Bentonit S - 500 g

2,80€ Bez DPH: 2,33€
  • Značka: PG chem
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Bentonit S - 500 g

Tvorí ho zmes ílových minerálov skupiny smektitu, hlavne montmorillonitu, beidellitu a nontronitu. Charakteristická je najmä svojim napučiavaním pri styku s vlhkosťou, ktoré môže dosiahnúť až 12-násobný nárast objemu.

BENTONIT S je aktívny sodný bentonit, ktorý pochádza z najkvalitnejších ložísk bentonitov čím je zabezpečený mimoriadne vysoký obsah montmorilonitov. Medzi jeho vlastnosti patrí aj to, že jeho častice sa napájanú priamo na mriežku silikátov a tým je jeho účinok efektívnejší ako pri bežných bentonitoch.

Bentonit je zaujímavá surovina so stovkami aplikácií. Používa sa v chemickom, kozmetickom aj potravinárskom priemysle. Jeho najdôležitejším znakom je schopnosť absorbovať veľké množstvo vody, čo vedie k napučaniu a tvorbe gélov. Táto vlastnosť sa používa ako pri výrobe kozmetiky, tak pri výstavbe tunelov v baniach alebo v studniach aj pri sušení nádrží na vodu.

Špecifikácia:
CAS: 1302-78-9
EK: 238-878-4
Vzhľad: béžový sypký
Sypná hmotnosť: cca 800 kg/m3

Skladovanie: v uzavretej nádobe na chladnom a suchom mieste.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Mumio biele kamenný olej 3g

8,50€ Bez DPH: 7,08€

Síran horečnatý, Epsomská soľ 1kg

3,90€ Bez DPH: 3,25€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Telová kozmetika

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát