POLIMEDEL - nanofólia na bolesti, zápaly, omladenie (9 x 30cm)

24,80€ Bez DPH: 20,67€

Popis

POLIMEDEL - nanofólia na bolesti, zápaly, omladenie (9 x 30cm)

POLIMEDEL je výsledkom dlhodobej práce fyzikov a lekárov. Primárne bol vyvíjaný pre armádne použitie v úrazovej medicíne a ortopédii. Klinické výskumy ukázali, že funguje aj ako analgetikum. V mieste aplikácie tlmí bolesti pri rôznych patológiách, pomáha pri zápale priedušiek, zápale pľúc, hypertenzii. Likviduje opuchy, podliatiny, zápaly, svalové a cievne kŕče, stimuluje prekrvenie tkanív.

Dalo by sa všeobecne povedať, že použitie POLIMEDELu predstavuje fyzioterapiu (podobne ako elektroliečba). V elektrostatickom poli sa uskutočňuje orientácia dipólových molekúl biologických tkanív a sú stimulované elektrokinetické deje, vďaka čomu sa aktivizujú fyziologické procesy v ovplyvňovanej oblasti. Aktivované je zlepšenie prietoku krvi v kapilárach, čo dodáva potrebnú prirodzenú výživu bunkám. Obnovuje sa smerový pohyb v telesných tekutinách, mikrocirkulácia v kapilárnom systéme, zrýchleniu prietoku krvi a preplachovaniu aj najjemnejších kanálikov. Pôsobením uvedených, ale aj mnohých ďalších faktorov (popísaných v ďalších statiach) sa zrýchľuje regenerácia tkanív, hojenie zlomenín, tlmí sa bolesť, liečia sa zápaly, atď. 

Vedecký výskum preukázal, že každá z miliárd našich hlavných buniek (červených krviniek) je záporne nabitá. Zachovanie tejto vlastnosti je nevyhnutnou podmienkou brániacou agregácii (zoskupovaniu) i adhézii (priľnutiu) červených krviniek a vzniku "dopravnej zápchy", ktorá komplikuje rovnomernú distribúciu krvi do doslova každej bunky. Touto mikrocirkuláciou porúch sa začína veľmi veľa chronických ochorení. Krv sa cieleným pôsobením POLIMEDELu rozrieďuje, nasycuje sa kyslíkom, zlepšuje sa jej prietok. Následkom toho je aj eliminovaná hypertenzia – klesá krvný tlak. 

Aj preto, že súčasťou procesu nie je invazívne pôsobenie akejkoľvek chemickej látky, neprináša negatívne vedľajšie účinky použitia.

Použitie POLIMEDELu vytvára priaznivé podmienky pre prirodzené odstránenie baktérií z krvi – fagocytóza.

POLIMEDEL sa v praxi osvedčil najmä ako: 

 • analgetikum účinne tlmiace bolesť rôzneho pôvodu
 • výrazne podporný činiteľ pri hojení zlomenín a rán
 • urýchľovač pri liečbe zápalových ochorení kĺbov a mäkkých tkanív
 • podporný prostriedok vo všeobecnom použití v ortopédii, úrazovej chirurgii a pri liečbe popálenín
 • médium pre kozmetické účely a plastickú chirurgiu

Ako používať Polimedel

Štandardným postupom je aplikovanie POLIMEDELu na postihnuté miesto, keď sa priloží na postihnuté miesto a fixuje buď šnúrkami na púzdre, leukoplastom, alebo v krajnom prípade elastickým obväzom (pozor na výrazné pokrčenie hlavne na kĺboch). Fóliu treba položiť nie v samotnom mieste ohybu lakťa, ale o niečo vyššie v ceste krvného toku – smerom k ramenu (srdcu).

Doba a frekvencia aplikácie je závislá na druhu indikácie a predpokladanej hĺbke pôsobenia. Teda ak POLIMEDEL aplikujeme na indikáciu v hĺbke 1cm počas 1 hodiny, pri hĺbke 2cm je potrebné čas aplikácie predĺžiť 4x. Ide o ilustračný príklad. Bežné aplikačné časy sa pohybujú od 1 do 6 hodín, 2 až 3-krát denne. Výnimku tvoria zlomeniny, kde sa aplikuje cez sadru trvalo, počas celej liečby, ale len ak je sadra bez syntetických materiálov. Prvé, adaptačné použitie by malo byť kratšie, postupne sa čas aplikácie môže predlžovať. Aplikáciu je vhodné opakovať niekoľko krát aj po odznení indikácie.

Analgetický účinok (tlmiaci bolesť) sa dostaví po 20 až 60 minútach. Aj popri tom, pozitívnym ovplyvnením kolobehu krvi, prebieha terapia zoslabujúca ochorenie. Optimálny spôsob použitia je odstrániť fóliu po 60 minútach, aby sa utlmila bolesť, a potom o hodinu-dve terapiu zopakovať. Chronické bolesti zvyknú zmiznúť po niekoľkých aplikáciách. Stáva sa, že analgetický účinok príde už do 10 minút. Pri prvom použití sa môže objaviť pocit tepla, mravenčenie, alebo zväčšenie bolesti. Je to reakcia organizmu, neprerušujte liečbu, pri opakovanej aplikácii nepríjemné pocity vymiznú. Počas liečby je optimálna poloha tela – sedieť alebo ležať nehybne, ale pohyb nie je zakázaný.

Odporúčame štandardný postup: aplikovanie POLIMEDELu na postihnutú zónu a vydržať nehybne (resp. udržať v pevnej polohe) 2-3 krát denne po dobu *45-60 minút s odstupom najmenej jedna hodina medzi aplikáciami. 

Účinnosť POLIMEDELu značne závisí od jeho mechanického stavu. Je vyrobený nano-technológiou, teda obsahuje cielené mikroštruktúry. Pri výraznom pokrčení fólie sa predpokladá značné zníženie efektu. Preto je vhodné sendvičové použitie v pevnejšom obale z prírodného materiálu (napr. vložiť medzi preložené listy hárku tvrdšieho papiera), alebo používať priložené bavlnené púzdro. Pri dodržaní tohto postupu je POLIMEDEL opakovane použiteľný až niekoľko desiatok krát. Nie je vhodné dotýkať sa ho holými rukami (mastné odtlačky). Manipulujeme ním len pridŕžaním za okraj. Čistiť ho je možné sterilnou gázou namočenou v čistom liehu. Nečistiť vodou! V každom prípade je potrebné dodržiavať pokyny v priloženom návode a v brožúre používateľa. Odporúča sa naštudovať prípravu použitia z informačného videa (nižšie v popise).

Dĺžka užívania POLIMEDELu môže byť individuálna a závisí na vlastnostiach vášho tela, alebo intenzity bolesti. Terapeutický (liečebný) efekt je spravidla dosiahnutý po 30 minútach. Priebeh liečby je 8-10 dní, ale môže sa v prípade potreby opakovať.

Pri chronických ochoreniach sa odporúča nosiť POLIMEDEL 5-6 hodín počas dňa, alebo počas spánku. Tu je oveľa väčšia pravdepodobnosť na dosiahnutie pozitívnych výsledkov. Štandardný spôsob liečby dáva slabší účinok.

Vyvarujte sa typickým chybám v liečbe!  Venujte celému priebehu liečby primeraný čas a pozornosť, nečakajte „zázrak“ a okamžitý účinok. Aplikujte rovnomerne. Po úľave od bolesti pokračujte v liečbe a neukončujte ju.

Možnosti aplikácie fólie Polimedel

Pri bolestiach srdca treba aplikovať fóliu na oblasť nad srdcom, kde sa nachádzajú koronárne cievy.
Pri riedení krvi a znižovaní krvného tlaku sa fólia aplikuje na lakťovú žilu (z ktorej sa zvykne robiť odber krvi) alebo pod kolenom. Fóliu treba položiť nie v samotnom mieste ohybu lakťa, ale o niečo vyššie v ceste krvného toku – smerom k ramenu (srdcu).
Pri zaseknutí panvového nervu aplikujte na kríže.
Aplikáciou na postihnuté miesto sa liečia vyvrtnutia, odreniny, obličkové a pečeňové koliky, migrény, „sieťka“ ciev na pokožke, praskanie v kĺboch, regeneruje sa stehenná kosť, hojí sa paradentóza, narovnávajú sa skrčené prsty, rozpúšťajú sa výrastky na kĺboch, pätách.
Výborný účinok sa dostaví pri osteoporóze, kedy kosť robí pevnejšou.
Ukázalo sa, že fólia vie zdolať aj infekcie: hnisavý zápal, osteomyelitída, pseudomonas, abscesy.
Pri liečbe zlomenín a zápalov kĺbov
môže bolesť na začiatku zosilnieť, ale postupne sa utíši.
Ako analgetický prostriedok k potlačeniu migrény môže byť použitý bez obáv z kontraindikácií. Pri záchvate migrény sa odporúča, aby sa fixoval na čele počas 3-5 hodín. 

Účinky a pozitívne výsledky aplikácie

 • zvýšenie pružnosti ciev (prevencia ischemickej choroby srdca, infarkt myokardu, tromboflebitída)
 • zlepšenie krvného obehu, zníženie vysokého krvného tlaku
 • zlepšenie pohyblivosti kĺbov (artritída, artróza)
 • zvýšenie hladiny kyslíka v krvi (kŕčové žily, gangréna u diabetu)
 • zlepšenie práce srdca a obehového systému (hypertenzia, zdôrazňujú tela)
 • zníženie bolesti pri ischiase (t.j. útlaku pletenca sedacieho nervu v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice)
 • omladenie pleti tváre a ruky, vyhladenie vrások na čele a okolo očí, zmiznutie žilových mriežok na nohách

Kedy Polimedel nepoužívať

Pri mokvajúcich ranách a hnisaní je priloženie POLIMEDELu priamo na pokožku neprijateľné. Keďže porušuje prúdenie vzduchu v prípade nutnosti aplikácie ho treba položiť cez priedušnú, dvojitú vrstvou tkaniny z prírodných vlákien alebo z niekoľkých vrstiev gázy, alebo priložiť na okolie rany. Rovnako neaplikovať priamo v mieste predpokladaného vnútorného krvácania. Na urýchlenie hojenia rany je lepšie POLIMEDEL prikladať až po zastavení krvácania a ukončení procesu zrážania krvi na rane. V prípade srdcovej aritmie nie je vhodné aplikovať v blízkosti srdca.

Dbajte na to aby sa medzi fóliou a miestom pôsobenia nevyskytovali kovové predmety, umelé látky najmä plasty, pretože zoslabujú účinok fólie. Kovové vložky v kostiach pohybovej sústavy nie sú kontraindikáciou, ale pri výbere miesta aplikácie treba zohľadniť odrazový efekt kovu a preto je treba aplikovať fóliu z opačnej strany od kovovej vložky (z opačnej strany kosti). Pri použití sadry a obväzov sa ubezpečte, že neobsahujú syntetické látky.

Nekrčiť, neprelamovať, nelaminovať do fólie, plastu. Bežné ohýbanie a mierne krčenie nie je na závadu.

Skladovanie: Na suchom mieste, nevystavujte mrazu! Pri znečistení fólie je možné očistenie gázou namočenou v liehu, ale v žiadnom prípade nie vo vode, pretože liečivý účinok by bol značne znížený. Záruka na výrobok je tri roky s podmienkou skladovania pri relatívnej vlhkosti do 98% a teplote do 45°С. V štandardných podmienkach (60% vlhkosť a teplota 20° С) je doba použiteľnosti 5-7 rokov. Fóliu nechytáme rukami, manipulujeme len úchopom za okraje. Dbáme, aby sa fólia výrazne nepokrčila a nelámala, pretože by došlo k značnému zníženiu účinnosti.

Upozornenie: POLIMEDEL nemá žiadne vekové obmedzenie. POLIMEDEL nevyvoláva alergické reakcie a nemá vedľajšie účinky. Nespôsobuje patologické prejavy z neznášanlivosti chemicko-toxickej, alergickej ani elektrogalvanickej povahy. POLIMEDEL je účinný prostriedok, ktorý môže byť trvalou súčasťou každej domácej lekárničky. Hoci nie sú známe negatívne účinky použitia v onkológii, tu sa aplikácia zatiaľ neodporúča. Výskum prebieha.

Kontraindikácie: Onkologické ochorenia, kardiostimulátor, srdcová arytmia, krvácajúce rany, oblasť vnútorného krvácania, neprikladať na štítnu žľazu ani na oblasť srdca!

 

Článok o účinkoch, rôznych podobách aplikácií - Odtajnená pomôcka ruských vojakov

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Univerzálna Nano maska na oči

20,40€ Bez DPH: 17,00€

POLIMEDEL - nanofólia na bolesti, zá ..

14,00€ Bez DPH: 11,67€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

NáplastePre seniorovPre športovcov

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát