Umeboshi - 150g

6,10€ Bez DPH: 5,08€

Popis

Umeboshi - 150g

Umeboshi sú nazývané „kráľom alkalických potravín" a v starovekom Japonsku sa užívali k udržaniu rovnováhy a posilneniu zdravia.

Sú bohaté na organické kyseliny, ako je kyselina citrónová (je zaujímavosťou, že obsahujú viac kyseliny citrónovej než samotný citrón) a podporujú trávenie. Okrem kyseliny citrónovej, obsahujú kyselinu jablčnú a jantárovú. Sú odporúčané v lete, pretože znižujú únavu z horúčavy a slnka. Pomáhajú posilňovať funkciu pečene a obličiek, sú zdrojom mnohých minerálov.

Vyrába sa zo sušených sliviek Ume nakladaných v morskej soli s listami Shiso. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne umelé farbivá a sú to práve listy Shiso, ktoré farbia slivky do červena.

Štiplavá, slanokslá chuť Umeboshi sa skvelo hodí pre dochutenie šalátových dresingov a omáčok. Možno ich konzumovať priamo, bez úpravy - nechajte rozplynúť v ústach alebo pridajte do jedla - vždy odstráňte kôstku. Môžete ich konzumovať aj ako nápoj – v horúcej vode, alebo čaji bancha, prípadne vložiť kúsky umebošiek do ryžových gúľ.

Zloženie: nakladané slivky 98% (ume slivky 72,6%, jedlá morská soľ 17%, ume slivkový ocot červený 10,4% - ume slivky 44%, jedlá morská soľ 33%, shisho listy 23%), shisho (shisho listy 56%, jedlá morská soľ 22%, ume slivkový ocot biely 22% - ume slivky 80%, jedlá morská soľ 20%)

Skladovanie: pri teplote do 25°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu 70 %.

Upozornenie: môže obsahovať stopy lepku

Krajina pôvodu: Japonsko
 

Článok o Umeboshi slivkách

 

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Umeboshi - tabletky 10 g

6,60€ Bez DPH: 5,50€

Produkt sa nachádza v týchto kategoriách

Ocot a ume produkty

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát