Tea Tree olej - 15 ml

5,50€ Bez DPH: 4,58€

Popis

Tea Tree olej - 15 ml

Tea Tree olej sa s úspechom používa pri rezných ranách, odreninách, bodnutí hmyzom, popáleninách, nechtových infekciách, zápaloch v oblasti ústnej dutiny, problémoch s pokožkou hlavy (lupiny, vši), akné a vaginálnych infekciách, psoriáze, bradaviciach, hnisajúcich ranách, hemoroidoch, ... nakoľko pôsobí proti parazitom, baktériám aj vírusom. Klinické skúšky dokazujú jeho úspešnosť aj proti MRSA (rezistentný Staphylococcus aureus). Tea tree olej zároveň pôsobí utišujúco a anesteticky.

Tea Tree olej sa získava z lístkov austrálskeho stromu Melaleuca alternifolia jemnou parnou destiláciou. Olej je číry, bezfarebný alebo slabo žltkastý, s charakteristickou vôňou. Má silný antiseptický a protiplesňový účinok, ale pri aplikácii nepoškodzuje zdravé tkanivo. Používa sa buď samostatne ako čistý olej alebo ako účinná zložka liečebných a kozmetických výrobkov.

Tea Tree olej sa vyznačuje antimikrobiálnou aktivitou proti širokému spektru gram pozitívnych aj gram negatívnych baktérií, plesní a kvasiniek.

Pri uvedenej minimálnej koncentrácii bola zistená inhibícia (spomalenie alebo zastavenie rastu a množenia) u týchto druhov:

  • Gram pozitívne baktérie: Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Corynebacterium spp., Micrococcus luteus, Propionibacterium acnes, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermis, Enterococcus faecalis
  • Gram negatívne baktérie: Enterobacter aerogenes, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Pseudomanas aeruginosa, Pseudomonas putida, Serratia marcescens 
  • Plesne a kvasinky: Aspergillus niger, Aspergilus flavus, Candida albicans, Pityrosporum ovales, Trichophyton mentagrophytes, Trychophyton rubrum

Spôsob použitia: 

  • Drobné kožné problémy: Votrite 5 kvapiek oleja priamo na postihnuté miesto.
  • Kloktanie: 2 - 3 kvapky v pohári vlažnej vody kloktajte niekoľkokrát denne. Neprehĺtajte.
  • Kúpele: 10 kvapiek oleja nakvapkajte do kúpeľa s horúcou vodou.
  • Masáže: 10 kvapiek oleja naneste na unavené nohy alebo svalstvo a ľahko vtierajte.
  • Aromaterapia: 10 kvapiek oleja pridajte do aromarampy alebo zvlhčovača vzduchu.

Zloženie: 100% Melaleuca alternifolia

Kvalitu Tea Tree oleja určuje obsah silíc terpinen -4-ol a 1,8-cineole.
Silica terpinen -4-ol má antimikrobiálne vlastnosti a čím je jeho obsah vyšší, tým je olej účinnejší.
Silica 1,8-cineole intenzívne prekrvuje tkanivo, pri vysokej dávke môže spôsobiť až podráždenie pokožky, preto je stanovená jej nízka hranica v oleji.
(Austrálska norma AS2782-1997 stanovuje minimálny obsah silice terpinen -4-ol na 30% a silice 1,8 cineole maximálne na 15 %.)

Priemerný obsah týchto silíc v Tea tree oleji Health Link je: terpinen -4-ol nad 46 %; 1,8-cineole pod 3,1 %.

Obsah: 15 ml

Krajina pôvodu: Austrália

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Liečivá kozmetikaLikvidácia mikroorganizmovOleje

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát