Prietokový filter na vodu DIONELA

165,90€ Bez DPH: 138,25€
 • Značka: Diona
 • Dostupnosť: Skladom

Popis

Prietokový filter na vodu DIONELA

Ročne každý z nás vypije viac ako 1000 litrov vody, čo je dosť pádny argument, aby sme sa o jej kvalitu zaujímali. 

Ak vám bude ktokoľvek tvrdiť, že voda vo verejnej vodovodnej sieti je zdravotne nezávadná, skúste sa zamyslieť na tým, že jej kvalitu u vás nik nekontroluje. Vodárne zodpovedajú za splnenie noriem na výstupe z vodárni (tam to spĺňa cca 80% vzoriek). Kým si však pohár vody napustíte vy doma, voda prejde dlhou rozvodnou sieťou, mnohokrát starými potrubiami. Ste si istý, že príde k vám v poriadku? 

Podľa nezávislého spotrebiteľského časopisu dTEST je DIONELA najlepším prietokovým vodným filtrom na trhu. Naviac bola ocenená zlatou medailou na medzinárodnej výstave patentov a vynálezov vo Švajčiarsku.

Filter DIONELA umožňuje účinne zlepšiť kvalitu vody z verejného vodovodu alebo zo studne. Zlepšuje farbu a chuť, odstraňuje zápach a zákal, s vysokou účinnosťou odstraňuje nežiaduce látky a zachováva pritom prírodné minerálne zloženie vody.

DIONELA je filter „tretieho kohútika“, napája sa priamo na vodovod v kuchyni a filtrovaná voda tečie v reálnom čase.  Ide o český výrobok, ktorý v maximálnej miere zohľadňuje problémy s kvalitou českých a slovenských vôd. Vďaka mimoriadne veľkému objemu absorbčných hmôt sa vyznačuje mimoriadne vysokou účinnosťou a kapacitou.

Filtračné vložky sú výmenné. Sú bakteriologicky stabilizované a po celú dobu životnosti nezhoršujú bakteriálne vlastnosti vody. Upravenú vodu je možné skladovať v chladničke až 3 dni bez toho, aby sa zmenili jej bakteriálne vlastnosti. Na výber sú 4 typy filtračných vložiek.

Filter DIONELA je jednoduchý, praktický a vďaka nízkym prevádzkovým nákladom ekonomicky výhodný najmä v prípade domácností s väčším počtom členov (3 a viac) alebo vyššou spotrebou vody na pitie a varenie. V menších domácnostiach, prípadne v kancelárii či na chate, Vám výborne poslúži filtračná kanvica OASA.

FILTRAČNÁ VLOŽKA FAM 1

Nemala by chýbať v žiadnej domácnosti zásobovanej pitnou vodou z verejného vodovodu, pretože zlepšuje chuť a farbu vody, odstraňuje zápach a zákal, s vysokou účinnosťou odstraňuje nežiaduce látky a zachováva pritom prírodné minerálne zloženie vody.

Filtračná vložka FAM 1 odstraňuje alebo výrazne znižuje:

 • organické zlúčeniny chlóru (PCB, DDT, chloroform)
 • polycyklické aromatické uhľovodíky
 • ropné látky, saponáty, fenoly
 • ťažké kovy (kadmium, olovo, ortuť) a hliník
 • stopy chemických látok používaných v poľnohospodárstve
 • organické látky, ktoré prešly vodárenskou úpravou

Základom filtračnej náplne vložky FAM 1 je aktívne uhlie s mimoriadne veľkým aktívnym povrchom. Ďalšou zložkou je špeciálny sorbent na viazanie ťažkých kovov, a to i pri nízkom pH vody, kedy samotné aktívne uhlie túto funkciu neplní. Druhotnú dezinfekciu vody a dlhú životnosť filtračnej vložky v porovnaní s čisto uhlíkovými filtrami zabezpečuje oligodynamické striebro, ktorým je vložka špeciálne impregnovaná.

Kapacita: 38 000 l (max. 2 roky od prvého zavodnenia)
Technické údaje: výška 406 mm, priemer podstavy 100 mm, obsah filtračných hmôt 1,2 l, prietok 1,5 l/min, maximálna tlaková ztrata 0,093 MPa

V prípade, ak riešite:

 • nadmerné množstvo dusičnanov, použite filtračnú vložku FDN 2 (schválená na prípravu dojčenskej vody)
 • nadmerné množstvo minerálov (vysoká tvrdosť vody), použite filtračnú vožku FTK 3 
 • nadmerné množstvo ťažkých kovov, použite filtračnú vložku FAS 4

 

Kedy menit filtračnú vložku? 

Dionela FAM1 sa regeneruje, najlepšie po jednom roku prevádzky, inak najdlhšie do dvoch rokov od zavodnenia filtra (životnosť hmôt), pokiaľ však máte filter znečistený mechanickými nečistotami, tak musíte regenerovať skôr, tieto nečistoty vytvára bariéru na spodnej časti filtra a môže dôjsť k poškodenie filtra (hmoty môžu začať unikať do vody, môže dôjsť k nepriechodnosti filtra).

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Filtre vody

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát