Nachladnutie, nádcha, chrípka, viróza, ARO

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
 
V súčasnosti dostávame mnoho otázok ako si zvýšiť imunitu, alebo čo robiť ak už trpím nejakým respiračným ochorením (ARO). Odporúčame: Protokol pri respiračných ochoreniach a na zvýšenie imunity
 
Zobrazenie 1 až 15 z 34 (3 stránok)

Nos symbolizuje pocit vlastnej dôstojnosti, sebavedomia a vlastnej hodnoty. Spomeňme si na výrazy, ako „strkať do niečoho nos“ alebo „ohŕňať nos“.
Aby ste túto tému lepšie pochopili, odporúčam vám prečítať si Cyrana z Bergeraku od Rostanda a Nos od Gogoľa.

Zapchatý nos

Zapchatý nos predstavuje nedostatok sebavedomia, nedostatočný pocit vlastnej hodnoty. Istý muž mal neustále zapchatý nos – raz jednu, raz druhú nosnú dierku. Na príčinu tejto nepríjemnosti sme prišli, keď sme sa obrátili na jeho podvedomie. Muž pochyboval o svojej mužnosti. Jeho pochybnosti sa začali ešte na škole, po neúspešnej bitke s vrstovníkmi. Práve vtedy začal o svojej mužnosti pochybovať a odvtedy mal problémy s nosom.

Duchovná príčina ochorenia nosa podľa L. Hayovej spočíva v sebapoznaní a intuícii.
Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - som si vedomý svojich intuitívnych schopností.

Duchovná príčina ochorenia nosných mandlí podľa L. Hayovej spočíva v rodinných nezhodách, dieťa sa cíti nevítané.
Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - toto dieťa obklopuje láska, toto dieťa chceme a prijímame. 

Duchovná príčina ochorenia nosných mandlí podľa L. Hayovej spočíva v priveľa udalostí naraz, psychický chaos, drobné krivdy a presvedčenie typu: "Každý rok chytím v zime tri razy nádchu!" Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - dovoľujem svojej mysli, aby sa uvoľnila. Vo mne aj v mojom okolí vládne čistota a harmónia.

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb


Nádcha

Sekrét z nosa predstavuje podvedomé slzy alebo vnútorný plač. Podvedomie sa takto snaží dostať von potláčané pocity, najčastejšie zármutok, sklamanie a ľútosť nad premárnenými plánmi či príležitosťami.
Alergická nádcha svedčí o nedostatočnom ovládaní emócií. Väčšinou vzniká po silných emocionálnych otrasoch. Jednému mužovi sa napríklad objavila po rozpade vzťahu. Jeho dievča naňho nepočkalo, kým skončí vojnu, a jeho to veľmi zranilo.
„Po tejto skúsenosti som bol celkove sklamaný zo žien,“ priznal sa mi. 

V inom prípade začala mať žena nádchu po manželovej smrti.
„Dodnes tomu nemôžem uveriť,“ hovorila. „Prečo sa to stalo práve jemu? Teraz mám už druhého muža, ale stále smútim za tým prvým.“ Niekedy je nádcha akoby prosbou o pomoc. Svoju bezmocnosť takto dávajú najavo najmä deti, ktoré ešte necítia vlastnú silu a hodnotu. 

Prišli ku mne na konzultáciu rodičia s deväťročným synom.
„Syn máva často nádchu,“ začal vysvetľovať otec, „prakticky každý mesiac. Aj my, aj on sme z toho už vyčerpaní.“
Neskôr pri rozhovore vysvitlo, že otec dieťaťa je veľmi krutý človek. Vo výchove často používal násilie a vyhrážky. Mama syna ľutovala a po čase sa vo vzťahu k mužovi sama začala cítiť ako obeť.

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Prechladnutie, chrípka, infekcie

Hlavní duchovní příčiny: ztráta radosti ze života v důsledku jeho naplňování přízemními a ducha neosvěžujícími cíly. Život je přeplněn činností, která vnitřně neuspokojuje.

Průměrný podíl příčin: 5% dědičnost, 40% duchovní vada, 25% vý- živa (přejídání, maso), 30% škodlivé vlivy prostředí (nachlazení).

Klasické infekční nemoci, jak je známe z přírody, kde jsou regulačním mechanismem proti přemnožení druhu, klasická medicína a hygiena prakticky potlačila. Ty nemoci, které jsou dnes lidmi nazývány infekční, jako chřipky, angíny, rýmy a nemoci z nachlazení ne- jsou pravými infekčními nemocemi. Příčinou jejich vzniku není přítomnost infektu, ale kolaps imunitního systému. V případě jejich výskytu musíme mluvit o příčinách selhání imunity.
Pohleďme nyní na člověka jako na celek. Ze zevního prostředí stále atakují hmotné tělo člověka cizí živé organismy. Podle zákona života se musí každý živý celek bránit proti jiným živým organismům. Síla odolat a nebýt sněden jinými je dána touhou po životě a radostí ze života, což je u člověka konkrétní projev vděčnosti Stvořiteli. Jestliže impuls z ducha ve formě touhy po životě a radosti z něj ze- slábne, zeslabuje se příkon životní energie do obranných mechanismů. Chuť rvát se se životem vede životní energii rovněž do čelistí a zubů. Proto zuby a čelisti jsou odjakživa ukazatelem vitality. Každému onemocnění chřipkou, angínou a nemocí z nachlazení předchází období omrzelosti životem, jakési únavy v duchu. Nemoc nám připomene hodnotu života a zdraví.

U dětí k tomuto faktoru přistupuje pocit nedostatečné pozornosti a lásky ze strany rodičů. Dítě musí být neustále laskáno, hlazeno, chváleno, neboť tím je energeticky doplňováno. Má-li v tomto směru podvědomě pocit nedostatku, zajistí mu onemocnění chřipkou, angínou, atd. přívod pozornosti a lásky. (U nedozrálých dospělých to- též ze strany partnera).
Imunitní soustava člověka vede trvale boj s infekty v trávicím traktu. Miliardy zárodků trávicího traktu se však rozlišují stupněm “nebezpečnosti” pro člověka, stupněm náročnosti na odpor jeho imunitní soustavy. Proto chceme-li imunitní soustavě pomoci, potlačíme nejnebezpečnější zárodky ve střevě dietou (z hniloby masa a špatně stravitelných potravin). Dieta s rýží Natural umožňuje přežívání pouze celulolytických zárodků, pro tělo neškodných. Po třech dnech této diety jsou hnilobné bakterie prakticky z těla vytlačeny. Pro imunitní soustavu se tak jakoby uvolní “jedna fronta” a může se plně soustředit na obnovení “vnitřního pořádku”, to jest zdraví. Vhodné zejména při přetrvávajících slabostech a zvýšených teplotách večer po těžkých chřipkách.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá