DMSO - dimethylsulfoxid - 100ml

18,50€ Bez DPH: 15,42€

Popis

DMSO - dimethylsulfoxid - 100ml

Dimetylsulfoxid (DMSO) je organosírová zlúčenina so vzorcom (CH3) 2SO. Táto bezfarebná kvapalina je jedinečné bipolárne rozpúšťadlo, ktoré rozpúšťa polárne aj nepolárne zlúčeniny a je miešateľné so širokou škálou organických rozpúšťadiel i s vodou. Vďaka čomu, môžete DMSO riediť s vodou ale aj tukom, napríklad s obľúbeným krémom. Veľmi ľahko preniká cez pokožku, následne sa vylučuje na povrch jazyka a spôsobuje tam cesnakovú chuť. DMSO - Dimetylsulfoxid je číra kvapalina, charakteristického zápachu, ktorá tuhne už pri teplotách pod 18,5°C. Preto ak Vám, DMSO stuhne, neohrievajte ho v mikrovlnnej rúre len ho nechajte prirodzene sa ohriať pri izbovej teplote.

Dimetylsulfoxid bol prvýkrát syntetizovaný v roku 1866 ruským vedcom Alexandrom Zajcevom, ktorý svoje objavy prezentoval v roku 1867. DMSO je vedľajším produktom sulfátového procesu výroby celulózy. Možno ho získať aj oxidáciou dimethylsulfidu kyslíkom alebo oxid dusičitý.

Trvanlivosť samotného DMSO aj zriedeného v lekárenskej destilke je cca 1 rok. Po zmiešaní s CDS vydrží len pár minút. DMSO je známy nosič, od roku 1955 hojne používaný lekármi ako spôsob priameho vnášania účinných látok do tela kožou.

Toto DMSO od WoldoHealth je vo farmaceutickej kvalite, certifikovaný podľa európskej normy (Pharma. Qualität EÚ- Norm) v čistote 99,9%. DMSO je balené vo fľaši z hnedého skla, vďaka čomu je chránený aj pred svetlom.

Kniha DMSO - o použití a poznatkoch

Použitie prípravku: analytická chémia, laboratórne syntézy, farmaceutická výroba a analýza, v kozmetike (pokiaľ potrebujete, aby látka prenikla kožou)

Zloženie: Dimethylsulfoxid vo farmaceutickej kvalite

Čistota: 99,9%

Skladovanie: mimo dosahu detí, pri teplote +15°C až +25°C (pri nižších teplotách kryštalizuje)

Upozornenie: Tento produkt je určený na použitie iba ako rozpúšťadlo. Akákoľvek iná forma a proces použitia je výlučnou zodpovednosťou každého jednotlivca samostatne. DMSO neskladujte v PET fľašiach lebo ju DMSO časom rozpúšťa! DMSO možno skladovať v PE, HDPE (polyetylén vysokej hustoty) alebo sklenených obaloch.

Krajina pôvodu: Nemecko

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

DMSO - dimethylsulfoxid - 250ml

31,10€ Bez DPH: 25,92€

DMSO 99,99% - dimethylsulfoxid - 500 ml

16,90€ Bez DPH: 14,08€

DMSO Dimethylsulfoxid 99,99% 1000ml

75,10€ Bez DPH: 62,58€

Kniha DMSO - Fischer Hartmut RNDr.

18,90€ Bez DPH: 17,18€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Likvidácia mikroorganizmov

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát