Chlorella + Spirulina BIO - 100 g (400 tabliet)

8,40€ Bez DPH: 7,00€

Popis

Chlorella + Spirulina BIO - 100 g (400 tabliet)

Mikroskopická jednobunková sladkovodná riasa menom Chlorella je univerzálnym rastlinným elixírom s jedinečnými účinkami na naše zdravie. O jej sile svedčí aj to, že na našej planéte úspešne prežíva už 2,5 milióna rokov.

Za svoje unikátne účinky vďačí Chlorella predovšetkým svojmu zloženiu. Obsahuje totiž nielen väčšinu dôležitých vitamínov a minerálov - nájdeme tu napríklad vitamín B12, ktorý sa v rastlinách vyskytuje len vzácne (a preto tiež často chýba vegetariánom), železo, vápnik a pod. - ale i ďalšie, celkom jedinečné látky. Jednu z najdôležitejších zložiek chlorelly predstavuje tzv. rastový faktor CGF. Ďalším unikátom je látka menom sporopollein obsiahnutá v bunkovej stene chlorelly. Tá totiž na seba dokáže nenávratne naviazať toxické látky.

Zabudnúť nesmieme ani na chlorofyl. Žiadna iná rastlina ho totiž neobsahuje toľko, ako práve Chlorella.

Spirulina je veľmi jednoduchá riasa žijúca v teplých, alkalických a sladkých vodách. Patrí medzi modrozelené riasy, okrem chlorofylu totiž obsahuje aj modré farbivo fytocyanín. Hoci je jednobunková, je viditeľná voľným okom. Je dlhá asi pol milimetra, čo z nej robí obra medzi riasami. Navyše sa veľmi rýchlo množia a vytvárajú veľké kolónie špirálového tvaru (odtiaľ aj jej názov), a preto sa veľmi ľahko zbiera.

Dnes aj Svetová zdravotnícka organizácia potvrdzuje, že tento jednobunkový organizmus obsahuje dôležité živiny - minerály, vitamíny aj aminokyseliny. Preto pomáha zaistiť, aby organizmus počas redukčnej diéty nestrádal. Okrem toho má však aj ďalšie pozitívne účinky na organizmus. Je bohatá na kyselinu V-linolénovú. Obsahuje až 70 % plnohodnotných bielkovín, a preto je vhodná pre vegetariánov, vegánov, makrobiotikov, ale aj športovcov a osoby v rekonvalescencii. Obsahuje modré farbivo fytocyanín, enzými, chlorofyl a železo v chelátovej forme.

Zloženie:

50% sladkovodná riasa Spirulina platensis, 50% sladkovodná riasa Chlorella vulgaris

Odporúčané dávkovanie:

4 tablety 3 x denne

Tablety zapite dostatočným množstvom vody

Obsah: 400 tabliet

Hmotnosť: 100 g 

Množstvo účinnej látky v 1 tablete: 125 mg Spirulina platensis, 125 mg Chlorella vulgaris

Krajina pôvodu: Čína

Viac informácií o Chlorelle a Spiruline

Podrobné informácie o Zelených potravinách

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Chlorella extra BIO - 100g

8,40€ Bez DPH: 7,00€

Spirulina extra BIO - 100 g

7,60€ Bez DPH: 6,33€

Spirulina extra BIO - 300 g

18,80€ Bez DPH: 15,67€

Chlorella extra BIO - 300g

20,40€ Bez DPH: 17,00€

Spirulina v prášku BIO - 200g

7,49€ Bez DPH: 6,24€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Zelené potraviny

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát