Ivan čaj z Komarice s Čagou 75g

9,10€ Bez DPH: 7,58€
  • Značka: IOLA EKO
  • Dostupnosť: Skladom
Štítky: Chaga

Popis

Ivan čaj z Komarice s Čagou 75g

Ivan čaj je už od pradávna unikátnym nástrojom prírody, ktorý umožňuje zacelenie celého tela i jemnohmotných tiel. Fermentovaná Vrbovka úzkolistá (Ivan čaj) je zabudnutý nápoj našich múdrych predkov, ktorý sa vyznačuje výnimočnými vlastnosťami a účinkami na telo.

Fermentácia mu dodáva celé spektrum užitočných vlastností, vytvára neopakovateľnú medovú arómu a jantárovú farbu čaju. Obsah biologicky aktívnych látok v Ivan čaji sa líši v závislosti na čase zberu, kvality rastlín, miesta rastu a technológie spracovania. Ivan čaj zo severu sa považuje za kvalitnejší, pretože studené leto prispieva k vyššej akumulácii užitočných látok v rastlinách.

Tento Ivan čaj z Komarice pochádza zo severu Ruska, z ekologicky čistej Archangeľskej oblasti, z údolia rieky Severná Dvina, ktorá ústi do Bieleho mora.

Technológia fermentácie, ktorou je tento Ivan čaj spracovaný vylučuje používanie vysokých teplôt.

Obsahuje 70 stopových prvkov, vrátane významného množstva železa, horčíka, draslíka, sodíka a medi. Ďalej obsahuje 18 aminokyselín, ktoré sú ľahko absorbované telom a rýchlo dodajú energiu. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C (až 6 krát viac ako citrón). Okrem vitamínu C obsahuje aj vitamíny B, obzvlášť dosť karoténu. V čaji sa nachádzajú aj triesloviny, bioflavonoidy, pektín a chlorofyl.

Ivan čaj sa zalieva aj 3 – 4 krát po sebe a zakaždým odovzdáva svoje vlastnosti.

Konkrétne tento Ivan čaj je doplnený o blahodárne účinky čagy. Čaga (rezavec šikmý) je jedlou cudzopasnou hubou rastúcou na kmeňoch stromov, predovšetkým brezy, jarabiny a jaseňa. Vyskytuje sa hlavne v oblasti východnej Európy a na Sibíri. Čaga má množstvo pozitívnych účinkov na nervovú sústavu, tráviacu sústavu aj na imunitný systém. 

Príprava: 1 čajovú lyžicku Ivan čaju zalejeme 60-90°C vodou a necháme lúhovať 3-5 min

Zloženie: fermenované listy vrbovky úzkolistej (90%), Čaga (10%)

Skladovanie: na tmavom a suchom mieste 

Krajina pôvodu: Rusko 

Článok o Ivan čaji a jeho účinkoch 

Článok o účinkoch Čagy

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

ČajeČaje a plody

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát