Wild Yam Extract 90 kaps

Novinka!
5,90€ Bez DPH: 4,92€

Popis

Wild Yam Extract 90 kaps

Dioscorea villosa, všeobecne známa ako dioskórea huňatá, je druh rastliny pochádzajúci zo Severnej Ameriky. Je to vytrvalá liána, ktorá patrí do čeľade Dioscoreaceae a je známa svojimi hľuzovitými koreňmi. 

Aj keď to dnes nie je bežné, niektoré kultúry v minulosti používali hľuzy dioskórei ako zdroj potravy, aj keď s dôkladnou prípravou, aby sa odstránili všetky prirodzene sa vyskytujúce zlúčeniny, ktoré by mohli mať nepríjemnú chuť alebo štruktúru.
Dioscorea villosa obsahuje chemicky zaujímavé zlúčeniny. Diosgenín, steroidný saponín, ktorý sa nachádza v dioskórei huňatej, je prekurzorom pri syntéze viacerých zložitých molekúl. Rastlina obsahuje aj fytoestrogény, rastlinné zlúčeniny, ktoré môžu napodobňovať aktivitu podobnú estrogénu.

Koreň rastliny, ktorá sa vyskytuje na stredozápade a východe Spojených štátov, ako aj v Latinskej Amerike a Ázii, sa už dlho používa v tradičných domorodých kultúrach na celkové zdravie a pohodu žien.

Zloženie: extrakt z diskórey huňatej (Dioscorea Villosa) (20% diosgenínu), l-glutamín, vegetariánska kapsula (hydroxypropylmetylcelulóza). 

Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula denne, zapite dostatočným množstvom vody. 

Účinné látky v 1 kapsule: extrakt z dioskórei huňatej 100mg* (z toho diosgenín 20mg*).
*Referenčná výživová hodnota nie je definovaná.

Skladovanie: mimo dosahu malých detí, v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a evystavujte mrazu ani vlhkosti. 

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Gynex 30ml

Novinka!
Gynex 30ml
23,90€ Bez DPH: 19,92€

Vitex jahňací 50ml

Novinka!
Vitex jahňací 50ml
7,10€ Bez DPH: 5,92€

Chasteberry Fruit 400mg 120 kaps

Novinka!
Chasteberry Fruit 400mg 120 kaps
9,90€ Bez DPH: 8,25€

Estro Balans 60 kaps

Novinka!
Estro Balans 60 kaps
17,00€ Bez DPH: 14,17€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Pre ženy

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát