Naše fantastická minulost - Matějka Jiří

15,00€ Bez DPH: 13,64€

Popis

Naše fantastická minulost - Matějka Jiří

Jiří Matějka sa narodil v roku 1961. Je stavebný odborník na pozemné stavby a konštrukcie. Od súčasných stavieb nie je ďaleko k histórii. Odborná profesia ho priviedla až k najstarším stavbám na našej planéte. Na svojich cestách si uvedomil, že oficiálne názory na históriu ľudstva sa rúcajú ako domček z kariet. Vymyslené fakty a dogmy, ktoré nám predkladajú ortodoxní vedci, vytvárajú úplne iný obrázok počiatkov histórie ľudstva, než aká je skutočnosť.
Jiří Matějka, novinár a publicista, je zakladateľ a vydavateľ časopisu WM magazín Skryté skutočnosti, ktorý vychádza mesačne od roku 2001. Na stránkach časopisu prezentuje nové fakty a zistenia z vlastných štúdií a ciest. Na popud priateľov a čitateľov časopisu založil klub cestovateľov Nový cestovateľ, ktorý organizuje poznávacie cesty za najstaršou históriou ľudstva.

Prvá kniha Jiřího Matejku má názov Naša fantastická minulosť. Nájdete v nej najzaujímavejšie fakty a objavy, ktoré autor uskutočnil za posledných 20 rokov, najmä na európskom kontinente. Mýty národov z celého sveta rozprávajú o tom, ako sa dvíhali horské hrebene, vznikali nové rieky, púšte, trhliny a na zemský povrch dopadali vrstvy sopečného popola. Zdá sa, že zdanlivo prastaré geologické štruktúry sú často mladšie, než si myslíme.

 

Existujú cesty do minulosti? Áno, aj nie. Čas sa síce nedá vrátiť, ale na tomto svete existujú miesta, kde sa podľa všetkého zastavil, takže ich nájdete v takmer rovnakom stave, ako pred tisícročiami. Viac ako dvadsať rokov navštevujem tieto pozoruhodné miesta na našej planéte. Úžasné stopy našej fantastické minulosti nemusíte hľadať za oceánmi. Počiatky histórie ľudstva hľadajme v Európe.

V starých sumerských textoch sa opisuje, ako ľudia povstali z bažín. Povrch krajiny bol skôr plochý, pokrytý jazerami a močarinami. Suchá pôda bola zaplavovaná morskými vlnami s čerstvou vodou. Bolo oveľa menej hôr a kopce neboli tak vysoké. Pred asi 5000 rokmi sa stalo niečo, nad čím si vedci lámu hlavu dodnes. Reliéf Zeme sa náhle zmenil. Tieto zmeny sú dobre známe, ale doteraz neboli vysvetlené. Vtedy došlo k rýchlemu skoku v rozvoji ľudskej rasy. Bola to doba šerého dávnoveku, kedy sa znenazdajky objavili vyspelé centrá civilizácií a prvé písmo. Bol to začiatok našej novej histórie.

Táto udalosť, pomenujme ju ako posledná rekonštrukcia povrchu Zeme, sa odohrávala pomerne rýchlo. Morské dno sa počas dní, mesiacov až sto rokov zdvihlo, alebo prepadlo. Andy, Alpy a iné veľké pohoria sa tektonickou depresiou rýchlo vyzdvihla do dnešných výšok.

Existujú mnohé miesta plná tajomstiev, miesta, kde sa história, legendy a veda spájajú v príbehu o dávnom národe, posvätnej geometrii, stratených rituáloch a znalostí. Zdá sa, že z bažin zabudnutia vyvstal národ, ktorého sláva dotýka sa hviezd.

Vydajme sa spoločne po stopách našej fantastické minulosti.

Jiří Matějka - autor

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

VedaMystika a meditáciaZáhady, fantasy, sci-fi

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát