CDS Electrolysis - Oxid Chloričitý - ClO2 + H2O - 500ml

29,90€ Bez DPH: 24,92€
  • Značka: Zapper
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

CDS Electrolysis - Oxid Chloričitý - ClO2 + H2O - 500ml

Reakciou chloritanu sodného s kyselinou citrónovou, alebo kyselinou chlorovodíkovou vzniká plyn oxid chloričitý (ClO2). Ak je v uzavretom priestore prítomná voda, plyn sa v nej rozpúšťa (H2O prijme ClO2) a vzniká CDS (Chlor Dioxid Solution).

Oxid chloričitý je anorganická chemická zlúčenina. Za normálnych podmienok sa jedná o žlto-zelený ostro štipľavo zapáchajúci plyn.

Používa sa na dezinfekciu zdravotných nástrojov, bielenie papiera a textilu. Oxid chloričitý sa okrem toho používa aj v čističkách vôd na úpravu pitnej vody. Používa sa pred úpravou vody chlórom, pretože zničí organické nečistoty vo vode z ktorých by pôsobením chlóru mohli vzniknúť halogénderiváty, ktoré sú v pitnej vode považované za karcinogénne.

Vyrobené pomocou špeciálnej elektrolýzy - maximálna možná čistota ClO2.

Zloženie: destilovaná voda, ClO2 (min. 99,99%)

Koncentrácia pri plnení: 3000 ppm

Skladovanie: Uchovávajte dobre uzavreté. Pre zachovanie čistoty roztoku uložte fľašu do chladničky.

Upozornenie: Spôsobuje vážne podráždenie očí. Používajte ochranné rukavice, ochranný odev, ochranné okuliare. Pri zasiahnutí očí niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Pokiaľ používate kontaktné šošovky vyberte ich za predpokladu, že idú jednoducho vybrať, následne pokračujte vo vyplachovani. Keďže ide o oxidačné činidlo, mal by sa, ako mnoho ďalších oxidačných činidiel, chrániť pred nechcenou kontamináciou organickými materiálmi, aby nedošlo k vzniku výbušnej zmesi. Manipulácia vo vetraných priestoroch. 

Vety o bezpečnosti: Pri kontakte s horľavým materiálom môže spôsobiť požiarVýbušný za prístupu i bez prístupu vzduchu. Vysoko toxický pri vdychovaní. Spôsobuje poleptanie. Vysoko toxický pre vodné organizmy. Nevdychujte! Manipulácia vo vetraných priestoroch. V prípade nedostatočného vetrania používajte vhodné vybavenie pre ochranu dýchacích orgánov. Pri zasiahnutí očí okamžite dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc. Pri styku s kožou okamžite umyte veľkým množstvom vody. V prípade nehody alebo ak sa necítite dobre, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia.

Krajina pôvodu: Česká republika

Bezpečnostný list ku produktu CDS

Autor, ktorý sa téme venuje viac

Článok s ďalšími informáciami

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Likvidácia mikroorganizmov

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát