Kožné choroby (psoriáza, ekzémy, vyrážky)

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.
Zobrazenie 1 až 15 z 27 (2 stránok)

Kožné choroby (psoriáza, ekzémy, vyrážky)

Pokožka nás chráni, vymedzuje našu individualitu. Okrem toho je naším najväčším zmyslovým orgánom.

Kožné choroby

Podľa mňa kožné choroby ako také vôbec neexistujú. Sú len vnútorné choroby s vonkajšími prejavmi na koži. Preto je absurdné, ba dokonca škodlivé používať masti. Tým len zaháňame chorobu z povrchu do vnútra. Každá choroba je znamením, že človek robí niečo deštruktívne alebo má negatívne myšlienky a pocity. Pri kožných chorobách to len viac vidno.

Ja osobne uznávam len tri kožné choroby, pri ktorých možno použiť vonkajšie lieky. Patrí medzi ne svrab, lišaj a vši. No aj v týchto prípadoch je spolu s použitím vonkajších prostriedkov nutné urobiť aj hĺbkovú očistu duše a podvedomia. Kožné choroby predstavujú starý, hlboko ukrytý kal, špinu, niečo nechutné, čo sa derie na povrch. Prejavy kožnej choroby sú hlboko potlačené negatívne pocity, ktorých sa organizmus snaží zbaviť. Môže to byť strach alebo hnev, nenávisť, pocit viny či hlboké vnútorné zranenie.

Ďalšou príčinou môže byť pocit bezmocnosti. Veď pokožka má ochrannú funkciu.
Tu je pár viet, ktoré môžu poodhaliť príčinu kožných problémov: „Som podráždená.“ „Až ma dlane svrbia.“ „Poškvrnil som sa.“

Ekzém

Ekzémy sú veľmi výraznou formou odmietania. Niekoho alebo niečo vo svojom živote odmietate či neprijímate. Istý muž sa strašne urazil na svoju ženu a po určitej dobe sa mu vytvoril najprv kožný zápal na pohlavnom úde a potom ekzém na pravej ruke. Neskôr vysvitlo, že v podvedomí mu pôsobil program ničenia žien, zdedený od otca, ktorý ženám neveril. Choroby sa môže zbaviť, len ak zmení svoj vzťah k ženám aj k sebe samému ako k mužovi. Ekzém vyvolajú väčšinou psychické otrasy, čiže veľký stres. V takých chvíľach vychádza na povrch obrovská agresia.

Na konzultáciu ku mne prišiel muž s ekzémom na zápästiach.
„Pán doktor, pozrite, čo sa mi vyhodilo na rukách. Už sa to nedá vydržať. Urobte niečo.“
Ruky mal v strašnom stave. Mal ich celé pokryté hnisavými chrastami. Mučilo ho neznesiteľné svrbenie a pálenie. Prišiel za mnou ako za homeopatom, ale ja som sa práve vtedy učil používať hypnózu a rozhodol som sa zistiť príčinu choroby cez jeho podvedomie. 
Opýtal som sa ho:
„Povedzte, nestalo sa vám v minulosti niečo, čo by mohlo zapríčiniť vznik tohto ochorenia?“
„Áno, stalo,“ odpovedal pacient v stave hypnotického tranzu.
„Porozprávajte mi o tých udalostiach podrobnejšie,“ požiadal som ho. 
„Bolo to pred dvoma mesiacmi,“ začal. „Už dlho som mal podozrenie, že ma žena podvádza. Až som ju raz prichytil s milencom v aute. Bolo vo mne toľko krivdy, nenávisti a hnevu, že som mal chuť poliať auto benzínom a nechať ich tam zhorieť.“

Ekzém u detí je spojený so správaním rodičov. Neskôr, keď dieťa podrastie, zodpovedá za vznik choroby samo. Na opakovanú konzultáciu prišla osemnásťročná dievčina. Už asi tri roky mala ekzém na lakťoch. Rodičia jej postihnuté miesta stále natierali masťami a tak chorobu len zatláčali čoraz viac dovnútra. Prvý cyklus homeopatie to načas zhoršil, ale potom sa dostavilo výrazné zlepšenie. Zo skúsenosti som vedel, že ak sa takéto prípady liečia len homeopatickými liekmi, vyžaduje si to veľa času a trpezlivosti. 

„Pán doktor, a nemohli by ste ma vyliečiť rýchlejšie?“ opýtala sa pacientka.
„Ako veľmi túžite po rýchlejšom vyliečení?“ odpovedal som jej otázkou. 
„Veľmi si to želám,“ povedala. „Som pripravená splniť všetko, čo mi prikážete. Mama mi hovorila, že čosi vsugerujete podvedomiu, a choroba prejde.“
„Nič nevsugerujem,“ povedal som jej. „Jednoducho svojim pacientom pomáham zistiť skutočné príčiny choroby a odstrániť ich. Iba pomáham. Pacient musí príčinu odstrániť sám. Všetko závisí od jeho vlastného úsilia a ochoty.

Veď ľudia si choroby vytvárajú sami, to znamená, že ich musia sami aj odstraňovať. Lekár chorobu nelieči, iba pomáha chorému vyzdravieť.“
„Som pripravená. Povedzte mi, aké sú moje príčiny?“
„Aký máte vzťah s otcom?“ opýtal som sa, hľadiac jej do očí.
„Normálny,“ odpovedala ľahostajne a akosi chladne, no pritom uhla pohľadom.
„Vysvetlite mi, prosím vám, čo znamená normálny?“ požiadal som ju.
Deň predtým som sa rozprával s jej mamou a sám pre seba som si už príčiny sformuloval. 


Matka k otcovi dievčaťa takmer nikdy necítila vrúcnu lásku. Rád si vypil a žena s ním ostávala len kvôli dcére. Láska sa dávno vytratila a ostali len staré krivdy, podráždenie, odsudzovanie a pohŕdanie, v poslednej dobe ľahostajnosť a nezáujem.
„Jednoducho sa ho snažím ignorovať,“ povedalo dievča, ale hlas sa jej zmenil.„Predtým som sa naňho hnevala a pohŕdala som ním, ale teraz mi je to už akosi jedno.“
„Povedali ste, že ste ochotná urobiť čokoľvek, len aby ste sa vyliečili. Viete, že sa uzdravíte, len ak v duši pocítite k otcovi lásku.“
„To nedokážem.“
„Prečo?“
„A za čo ho mám mať rada?!“ pýta sa dievča roztraseným hlasom. „Odkedy sa pamätám, ponižoval mňa aj mamu, nedal nám dýchať, opíjal sa. Preto si ho mám vážiť?!“
„Nie, nie preto, ale preto, lebo je to váš otec. Musíte pochopiť, že vaša mama si takého muža vybrala sama. Aj vy ste si sama vybrala takého otca.“


„Ako to, že som si ho vybrala sama?“
„Boh nám dá len takých rodičov, akých si zaslúžime. Skúste sa povzniesť nad pozemskú logiku. Prijmite a obľúbte si svojho otca len preto, že je to váš otec, že vám dal život a je pre vás tým najlepším otcom. Začnite si na ňom všímať len to dobré. Vo vzťahu k rodičom musíme cítiť lásku a úctu, nie opovrhnutie a krivdy. Jedno z Božích prikázaní hovorí: Cti otca svojho i matku svoju. Láska nesmie závisieť od ničoho na tomto svete, od žiadnych pozemských hodnôt. Vaša mama neľúbila ani seba, ani vášho otca. A váš otec pil len pre nedostatok lásky.“
„Odkiaľ to viete?“
„Rozprával som sa o tom včera s vašou mamou. Ak v duši znova nájdete lásku, nielenže sa vyliečite, ale pomôžete aj rodičom. Milujúci človek vytvára okolo seba priestor lásky, ktorý má obrovský vplyv na celý okolitý svet.“


Vidím, že dievčaťu zvlhol zrak a zmäkli črty tváre. Iná by sa na jej mieste už určite rozplakala, ale ona sa drží. V jej vnútri sa však aj napriek tomu začalo čosi meniť.
„A vy sa máte rada?“ opýtam sa jej po krátkej odmlke.
„Ani nie. Niekedy sa dokonca nenávidím.“

Psoriáza

Príčinou psoriázy môže byť silný pocit viny a túžba potrestať sa.

Na konzultáciu ku mne prišiel mladý muž so psoriázou. Choroba prepukla pred rokom. Nadviazali sme kontakt s jeho podvedomím a on sa opýtal:
„Aké správanie mi privodilo chorobu?“
Zrazu ho celého zaliala červeň.
„Pán doktor, pochopil som, čo je vo veci,“ povedal. „Však vám to nemusím povedať?“
„Samozrejme, že nemusíte,“ odpovedal som. „Máte právo nechať si pre seba akúkoľvek informáciu od vášho podvedomia.“
„Nie, radšej vám to poviem,“ rozhodol sa. A priznal sa, ako sa pred rokom „poškvrnil“, pretože podviedol svoju manželku so ženou svojho kamaráta. Tento „dvojitý“ pocit viny mu privodil chorobu. Zaujímavé je, že aj jeho žena mala psoriázu.

Zistil som, že psoriáza vzniká aj po prežití silnej stresovej situácie. V období nadmernej psychickej záťaže v sebe ľudia vedome umŕtvujú určité veci, napríklad schopnosť dôverovať alebo milovať, či túžbu žiť v bezpečí. Psoriáza sa jednému mužovi objavila potom, ako ho oklamali a on tak prišiel o veľkú sumu peňazí.
„Po takejto skúsenosti som prestal ľuďom dôverovať,“ povedal mi.

Jednej žene sa psoriáza objavila po otcovej smrti.
„Prišla som o najdrahšieho človeka na svete,“ hovorila so slzami v očiach. „Teraz už nemám prečo žiť.“
Všimol som si tiež, že pacienti so psoriázou sú veľmi úzkostliví. Niektorí z nich sú až „posadnutí“ čistotou. 
„Nenávidím tento štát,“ hovorí mi mladý muž, ktorý má už veľa rokou psoriázu. „Neznášam tieto špinavé ulice!“
Pri tejto chorobe koža zrohovatie a zhrubne. To je jasný dôkaz, že sa človek snaží „obrniť“ pred okolitým svetom. Chorý však musí pochopiť, že žije v čistom, harmonickom a bezpečnom svete. A nielen že v ňom žije, ale si ho aj sám vytvára.

Vyrážka, svrbenie

Vyrážky predstavujú podráždenie, ktoré vychádza na povrch. Niečo vás neuspokojuje, no vy svoje pocity skrývate, alebo si to neuvedomujete. Všetko skryté však vyjde najavo – vaša pokožka prezradí vaše pocity.
Môže ísť aj o pocit viny – podvedome sa domnievate, že ste sa niečím „pošpinili“.

Do mojej ordinácie prišla žena so škvrnami odlupujúcej sa pokožky na tvári. Príčinou bol pocit viny voči manželovi.
Pred niekoľkými mesiacmi ho podviedla, čím doslova „poškvrnila svoju tvár“. Na jednej strane sa mu chcela priznať, ale na druhej strane sa bála. Podvedomie jej pocity zviditeľnilo. 

Svrbenie môže spôsobiť potláčanie túžob. Alebo možno túžite po niečom, čo sa vám zdá nedosiahnuteľné. Nespokojnosť často vyvoláva svrbenie alebo červenanie kože. Svrbenie je akési podvedomé libido a škrabanie sa je symbolickým aktom uspokojenia. To znamená, že chcete dosiahnuť uspokojenie, ktoré nie je v súlade s vaším vedomým postojom. Jednu moju pacientku svrbeli vonkajšie pohlavné orgány. Takmer vždy, keď si večer ľahla do postele, sa na tom mieste škrabala. Príčinou bola nespokojnosť so svojím sexuálnym životom. Jej podvedomie jej tak umožňovalo obrátiť pozornosť na seba ako na ženu.

Kožné vyrážky u detí sú často odrazom negatívnych pocitov rodičov.

V mojej ordinácii sedí mladá mama s malým dievčatkom. Dievčatko má pokožku suchú a plnú vyrážkami, ktoré si neustále škriabe. Mastičky a tabletky nepriniesli žiadne výsledky. Pri skúmaní podvedomia sme zistili, že príčinou diatézy je matkino správanie počas tehotenstva. Po prvé, najprv dieťa nechcela, čím v podvedomí dievčatka spustila program sebazničenia. Po druhé, takmer počas celého tehotenstva sa hádala s manželom a nakoniec sa do roka rozišli. 


Dal som matke pre dieťa homeopatické lieky, okrem toho sme spolu vymysleli špeciálnu modlitbu na neutralizáciu negatívnych myšlienok vo vzťahu k deťom a mužom, ktorú musela určitú dobu odriekavať. Už o mesiac malo dieťa pokožku čistú. 
Podráždená pokožka signalizuje, že vo vašom živote nie je dosť pokoja a lásky, pozornosti a nežnosti. Venujte pozornosť sami sebe! Všímajte si svoje potreby!

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Nemoci kožní, lupenka

Průměrný podíl příčin: 45% dědičnost (karma), 30% duchovní příčina, 10% výživa, 15% škodlivé vlivy okolí.

Kůže hmotného těla je orgán, který spojuje člověka s okolním světem.Odděluje nás, udržuje teplotu. Z této základní viditelné funkce vyplynou i vztahy k duševním procesům. Na prvním místě signalizují poruchy na kůži nesprávné přístupy k okolí, k oddělování se.Klasickým příkladem je lupenka – psoriasis. Při ní se zrohovatělá nejzevnější část kůže – rohovka, neúměrně tvoří.Vyjevuje tak navenek křečovitou snahu pacienta nedměrně se oddělit od okolí.

Je to do podvědomí sestoupená extrémní štítivost, někdy také přecitlivělost.

Akné dospívajících

Průměrný podíl příčin: 5% dědičnost (karma), 70% duchovní vada, 15% výživa, 10% škodlivé vlivy prostředí.

Akné lidé odedávna správně spojují s probouzením sexuality.Proč probouzení k lásce vede k zošklivení kůže?Nově objevované je nečistě pojato.Lidský duch ještě neobjevil krásu a čistotu dokonalé lásky mezi mužem a ženou.

Vnitřní čistota duše postiženého je zraňována špinavýmí představami.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá