Hyaluronic Acid - Kyselina hyalurónová (HA) - 50 g

17,90€ Bez DPH: 14,92€
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Hyaluronic Acid - Kyselina hyalurónová (HA) - 50 g

Kyselina hyalurónová (Hyaluronic Acid) je látka, ktorú ľudské telo produkuje prirodzene a nachádza sa v mnohých jeho častiach, kde zastáva viaceré funkcie. V ľudskom tele sa nachádza približne 15 gramov kyseliny hyalurónovej, pričom veľká časť tohto množstva je obsiahnutá v koži. Okrem toho sa nachádza vo vlasoch, v kĺboch, vo výplni očnej guli či v ďalších častiach organizmu.

Kyselina hyalurónová je schopná zadržiavať vodu. Kvôli tejto vlastnosti je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov, ktoré majú spomaľovať starnutie kože a vyhladzovať vrásky.

Okrem toho je kyselina hyalurónová dôležitá aj kvôli jej vplyvu na kĺby. Je súčasťou chrupavky, kde pôsobí ako obal jednotlivých buniek. Vďaka zadržiavaniu vody v chrupavkách ich posilňuje a zvyšuje ich odolnosť.

Kyselina hyalurónová (HA) je prítomná vo všetkých spojivových tkanivách a v našom tele sa nachádza prirodzene. Až 50% z celkového množstva sa nachádza v koži. No ako starneme, jej prirodzený obsah sa postupne vytráca. Ďalším faktorom je genetika, fajčenie a nedostatok minerálov ako je horčík a zinok.

 

Čerstvé sérum, pripravené z prášku, je až 3x účinnejšie než vopred pripravené sérum. Akonáhle sa pridá voda, sérum je najúčinnejšie iba počas prvých 30 až 45 dní.
Zásadnou výhodou kyseliny hyalurónovej v prášku je aj externá aplikácia priamo na pokožku.
 

Pripravíte si ho zmiešaním 120ml studenej destilovanej vody v kombinácii s 1 čajovou lyžičkou kyseliny hyalurónovej. Nádobu dobre pretraste (vytvoria sa hrudky – ide však o prirodzený jav) a pre dôkladné rozpustenie odporúčame nechať cez noc v chladničke. Prášok sa rozpustí a vytvorí sa gélová konzistencia, ktorá je pripravená na použitie. Po každej aplikácii znova skladujte v chlade. Vždy najprv pridajte do pohára vodu až tak prášok!


Zloženie: kyselina hyalurónová (90%).
Dávkovanie: 1x denne 100mg (1/6 zarovnanej čajovej lyžičky) dávku rozmiešajte v studenej vode a vypite.
Odporúčaná denná dávka: 100mg

Účinné látky v ODD (100mg): kyselina hyalurónová 90mg (referenčná výživová hodnota nie je definovaná).
Skladovanie: Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.
 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Súvisiace produkty

Kyselina Hyaluronová + Kolagén - Mar ..

13,90€ Bez DPH: 11,58€

Norsk Kollagen - hydrolyzovaný morsk ..

27,50€ Bez DPH: 22,92€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Pre seniorovPre športovcovPre ženyPre mužovPleťová kozmetika

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Dôveryhodnosť
SSL certifikát

Prosíme Vás vypnite si rozšírenie

AdBlock logo

alebo si pridajte našu stránku medzi dôveryhodné a znovu ju načítajte.

Na týchto stránkach pre Vás nepodsúvame žiadne reklamy, ale je možné že obsah nebude zobrazený tak ako sme ho pripravili. Nezobrazia sa Vám napríklad inštruktážne a porovnávacie videa alebo hodnotenia obchodu prevzaté od tretích strán.

Ďakujeme