky, nadávky, krik, väčšinou sú dobrými indikátormi rodinnej atmosféry deti. Okamžite reagujú ochorením horných dýchacích ciest.

Na konzultáciu prišiel muž s päťročným synom. Dieťaťu sa každý mesiac opakoval zápal horných dýchacích ciest, bronchitída a kašeľ.
„S kým bývate?“ pýtam sa.
„Okrem mňa, ženy a dieťaťa s nami býva ešte aj moja mama.“
„A aký máte vzťah s matkou, aká je v rodine atmosféra?“
„Strašná!“ odpovedá muž. „V jednom kuse mame čosi vadí. Vadí jej, že momentálne nie som zamestnaný a pracuje moja manželka. Myslí si, že zle vychovávame naše dieťa. Stále sa hádame. Ticho je len vtedy, keď dieťa ochorie, vtedy vždy ťaháme za jeden povraz.“
„Mám to chápať tak, že choré dieťa vám pomáha, aby ste sa, hoci aj na krátko, pomerili?“ opýtam sa.
„Vyzerá to tak. Vlastne máte úplnú pravdu,“ odpovedá muž začudovane. „To ma nikdy nenapadlo.“
„Znamená to, že keď nájdete spoločnú reč s matkou, dieťa nebude musieť byť choré.“
„Ale nemala by sa zmeniť aj mama?“ čuduje sa muž.
„Určite áno,“ hovorím. „Lenže teraz tu sedíte vy, nie ona. Zmeňte sa vy, a zmení sa aj ona.“
„To bude tvrdý oriešok,“ vzdychne si muž, „ale pokúsim sa o to.“
„Skúste to,“ hovorím. „Veď od vášho úsilia závisí zdravie vášho dieťaťa.“
Po troch mesiacoch som stretol ženu toho muža. Pracovala spoločne s jedným mojím známym.
„Viete,“ povedala mi, „odkedy bol u vás môj muž, syn ani raz neochorel a v rodine teraz vládne pokoj a pohoda. Sme vám veľmi vďační.“

Kašeľ

Je želaním vykričať celému svetu svoje pocity a upozorniť na seba. Ak trpíte kašľom, naučte sa vyjadrovať svoje pocity, nepotláčajte ich. Smelo hovorte, čo si myslíte a čo cítite. Niekedy môže byť kašeľ akousi brzdou. Ak odsudzujete iných ľudí alebo sa nahlas ponosujete a kritizujete, kašeľ vám pomáha chrániť dobré vzťahy.Tatiana mala za sebou ťažký pracovný týždeň a cez víkend sa rozhodla oddychovať a vychutnávať si samotu. V sobotu ráno sa začala baliť na chatu. Aké však bolo jej prekvapenie, keď jej muž oznámil, že budú mať na chate celý víkend hostí!
„Sergej, ale prečo si mi to nepovedal skôr?“
„Veď si sa nepýtala,“ povedal muž.
„Vieš dobre, že tých ľudí nemám rada!“
„Ale ja ich potrebujem pre svoju prácu.“
Tým to skončilo, ale v žene ostala nevypovedaná nevraživosť, ktorá len narastala. Keď sa na chate stretli domáci a hostia, začalo Tatiane vadiť doslova všetko. Celý čas žena hostí v duchu odsudzovala. Čoskoro ju začalo škriabať v hrdle. Nevenovala tomu pozornosť. Postavenie hostiteľky ju nútilo chovať sa milo a pohostinne, navyše si nechcela pokaziť vzťah s mužom. Začala silno kašľať a mala tak dôvod spoločnosť opustiť. Napokon sa mohla do sýtosti nabažiť samoty tak, ako pôvodne chcela.

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Pľúcne ochorenia

Hlavní duchovní příčiny: nerespektování svobody ducha jiných lidí, vnucování vlastních názorů, smutek v duši.

Průměrný podíl příčin: 10% dědičnost, 50% duchovní vada, 10% výživa, 10% geopatogenní zóny, 20% nedostatek pohybu.

V bibli se dočítáme, že Bůh vdechl člověku život. Všechny národy používají v rčeních synonyma dech – duch, život. U nás jsou běžná lidová rčení:“od prvního dechu, do posledního dechu, nenechat někoho dýchat”.

Onemocnění plic signalizuje nechuť k přijímání života, poruchu v příjímání prány. Čínská medicína odedávna spojuje nemoci plic- ní se smutkem v duši, neboť tento stav duše se projevuje zeslabením meridiánu plic v akupunktuře. Obecněji lze orgánovou slabost plic spojit také s poruchami přijímání svobody vlastní i jiných lidí. Časté nádory plic souvisí s egocentrickým pojetím svobody jednotlivce, zápaly plic s chtěním uchopit od života více, než je samovolně přinášeno. Tbc plic signalizuje špatnou reakci na svobodu jiných.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá

Duchovná príčina ochorenia bronchitídy podľa L. Hayovej spočíva v rozjarenom rodinnom prostredí, hádkach a kriku, alebo dusivom tichu. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - vyhlasujem pokoj a harmóniu v sebe i vo svojom okolí, všetko je v poriadku.

Duchovná príčina ochorenia zápalu pľúc podľa L. Hayovej spočíva v zúfalstve, únave zo života, citových ranách, ktorým nie je dovolené, aby sa zahojili. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - spontánne prijímam myšlienky, ktoré sú predchnuté dychom a inteligenciou života. Tento okamih je nový.

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb