Spirulina extra BIO - 100 g

7,60€ Bez DPH: 6,33€

Popis

Spirulina extra BIO - 100 g

Spirulina je veľmi jednoduchá riasa žijúca v teplých, alkalických a sladkých vodách. Patrí medzi modrozelené riasy, okrem chlorofylu totiž obsahuje aj modré farbivo fytocyanín. Hoci je jednobunková, je viditeľná voľným okom. Je dlhá asi pol milimetra, čo z nej robí obra medzi riasami. Navyše sa veľmi rýchlo množia a vytvárajú veľké kolónie špirálového tvaru (odtiaľ aj jej názov), a preto sa veľmi ľahko zbiera.

Dnes aj Svetová zdravotnícka organizácia potvrdzuje, že tento jednobunkový organizmus obsahuje dôležité živiny - minerály, vitamíny aj aminokyseliny. Preto pomáha zaistiť, aby organizmus počas redukčnej diéty nestrádal. Okrem toho má však aj ďalšie pozitívne účinky na organizmus. Je bohatá na kyselinu V-linolénovú. Obsahuje až 70 % plnohodnotných bielkovín, a preto je vhodná pre vegetariánov, vegánov, makrobiotikov, ale aj športovcov a osoby v rekonvalescencii. Obsahuje modré farbivo fytocyanín, enzými, chlorofyl a železo v chelátovej forme.

Zloženie: 100% sladkovodná riasa Spirulina platensis

Odporúčaná denná dávka: 4 tablety 3x denne s jedlom, zapite dostatočným množstvom vody

Živiny v 12 tabletách:
vitamín B6 ( 552 mikrogramov, tj. 39 % ODD ) - prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky a k správnej látkovej premene homocysteínu.
vitamín B12 ( 4,8 mikrogramov, 192 % ODD ) - prispieva k správnej funkcii psychiky, k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej tvorbe červených krviniek.
železo ( 2,48 mg, 18 % ODD ) - prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, k správnemu fungovaniu imunitného systému, k zníženiu vyčerpania a únavy.
chróm ( 8,4 mikrogramov, 21 % ODD ) - prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi.
jód ( 54 mikrogramov, 36 % ODD ) - k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k udržaniu zdravej pokožky

Obsah: 400 tabliet

Krajina pôvodu: Čína

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (1)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Spirulina extra BIO 300g

18,80€ Bez DPH: 15,67€

Chlorella + Spirulina BIO 400 tbl

8,40€ Bez DPH: 7,00€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Zelené potraviny

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát