Bolesti hlavy, migréna, krútenie hlavy, tiky, hyperaktivita

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.
Zobrazenie 1 až 15 z 21 (2 stránok)

Bolesti hlavy, migréna, krútenie hlavy, tiky, hyperaktivita

Hlava zodpovedá za proces myslenia. Problémy s hlavou odrážajú disharmóniu medzi pocitmi a myšlienkami, medzi citom a rozumom.

Akákoľvek bolesť je naliehavým upozornením, že je nutné obrátiť pozornosť na seba. Je preto dôležité vedieť, čo sa za konkrétnou bolesťou skrýva. Bolesťou hlavy nám podvedomie signalizuje, že čosi nerobíme správne.Napríklad, máte veľa práce, cítite únavu, ale aj tak chcete dokončiť to, čo robíte. Vaše podvedomie sa rozhodlo, že potrebujete oddych, a tak vyvolá bolesť hlavy, čím vám bráni prepracovať sa. Toto je najjednoduchší príklad.

Druhou závažnou príčinou bolesti hlavy je pokrytectvo. Predstavte si, že sa rozprávate s človekom, ktorý vám je nesympatický. Musíte sa však naňho usmievať a voliť milé slová. Dôsledkom takéhoto rozhovoru bude bolesť hlavy. Mechanizmus jej vzniku je veľmi jednoduchý. Jedna mozgová hemisféra registruje nepríjemné pocity, druhá ich vedome potláča. Nesúlad medzi myšlienkami a pocitmi vyvoláva bolesť hlavy.

Raz som prišiel na návštevu k priateľovi. Len tak mimochodom sa mi posťažoval na pravidelnú, tupú bolesť hlavy. Začala sa pred polrokom. Spýtal som sa na udalosti, ktoré tejto bolesti predchádzali. Kamarát mi dlho rozprával o problémoch vo svojej firme.

Keď hovoril o jednom spolupracovníkovi, automaticky zahlásil:

„Ten Sergej, to je čistá bolesť hlavy.“

Po tejto fráze, ktorú som považoval za kľúčovú, pokračoval vo svojom príbehu. Po chvíli som ho zastavil a opýtal sa:

„Pamätáš sa, čo si povedal o svojom kolegovi Sergejovi?“

Pravdaže si nepamätal. Keď sme mu aj s jeho ženou danú vetu pripomenuli, bol veľmi prekvapený. Po čase z tej firmy odišiel a nechal tam aj svoju bolesť hlavy.

Ak je príčinou bolesti hlavy nesúlad medzi vašimi myšlienkami a správaním, musíte svoje vnútro a vonkajšok uviesť do súladu. V prípade nesympatickej osoby sa to dá riešiť dvomi spôsobmi. Po prvé, nikto vás nenúti, aby ste sa s tým človekom bavili. Jednoducho sa mu môžete vyhýbať. Po druhé, pouvažujte, čím ste si toho človeka do života pritiahli. Ak sa vám na niekom nepáčia určité vlastnosti, pravdepodobne ich máte aj vy sami. Zmeňte sa vy, a zmenia sa aj ľudia vo vašom okolí.

Jedna účastníčka môjho semináru sa sťažovala, že sa k nej nespráva pekne jej nadriadený; vraj ju neustále kritizuje. Po každom rozhovore s ním jej doslova išla prasknúť hlava. A komunikovať s ním pritom musela každý deň.

„Mám som pocit, akoby zo mňa sal energiu,“ povedala žena.Dal som jej niekoľko otázok. Vysvitlo, že jej nadriadený kedysi dávno ukrivdil.

„Okrem toho,“ dodala, „mi pripomína jedného muža, ktorý so mnou zle zaobchádzal.“Nakoniec sme zistili, že ona sama je k sebe kritická. Nedoceňuje ani svoje profesionálne, ani ženské schopnosti a vlastnosti.

Po seminári zrevidovala udalosti z minulosti a zmenila vzťah k sebe, k nadriadenému aj k celej situácii. Po určitej dobe ju hlava úplne prestala bolieť a nadriadený sa k nej začal správať ako k cennému pracovníkovi.

Bolesť hlavy je často spôsobovaná podceňovaním a sebakritikou. Okrem toho, ak si človek zvykol podceňovať a kritizovať sám seba, zrejme sa tak správa aj ku svojmu okoliu. Majte sa radi a prijímajte sa takí, akí ste! Naučte sa všímať si na iných len to dobré. Vedzte, že ľudia vám budú ukazovať to, čo ste si na nich zvykli vidieť.

Príčinou bolesti môže byť aj strach. Strach vyvoláva napätie a nepokoj. Naučte sa dôverovať okolitému svetu – je to váš svet, takže je pre vás tým najbezpečnejším miestom v celom Vesmíre. Láska k sebe a dôvera voči okolitému svetu uvoľní zaženie akýkoľvek strach.

Bolesť hlavy môže často slúžiť určitému účelu. Pomáha nám vyhnúť sa rôznym povinnostiam. Žena, ktorá sa chce vyhnúť pohlavnému styku, sa odvoláva na bolesť hlavy. Spraví to raz, druhý raz, ale potom ju hlava začne bolieť pravidelne každý večer. Ani tabletky jej nepomôžu. Musí si v pokoji ujasniť svoje vzťahy a prijať potrebné rozhodnutie.

Na túto tému poznám jednu anekdotu. Muž so ženou sú v zoologickej záhrade. Zistia, že klietka s gorilou je otvorená.Opica vybehne von, schmatne ženu a odvlečie ju do klietky. Žena sa samcovi evidentne páči… a žena vydesene kričí:

„Drahý, čo stojíš?! Čo nevidíš, že ma chce znásilniť? Urob dačo!“

„Povedz mu, že ťa bolí hlava.“

Naučte sa správať ku svojej bolesti hlavy pozorne a s úctou. Berte ju ako signál. Nepotláčajte ju tabletkami, aj tak vám pomôžu len na chvíľu. Potlačenie bolesti neznamená jej vyliečenie. Nájdite príčinu svojej bolesti a odstráňte ju. Táto príčina sa skrýva sa vo vašich myšlienkach a pocitoch!

Migréna

Migréna je bolesť hlavy, ktorá je lokalizovaná na jednom mieste a má sklon pravidelne sa opakovať. Obyčajné anestetiká tu nepomáhajú. Takéto bolesti sa väčšinou odstraňujú silnejšími liekmi, trankvilizérmi a neuroleptikami.Je to však len dočasné, pretože lieky neodstraňujú samotnú príčinu. Príčina migrény je rovnaká, ako pri bežnej bolesti hlavy. V tomto prípade sa k nej ešte pridávajú určité neurotické črty. Migrény často mávajú ľudia, ktorí chcú byť dokonalí, pričom sa o dokonalosť snažia neustálou sebakritikou, obviňovaním, trestaním sa a nadávaním si. Majú veľa rôznych komplexov a trpia pocitmi viny. Bolesti sa zbavia vtedy, keď sa zbavia týchto komplexov.

Svetlana sa zamilovala do muža, ktorý často chodil do jej rodného mesta na služobnú cestu. Bol ženatý, ale ubezpečoval ju, že sa čoskoro rozvedie. O niekoľko mesiacov zistila, že je tehotná. Oznámila mu to. Sľúbil jej, že si to so ženou vybaví a vráti sa k nej, ale ona ho už nikdy viac nevidela. Svetlana si dieťa nechala. Porodila dievčatko. Takmer hneď po pôrode sa objavili silné bolesti hlavy.

Teraz táto žena sedí predo mnou a rozpráva mi svoj príbeh. Jej dcéra nedávno oslávila už štrnáste narodeniny. Celé tie roky mala Svetlana pravidelne každý mesiac silné bolesti hlavy, podobné migréne, ktoré sa nedali potlačiť liekmi a vždy ju na tri dni vyradili zo života.

„Pán doktor, mám strašný pocit viny voči svojej dcére,“ hovorí mi s plačom Svetlana. „Moja dcéra nemá otca a môžem za to len ja. Veď intímne sme boli spolu len raz. Bola som veľmi mladá. Hanbila som sa ľuďom pozrieť do očí. Dokonca som sa v nádeji, že sa na všetko zabudne a bolesť na duši prestane, presťahovala do iného mesta.Bohužiaľ, bolesť ostala…“

Niekedy je migréna odrazom rôznych strachov.

„Pán doktor,“ obracia sa na mňa mladé dievča, „mám problémy s hlavou.“

„Ako sa to prejavuje?“

„Prednedávnom som začala mávať silné bolesti hlavy. Nepomáhajú mi žiadne lieky.“

„A je v tom nejaká zákonitosť?“ opýtal som sa.

„Áno, je.“ Tu dievča sklopilo zrak. „Nedávno som sa zoznámila s jedných chlapcom, je veľmi milý, ale o to nejde. Keď ma chcel prvýkrát pobozkať, prišlo mi zle a potom ma začala strašne bolieť hlava. Teraz sa mi tá bolesť dosť často opakuje. Väčšinou je to spojené s našimi stretnutiami alebo dokonca len s myšlienkami naňho.“

V hypnóze sme si vyjasnili príčiny takej reakcie na mladého muža. Keď mala dievčina trinásť rokov, dostala prvú menštruáciu a jej mama sa rozhodla dať jej prvú lekciu sexuálnej výchovy. Vysvetlila jej, že sex je veľmi nečistý a že každému chlapcovi ide iba o jedno. Len čo dosiahnu svoje, ženu opustia.

Podvedomie dievčaťa si tak našlo „skvelý“ spôsob, ako sa postarať o jej poslušnosť a čistotu.

Krútenie hlavy a strata rovnováhy

Ak sa vám krúti hlava, pravdepodobne sú príčinou prchavé, nesúvislé a roztržité myšlienky. Chýba vám koncentrácia, sústredenosť. Nie ste schopní riešiť svoje problémy. Jedna moja pacientka, ktorej sa často krútila hlava, mi povedala: „Zo všetkých mojích problémov sa mi už točí hlava.“

Krútenie hlavy spôsobuje aj prebiehanie od jedného k druhému. Nemáte v živote jasný cieľ. Zamyslite sa nad tým, prečo žijete. Čo je pre vás hlavné, aké máte priority? Ujasnite si to!  Vo vašom živote musí byť disciplína. Dodá vám to sebadôveru a pomôže stáť pevne na nohách.

Istému mužovi sa začala krútiť hlava v období narušených vzťahov s manželkou. Jeho žena sa dozvedela, že má inú, a navrhla mu rozvod. Na jednej strane bolo dieťa a rodina, na druhej milovaná žena.Vôbec sa nevedel rozhodnúť.

Existuje ešte iný druh krútenia hlavy, a to z úspechu. Veď sa hovorieva: „Z úspechu sa mu zatočila hlava.“

Tiky a hyperaktivita

Tieto dve patológie často vidno u detí. Jednou z príčin takého správania je chýbajúca bezvýhradná láska rodičov. Rodičia majú pocit povinnosti, ale nie lásky. Podvedome sú naprogramovaní dieťa zničiť. Možno im starosti s deťmi bránia realizovať sa v živote či žiť svoj súkromný život. Príčinou môže byť aj nesúlad medzi rodičmi. Len čo rodičia svoje správanie zmenia, začnú dieťa skutočne ľúbiť a prestanú sa oň starať len z povinnosti, dieťa sa ihneď upokojí a uvoľní.

Aj môj syn mával kedysi silné tiky. V tom období som bol príliš ponorený do svojej práce a o dieťa som celkom stratil záujem. Sedieť pri počítači a pracovať na knihe bolo pre mňa oveľa zaujímavejšie, ako hrať sa so synom. Okrem toho sa v mojom súkromnom živote diali veľké zmeny. Synova matka na tom bola podobne. My rodičia sme sa skrátka zaoberali vlastným životom, a na svoje dieťa sme zabudli. Ten na deficit lásky okamžite zareagoval. Musel som prehodnotiť svoje priority a zmeniť vzťah k synovi, práci a rodine. Akonáhle dieťa začalo cítiť rodičovskú lásku, tiky prestali a syn sa upokojil. No dodnes je občas hyperaktívny, najmä v škole. Naďalej na sebe pracujem a učím sa spájať lásku k deťom s láskou k práci, k manželke a vôbec ku všetkému na tomto svete, pretože chápem, že zdravie môjho syna závisí aj od mojich myšlienok a emócií.

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Bolesti hlavy

Hlavní duchovní příčina mozkové mrtvice: přeceňování rozumovosti, snaha vytěžit ze všeho maximum chytračením. Stálé křečovité myšlení bez spolehnutí na intuici, Boží prozřetelnost.

Průměrný podíl příčin: 70% duchovní, 15% výživa, 15% nedostatek pohybu.

Lidský duch je podle svých vlastností při inkarnaci do těla veden tak, aby v průběhu předurčeného života (v hrubých rysech) co nejvíce vyspěl, co nejvíce dozrál k věčnosti, k duchovní dimenzi. V tomto předurčení se projevuje také spravedlnost, ovšem z hlediska věčnosti.

Ta nevylučuje výkyvy směrem nahoru a dolů v okamžitém čase, což lze přirovnat vlnám na moři, které dokonalou hladinu v daných momentech realizují nad nebo pod.Lidská intuice tuto vlastnost božské spravedlnosti v čase, jednou nahoře, jednou dole, vycítila.

Ego člověka by ovšem chtělo v příjmu všeho příjemného být “stále na- hoře” nebo “surfovat” na vlnách.To ovšem znamená vzdát se pra důvěry, to jest jistoty v konečnou spravedlnost a s tím spojeného vnitřní- ho klidu a nasadit všechnu energii na sledování trendů příjemného kolem sebe.Chce to stát se vychytralým konjunkturalistou, oportunistou.

Toto křečovité stálé namáhání mozku, stálé vyhledávání výhodiček v čemkoliv kolem sebe, znamená ovšem vytvoření relativního nedostatku životní energie v mozku, tím orgánové slabosti v mozku.Orgánová slabost časem vede ke křehnutí tkání, mozkových cév, k jejich degeneraci s více a více se stupňujícím nebezpečím prasknutí.

Až se čas naplní a míra chytračení přeteče, céva praskne a mozková příhoda je tu.Pravidelně tu spolupůsobí i agresivní nenávistné myšlení, který děj uvádí do pohybu.Při bolestech hlavy v celém čele se uplatňuje tendence prorazit hlavou zeď, to jest prosadit věci podle svého myšlení.Při bolestech hlavy vzadu to bývá obvykle snaha odrazit a změnit to, co přichází z intuitivního zadního mozku, to jest z osobního duchovního vedení.

Lze tedy shrnout, že lidé ohrožení mozkovou mrtvicí trvale rozumově kličkují k dosažení životního běhu “dle nich” a současně “mrskají” nenávistnými myšlenkami po těch, kteří nejednají tak, jak oni si představují. Ty, které bolí hlava vpředu na celém čele, nebo naopak zezadu, rozumem odmítají respektovat svůj intuitivní hlas.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá

Duchovná príčina ochorenia migrény podľa L. Hayovej spočíva v znechutenosti z nátlaku a manipulácie zo strany druhých, sexuálne obavy. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - prispôsobujem sa behu života, nechávam život, aby mi príjemne a ľahko zabezpečil všetko, čo potrebujem. Život je tu pre mňa.

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb