Krvný tlak - vysoký, hypertenzia

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.
Zobrazenie 1 až 15 z 29 (2 stránok)

Krvný tlak - vysoký, hypertenzia

Porucha krvného obehu - ak máte poruchu cirkulácie krvi, máte narušenú schopnosť pociťovať a prejavovať pozitívne emócie.Sústredíte sa na negatívne stránkyživota. Na všetkom vidíte skôr to zlé, ako to dobré.

Vysoký tlak

Krvný tlak odráža úroveň a charakter našej aktivity, vzťah k rôznym udalostiam a prekážkam na ceste životom.

Podľa mňa hypertónia vlastne ani nie je choroba. Je len určitou reakciou na udalosti v živote.Ľudia, ktorí dlhšiu dobu prežívajú vnútorné napätie, odpor, strach či nedôveru, si vyvolajú zvýšenie tlaku. Tlačia na nich nepríjemnosti, s ktorými sa nevedia vyrovnať.

Pacientka nadviazala kontakt so svojím podvedomím a opýtala sa: „Čím si vyvolávam vysoký  tlak?“

Odpoveď prišla okamžite: „Hneváš a urážaš sa na svojho muža.“
„Pán doktor, ale ako sa naňho nemám hnevať?“ rozčuľuje sa. „Veď ma stále len kritizuje, večne je s čímsi nespokojný. Keď si oblečiem dlhú sukňu, vykrikuje mi, že vyzerám ako starena, keď krátku, vraj už nemám osemnásť. A tak je to so všetkým.“
„Skúste porozmýšľať,“ navrhujem, „prečo sa váš muž takto správa. Čo užitočné chce svojimi zádrapkami dosiahnuť?“
Žena sa zamyslí. Po niekoľkých minútach povie: „Pochopila som. Chce, aby som vyzerala lepšie, aby som bola dokonalá.“
„Ale veď to chcete aj vy!“
„Áno, vždy som sa vo všetkom snažila byť dokonalá, či už išlo o vzťahy alebo výzor.“
„Tak vidíte, manžel len odráža vaše vlastné nároky na seba samú. Zmeňte svoj vzťah k sebe, a on do vás prestane zapárať. Tak sa vám aj upraví tlak.“

Po skončení vysokej školy som praxoval na internom oddelení. Raz som bol na obchôdzke izieb, keď sa ma jeden pán s hypertenziou opýtal: „Pán doktor, vy ste skončili školu len nedávno, vedomosti máte ešte čerstvé, povedzte mi, čo je príčinou mojej choroby? Aj keď beriem tabletky, stav sa mi zlepší len nakrátko. Nechcem ich brať navždy.“ Musím podotknúť, že keď som vošiel do izby, tento pán práve o dačom agresívne presviedčal svojho suseda. Nadával na vládu a vedenie v práci. Keď ma zbadal, upokojil sa, ale nie nadlho.
„Naozaj chcete poznať príčinu svojej choroby?“ opýtal som sa ho.
„Pravdaže chcem, veď kto by nechcel.“
„Tak počúvajte,“ povedal som pokojne. „Chorobu spôsobila vaša kritika a nároky, ktorými sa sami znervózňujete.“
„Nie, pán doktor, nemáte pravdu. Vari sa mi od toho môže zvyšovať tlak?“
Nepresviedčal som ho. Vtedy som si ešte len začínal uvedomovať, že aj taký človek, ktorý nepije, nefajčí a žije fyzicky zdravo, môže ochorieť, pretože má v sebe veľa odsudzovania,  kritiky, nenávisti či hnevu.Hypertóniou častejšie trpia muži, pretože sa naučili potláča svoje pocity. Za vonkajšou vyrovnanosťou sa často skrývajú agresívne myšlienky alebo veľký stres, a to vyvoláva vnútorný tlak.

Zamyslite sa nad tým, či stojí za to reagovať na rôzne situácie v živote potláčaním toho, ako sa cítite. Vari tým niečo zmeníte? Situáciu môžete zmeniť len vtedy, ak začnete meniť seba.

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Vysoký a nízký krevní tlak jako prvotní syndrom

Před očekávaným fyzickým výkonem nebo při očekávání obávaných událostí se zvyšuje krevní tlak. Jestliže se napjaté očekávání budoucnosti stane trvalým, jestliže se v podvědomí člověka usadí představa, že své budoucí úkoly nezvládne, stane se stav zvýšeného krevního tlaku trvalým. Tento stav má dvě příčiny: přeceňování vlastních možností při ovlivňování životních dějů a nedostatek odevzdanosti, důvěry v Boží mlýny.

U nízkého tlaku je tomu naopak. Člověk se nadměrně vzdává odpovědnosti, vlastního úsilí, spoléhá na osudovost, chce se nechat vléci životem. Vysoký a nízký tlak jsou poruchou reakce lidského ducha v souhře objektivní danosti a subjektivního úsilí.

Průměrný podíl příčin:
vysoký krevní tlak - 50% duchovní vada, 20% výživa,30% nedostatek pohybu,
nízký krevní tlak – 70% duchovní vada, 20% geopatogenní zóny, 10% nedostatek pohybu.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá