Črevá, zápcha, hnačka, peristaltika

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.

Glauberová soľ - magnesium sulfuricu ..

4,90€ Bez DPH: 4,08€
Glauberová soľ - magnesium sulfuricum - MgSO4 7H2O - síran horečnatý (heptahydrát) - horká soľ - "pečeňová očista" 50g
Zobrazenie 1 až 15 z 56 (4 stránok)

Črevá, zápcha, hnačka, peristaltika

Črevný trakt symbolizuje osvojovanie si nových myšlienok, ale tiež schopnosť zbavovať sa všetkého starého a nepotrebného.

Zápcha

Zadržiavanie výkalov v čreve je symbolom želania ponechať si staré myšlienky. Zasekli ste sa v minulosti. Veríte v nedostatok a núdzu a preto sa podvedome bojíte čohosi v živote zrieknuť. Neveríte, že by túto stratu dokázalo niečo nahradiť. Možno sa bojíte ukončiť vzťah, ktorý vám už nič nedáva, alebo tŕpnete, že stratíte prácu, ktorá vás pritom nebaví, alebo sa odmietate zbaviť nepotrebných vecí.

Vyhoďte z bytu všetko, čo nepotrebujete, a spravte miesto novým! Pritom si nahlas povedzte: „Zbavujem sa starého a robím miesto pre nové!“
Niekedy je zápcha aj odrazom chamtivosti a lakomosti.

Spomínam si na jeden zaujímavý prípad. Do ordinácie mi prišla asi tridsaťročná žena. Skoro celý život mala veľké problémy so zápchou. Preháňadlá nepomáhali. Klystír si robila zriedkavo a len v krajných prípadoch. S pomocou podvedomého programovania sa zbavila určitého starého presvedčenia, a už na druhý deň jej črevá začali pracovať normálne.

Hnačka

Za normálnych okolností si náš organizmus berie z potravy, ktorá prechádza cez tenké črevo, všetko potrebné a užitočné. Všetko ostatné ide do hrubého čreva a potom vychádza von. Na črevách sa nám odráža náš strach. Veď sa aj hovorí, že keď sa niekto veľmi bojí, tak má „plné gate“.

Nedávno mi do ordinácie prišla pacientka s veľmi nezvyčajným problémom. Mala hnačku vždy, keď vyšla z domu. Pokiaľ bola domy, cítila sa vynikajúco, no len čo sa musela niekam vybrať, hneď jej začalo „skrúcať črevá“. Keď sme nadviazali spojenie s jej podvedomím, zistili sme, že príčina sa skrýva v strachu o deti.

„Veď viete, aká je dnes strašná doba,“ povedala mi. „Všade samí gangstri a zločinci. Najradšej by som sedela doma ako kvočka, držala deti pri sebe a nikde ich nepúšťala. Vtedy by som bola spokojná.“
Za pomoci podvedomého programovania sme vytvorili nové spôsoby myslenia a správania. Po mesiaci prišla pacientka zas a oznámila mi, že za celý čas nemala hnačku ani raz.

Plynatosť čriev

Plyny alebo vetry má človek väčšinou vtedy, keď zje niečo „ťažké“, alebo kombinuje viacero rôznych jedál.

„Viete, pán doktor,“ hovorí mi jeden pacient, „po prečítaní vašej knihy som začal pozornejšie sledovať svoj stav a všimol som si jednu zvláštnosť. Len čo sa mi v živote prihodí veľa rôznych udalostí, najmä takých, ktoré ťažko znášam, hneď sa objaví plynatosť a brucho sa mi zduje.“ Najlepším liekom na tento nepríjemný problém je pokoj a postupnosť. Klaďte si jasné ciele, aktívne formujte udalosti a konajte. Neberte si však na seba priveľa. Nerozptyľujte sa. A hlavne, neberte život ako niečo ťažké!

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika

Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Črevo

(kolitída, Crohnova choroba, hnačka, zápcha, …)

Hlavní duchovní příčiny onemocnění horní části trávicího traktu: nadměrná rozumová kritičnost, není lásky ke kritizovanému, existenční strachy, neschopnost přijmout některé jevy života.

Průměrný podíl příčin: 5% dědičnost, 50% duchovní vada, 30% vý- živa, 7% geopatogenní zóny, 8% nedostatek pohybu.

Trávení potravy hmotným tělem znamená přijímání, štěpení, vstřebávání potřebných součástí hmotného těla a vylučování nepotřebného. Analogicky je tomu i v rovinách duše.Životní podněty a zážitky jsou přijímány, analyzovány, vstřebávány a přežité poznatky vylučovány.

Proto pohled na jídelní stůl nám vypovídá i o duši člověka: jak k jídlu, tak k dílu. Pikantní potrava svědčí o touze po barvitém a vzrušujícím průběhu života. Konzervativní lidé vyžadují stravovací stereotyp. Zájmem o způsob výživy začíná zájem o poznání smyslu života. Štěpení přijaté stravy v žaludku a dvanácterníku odpovídá analýze životních zkušeností. Jestliže je někdo nadměrně analyzuje a navíc se sžíravou energií, prozrazující nedostatek lásky k analyzovanému, vytváří si předpoklad pro překyselení žaludku a žaludeční vřed.

Ne nadarmo se říká: “zchladit si na někom žáhu”. Kdo nemůže trávit, má málo žaludečních a slinivkových šťáv, v duchu odmítá životní události analyzovat, vyhodnotit, poučit se z nich. Většinou tak dělá proto, že by objevil něco, co by si nezdůvodnil. Proto se říká: “leží mu něco v žaludku”.V tlustém střevě je vstřebávána hlavně voda. V symbolice je voda symbolem pružnosti, ochoty přizpůsobit se, ochoty přijmout duchovní pravdu (Ježíš u studny v Samaří). Nedostatek životní energie v tlustém střevě, kolitída, je projevem odmítání pružnosti a vývoje v životě. Ve zhoubné formě je to úplné odmítání pravdy života.

Zácpa je už porucha posledního úkonu, vylučování. Vyjevuje navenek nechuť nositele k vydávání hmotného, nadměrnou šetrnost. Je to už do tělesnosti pokleslá nechuť dávat, chtivost držet dosažené.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE

Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá

Crohnova choroba

Příčina: Strach, pocity méněcennosti, obavy.
Co dělat: Najít klid, dělat to nejlepší, co mohu, začít si věřit, důvěřovat a hledat důvěru a jistotu.

Duchovná príčina ochorenia zápchy podľa L. Hayovej spočíva v odmietaní zbaviť sa starých myšlienok, uviaznutí v minulosti, niekedy aj lakomstvo. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - zbavujem sa starého a to, čo prichádza, je nové, svieže a plné života. Nechávam život prúdiť celou svojou bytosťou.

Črevo je miesto, kde sa telo zbavuje toxínov.
Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia Podľa L. Hayovej - ľahko sa zbavujem všetkého, čo nepotrebujem.

Duchovná príčina ochorenia plynatosti podľa L. Hayovej spočíva v zvieravých pocitoch, strachu, nestrávených myšlienkach. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - som uvoľnený, dovoľujem životu, aby vo mne voľne plynul.

 

Duchovná príčina ochorenia hnačky podľa L.Hayovej spočíva v strachu a odmietaní, útek pred niekým alebo niečím. Pozitívne tvrdenie: prijímam,asimilujem a vylučujem sa úplne normálne, som uzmierený so životom.

Duchovná príčina ochorenia zápchy podľa L.Hayovej spočíva v odmietaní zbaviť sa starých myšlienok, uviaznutí v minulosti, niekedy aj lakomstvo. Pozitívne tvrdenie: zbavujem sa starého a to, čo prichádza, je nové, svieže a plné života. Nechávam život prúdiť celou svojou bytosťou.

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb