Uši, (sluch), zápal ucha

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny. Odporúčame Vám vyskúšať aj sviečkovanie.
Zobrazenie 1 až 7 z 7 (1 stránok)

Uši predstavujú schopnosť počuť a počúvať. Problémy s ušami sú prejavom neochoty niečo počuť či neschopnosti počúvať názory iných.

Zápal ucha

Ide o neochotu počuť a prijať to, čo nám hovorí okolie. Dôsledkom je podvedomé hromadenie hnevu a podráždenosti, čo vedie k zápalu.

K jednej mojej známej, vydatej žene, jedného dňa prišla na návštevu mama. Žijú v rozdielnych mestách a už dlho sa nevideli. Hoci jej mama prišla len na pár dní, celý ten čas prala, upratovala, premiestňovala veci, všeličo menila, na kadečo sa sťažovala. Moja známa nechcela žiť tak, ako jej mama. Z jej slov som pochopil, že jej rodičia sa nikdy naozaj neľúbili. Matka sa nemala rada a otec si rád vypil. Dcéra si život zariadila po svojom. Za pár dní sa v nej nahromadila podráždenosť a hnev voči matke. Tesne pred maminým odchodom začala zle počuť na ľavé ucho – dostala sa jej doň voda a začalo sa zapaľovať.

Podobný problém mala už aj v mladosti. Problémy s ušami sa často vyskytujú u detí, ktoré nechcú alebo nevedia vyjadriť svoje pocity. Bráni im v tom strach. Ak je v dome hluk, pretože rodičia sa hádajú, dieťa na to často zareaguje zápalom ucha. Vyjadrí tak svoje pocity a svojou chorobou dá rodičom najavo: „Venujte mi pozornosť! Pre mňa je dôležité ticho, pokoj, pohoda a harmónia v rodine.“ Pochopia to však rodičia vždy…?

Hluchota, šumenie v ušiach

To je dôsledok veľmi tvrdého odmietania, neochoty počuť a pochopiť, prijímať iné názory. V človeku sa hromadí agresia voči okolitému svetu, ktorá spôsobuje zhoršenie sluchu. Keď človek niečo nechce počuť a pochopiť, odsudzuje sa tým na zvukovú izoláciu od okolitého sveta. Čo myslíte, že sa stane, ak budete neustále hovoriť: „Nechcem ťa ani počuť?“ Jeden mladý muž počul na ľavé ucho horšie, ako na pravé. Sluch sa mu zhoršil, keď bol na vojne. Ukázalo sa, že príčina jeho ochorenia pramení z konfliktu s rodičmi. „Viete,“ hovoril mi, „vtedy som sa zoznámil s jednou ženou. Mala dieťa a bola odo mňa o štyri roky staršia. Nemohli sme sa stretávať často, iba keď som mal priepustku. Cítil som k nej niečo veľmi pekné, tým viac, že to bolo moje prvé dievča. Napísal som rodičom list, v ktorom som im oznámil, že sa možno ožením, ale mal som určité pochybnosti. A vtedy sa to začalo! Rodičia ma prišli navštíviť. Začali ma odhovárať, uvádzali rôzne negatívne príklady zo života, urážali ju. Starala sa do toho hlavne moja mama. Čím viac do mňa húdli, tým menej sa mi ich chcelo počúvať.“ Zápal ucha je vždy prejavom vnútorného konfliktu. Musíte začať počúvať svoj vnútorný hlas, naučiť sa počúvať samého seba, a zmieriť rozvadené časti vášho podvedomia.

Zápal sluchového nervu

Toto ochorenie je odrazom silného nervového napätia z nutnosti niekoho počúvať. Na konzultáciu prišla žena so sluchovým aparátom na ľavom uchu. Pred tromi rokmi jej lekári diagnostikovali zápal sluchového nervu a odporúčali jej načúvací prístroj. Žena mala zamestnanie, kde musela často počúvať želania a sťažnosti rôznych ľudí. Ku koncu roku sa jej nakopilo veľa práce a ona pracovala napriek tomu, že mala chrípku. Prechodená chrípka a psychická preťaženosť jej privodili zápal sluchového nervu.

Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika
Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Vady smyslových orgánů

Smyslové orgány jsou nástrojem ducha pro vnímání hmotného světa. Jestliže duch odmítá přijímat a vyhodnocovat jejich vjemy, dochází k poruše jejich činnosti. Oko do duše okno – říká lidové přísloví. Očima lze komunikovat. Oči nejen dojmy přijímají, ale i vydávají. Od toho rčení: “střelit po někom okem, hodit na někoho očko, očima někoho hltat, zlý pohled” atd.

Šedý zákal – usazení nenávisti v jakémkoliv orgánu umrtvuje. Vysílání nenávisti očima vede k zákalu. Akutní nenávist velké energie se vybíjí prasknutím nebo odchlípnutím sítnice.
Zelený zákal – zvýšený nitrooční tlak způsobuje zúžení zorného pole. Člověk plýtvá energií svého ducha na to, aby donutil své oči vidět jen to, co chce.
Slepota – příliš jemný duch se nechce pohybovat v hmotném světě a utíká do světa svých představ a snů.
Krátkozrakost – přemrštěná subjektivita, strach pohlédnout do širšího obzoru. U dětí signalizuje přetížení úkoly. Tyto vyplňují celou duševní kapacitu dítěte, které se je z lásky k rodičům snaží zvládnout a v duši odvrhuje vše ostatní. Toto pojetí člověka ze dne na den se mu obtiskuje do duše. Vzniká krátkozraký člověk.
Dalekozrakost – člověk přeceňuje objektivní, nechce vidět svůj podíl viny na životních událostech. Vyžívá se v zahleděnosti do předu a kolem sebe. Proto se objevuje dalekozrakost hromadně ve stáří.
Šilhání – jde o špatnou koordinaci os obou očí. Porucha ukazuje na neochotu a neschopnost vidět dění světa komplexně, současně ve více rovinách. Typická je jednostrannost názorů šilhajících.
Nedoslýchavost – nemocný chce slyšet jen sám sebe. Druzí mu již nemají co říci. Začínají již u lidí nadměrně zaujatých svou prací nebo sebou samými. Trvají-li tyto stavy chtěného vypínání sluchu dlouho a opakovaně, dotyčný si již hluchotu “nacvičuje”.
Hučení v uších – co dělá ten, který nechce něco slyšet? Hučí! Kdo nechce slyšet vnitřní hlas, ten si hluk přivolá.

Průměrný podíl příčin: u každého syndromu je jiný a v těchto případech těžko stanovitelný.

Text z knihy Duchovní příčiny nemocí – Staněk Josef / Brzobohatá Jana – vydavateľstvo AGAPE
Ďalšie knihy od Staněk / Brzobohatá

Uši podľa L.Hayovej predstavujú schopnosť počuť.
Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia: Počúvam s láskou.

Duchovná príčina bolesti ucha podľa L.Hayovej spočíva v zlobe, odmietaní počúvať, prílišný rozruch a zmätok, hádky rodičov. Pozitívne tvrdenie: obklopuje ma harmónia, s láskou počúvam všetko dobré a príjemné, som stredobodom lásky.

Zápal podľa L.Hayovej spočíva v strachu a zlobe z toho, čo sa odohráva vo vašom živote.
Pozitívne tvrdenie: som ochotný zmeniť všetky svoje návyky a kritiky, mám sa rád, som so sebou spokojný, moja myseľ je pokojná a vyvážená.

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb