Vitamín C complex 100g

6,00€ Bez DPH: 5,00€

Popis

Vitamín C complex 100g

Vitamin C Complex je kombináciou dvoch foriem vitamínu C, ktorý je rozpustný nie len vode, ale aj v tuku! Tento komplex Vám teda poskytuje najefektívnejšiu a najvšestranejšiu podobu vitamínu C na trhu!
Askorbyl palmitát je v tuku rozpustná, stabilnejšia forma vitamínu C, známa aj ako ester vitamínu C, ktorá je kombináciou kyseliny L-askorbovej a kyseliny palmitovej, nasýtenej mastnej kyseliny.

Kyselina L-askorbová je rozpustná iba vo vode a preto sa nemôže v tele uchovať – telo použije koľko potrebuje a zvyšok sa vylúči močom. Forma vitamínu C L-askorbyl palmitát je uchovávaný v telesnom tuku, podobne ako vitamín A a E, a je tak k dispozícii na použitie podľa potreby. Preto je vhodné užívať obe formy vitamínu C a tak kombinovať vlastnosti každého z nich, aby bol dosiahnutý čo najlepší efekt, pretože vitamín C je pre telo veľmi užitočný. Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného, nervového systému, psychiky, krvných ciev, kostí, chrupaviek, zubov, ďasien, pokožky, k normálnej tvorbe kolagénu, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a zvyšuje vstrebávanie železa. 

Vzhľadom na fakt, že tento C complex je kombináciou vitamínu C rozpustného vo vode a vitamínu C rozpustného v tuku, tak pri bežnom postupe užívania, teda rozmiešaním vo vode, Vám ostane tá zložka rozpustná v tuku, do značnej miery nerozpustená. Je preto potrebné na to myslieť pri kúpe produktu.

Zloženie: vitamín C (kyselina L-askorbová, L-askorbyl-6-palmitát). 

Odporúčaná denná dávka: 
Dospelí - 1x1g rozmiesať vo vode a vypiť, užívať najlepšie spolu s jedlom obsahujúcim tuk
Deti - 1x0,3g rozmiesať vo vode a vypiť

Účinné látky v 1g: vitamín C 850mg (1063% RVH)

Skladovanie: mimo dosahu detí, v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 6-25°C a nevystavujte mrazu ani vlhkosti

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

AntioxidantyVitamínyPodpora imunity

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát