Čaga čaj Ryšavec šikmý 50g

4,20€ Bez DPH: 3,50€
  • Značka: Meandra
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

Čaga čaj Ryšavec šikmý 50g

Suchá drvina z ryšavca šikmého, ľudovo nazývaného čaga, lat. Innonotus Obliquus. Ryšavec obsahuje veľa aktívnych látok, polysacharidy, kyselinu čagovú, steroidy, melanin, betaglukany, mangán, meď, draslík, a iné.

Čaga je druh huby, rastúcej hlavne na brezách, najmä v Rusku na Sibíri. Huba je na povrchu čierna, váži až 3 kg a rastie až 10 rokov. Zbiera sa na jeseň a na jar, kedy má najväčšiu koncentráciu účinných látok. Čaga sa vyskytuje na breste, jarabine, jaseni, ale podľa skúseností, najlepšia je práve Čaga rastúca na brezách.

Táto huba je vskutku legendárna. Už od pradávna sa v Rusku Čaga používala ako vyhlásený prírodný prostriedok. Čagu užíval sám slávny knieža Vladimír Monomach, ktorý trpel rakovinou pier. Odporúčame ho pri takmer všetkých problémoch tráviaceho traktu a čriev.

Zloženie: suchá drvina ryšavca šikmého 

Príprava: 1 čajovú lyžičku (1,5-2g) zalejte 200ml vriacej vody a nechajte lúhovať 15-20 minút, následne sceďte a rozdeľte do dvoch dávok, ktoré budete popíjať počas dňa spolu s jedlom. Takto pripravovaný nápoj užívajte po dobu 1 mesiaca.

Skladovanie: na suchom mieste, chránené pred slnečným žiarením, mimo dosahu detí, pri teplote neprevyšujúcej 25°C. Pripravený nápoj je vhodný na uskladnenie v chladničke.

Kontraindikácie: Individuálna intolerancia na chagu. Tehotenstvo, laktácia.

Krajina pôvodu: Rusko 

Článok o účinkoch Čagy

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

ČajeLiečivé hubyČaje a plodyKožné problémy

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát