Hyaluronic Acid 50g

15,95€ Bez DPH: 13,29€

Popis

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová (Hyaluronic Acid) je látka, ktorú ľudské telo produkuje prirodzene a nachádza sa v mnohých jeho častiach, kde zastáva viaceré funkcie. V ľudskom tele sa nachádza približne 15 gramov kyseliny hyalurónovej, pričom veľká časť tohto množstva je obsiahnutá v koži. Okrem toho sa nachádza vo vlasoch, v kĺboch, vo výplni očnej guli či v ďalších častiach organizmu.

Kyselina hyalurónová je schopná zadržiavať vodu. Kvôli tejto vlastnosti je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov, ktoré majú spomaľovať starnutie kože a vyhladzovať vrásky.

Okrem toho je kyselina hyalurónová dôležitá aj kvôli jej vplyvu na kĺby. Je súčasťou chrupavky, kde pôsobí ako obal jednotlivých buniek. Vďaka zadržiavaniu vody v chrupavkách ich posilňuje a zvyšuje ich odolnosť.

Kyselina hyalurónová (HA) je prítomná vo všetkých spojivových tkanivách a v našom tele sa nachádza prirodzene. Až 50% z celkového množstva sa nachádza v koži. No ako starneme, jej prirodzený obsah sa postupne vytráca. Ďalším faktorom je genetika, fajčenie a nedostatok minerálov ako je horčík a zinok.

Čerstvé sérum, pripravené z prášku, je až 3x účinnejšie než vopred pripravené sérum. Akonáhle sa pridá voda, sérum je najúčinnejšie iba počas prvých 30 až 45 dní.
Zásadnou výhodou kyseliny hyalurónovej v prášku je aj externá aplikácia priamo na pokožku.

Pripravíte si ho zmiešaním 120ml studenej destilovanej vody v kombinácii s 1 čajovou lyžičkou kyseliny hyalurónovej. Nádobu dobre pretraste (vytvoria sa hrudky – ide však o prirodzený jav) a pre dôkladné rozpustenie odporúčame nechať cez noc v chladničke. Prášok sa rozpustí a vytvorí sa gélová konzistencia, ktorá je pripravená na použitie. Po každej aplikácii znova skladujte v chlade. Vždy najprv pridajte do pohára vodu až tak prášok!

Zloženie: kyselina hyalurónová (90%)

Odporúčaná denná dávka: 1 x 0,1g (1/7 zarovnanej čajovej lyžičky) dávku rozmiešajte vo vode a vypite. 

Účinné látky v 100mg: kyselina hyalurónová 90mg

Skladovanie: mimo dosahu detí, v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a nevystavujte mrazu ani vlhkosti. 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Joint Flex Element Natural 400g

8,00€ Bez DPH: 6,67€

Zinok pre ženy 100 tbl

8,95€ Bez DPH: 7,46€

Arthro Max 100 kaps

6,95€ Bez DPH: 5,79€

Kolagén s príchuťou manga 500ml

18,00€ Bez DPH: 15,00€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Pre seniorovPre športovcovPre ženyPleťová kozmetika

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát