Spoznaj svoju biológiu Jaroslav Lachký

27,90€ Bez DPH: 25,36€

Popis

Spoznaj svoju biológiu Jaroslav Lachký

Prvá kniha zo série: Spoznaj svoju biológiu
V knihe zistíš, čo je to Cirkadiálna biológia, ako funguje tvoje telo a prečo sa musíš začať vzdelávať a prevziať svoj život do vlastných rúk!

Pre lepšie pochopenie kniha obsahuje krásne a zrozumiteľné ilustrácie. Prináša informácie z fyziky, biofyziky, biológie či chémie v takej podobe, aby im porozumel aj laik.

Čo autor v knihe predstaví?

Potravu tak, ako ju nepoznáš, prečo je úplne irelevantné zaoberať sa hocijakým výživovým smerom bez poznania svojej biológie. Históriu Zeme, Homo sapiens a faktory, vďaka ktorým sme sa vyvinuli.  Ako okolité prostredie ovláda celý tvoj život. Čo skutočne poháňa krv v tvojich žilách, pretože srdce... to nie je!
Prečo sa nemôžeš s nikým porovnávať, aké rôzne typy postáv máme a z čoho je tvoje telo tvorené od svalov až po kosti.
Svalové vlákna v tele, o ktorých ľudia zvyčajne nevedia. Ako pracujú kosti čo je ich zdrojom energie, pretože potrava... to nie je!
Tri druhy tuku v tele, rozdiely medzi nimi, prečo a ako sa tvoria. Prečo podkožný tuk nie je zlý a ako sme sa vďaka nemu vyvinuli do najvyspelejšieho druhu na Zemi.

"Túžime po večnej mladosti, po nekonečnom živote v plnom zdraví. Dobrovoľne sa zmietame vo vire receptov, odporúčaní a zaručených návodov, ako na to. Napriek tomu sú mnohí z nás stále unavení, nespokojní, prejedení a večne hľadajúci. Po prečítaní Jarovej knihy pochopíte, že ten kompas máme už dávno v sebe. A ešte oveľa viac." Ria

Autor knihy chce ľudí naučiť, ako funguje ich telo. Väčšina rieši najprv stravu,kalórie či tréning, no keď spoznajú mitochondrie, pochopia, že všetko ostatné je druhoradé.

V prvej kapitole ti predstavím potravu tak, ako ju doposiaľ nepoznáš. Pozrieme sa na jednotlivé makronutrienty a uvidíš ich skutočný výzor aj význam. Naučím ťa ako nakupovať potraviny, podľa čoho si vyberať mäso, tuky, oleje, proteíny... A množstvo ďalšieho.

V druhej kapitole sa pozrieme na stavbu tela a spoznáš somatotyp. Ukážem ti aké svaly aj svalové vlákna v tele máme, ako pracujú, čo je ich zdrojom energie, aj ako ich trénovať! Spoznáš prekvapivé vlastností kostí. Zistíš, čo je ich zdrojom energie, ako sa regenerujú a čo majú spoločné s LED svetielkami. A množstvo ďalších poznatkov.

V tretej kapitole sa pozrieme, ako vyzerá optimálna strava. Ukážem ti, čo by nemalo na tanieri chýbať, ako si ho vyskladať a čím sa pri výbere potravín riadiť. Ktoré potraviny sú pre človeka naozaj kritické, kedy ich musí konzumovať a kedy naopak nie? Prečo nie je jedno aký spôsob života vedieš a kde žiješ? A prečo a ako ovplyvňuje tvoje prostredie druh jedla, ktoré by si mal konzumovať?

V štvrtej kapitole sa ti predstavím a dozvieš sa, ako som posledných 5 rokov menil svoje zvyky aj aké zmeny v mojom organizme vyvolali. Naznačím ti, ako chlad zmenil fungovanie môjho organizmu k lepšiemu, aj aký postup som zvolil pri adaptácií naň. Predstavím ti na pekných ilustráciách, na čo sa môžeš tešiť v druhej knihe, a dám ti zopár "chrobákov" do hlavy :) ...

 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

VedaPaleo strava

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát