Biolampa Eifa D514

140,90€ Bez DPH: 117,42€
 • Dostupnosť: Skladom
Štítky: Present

Popis

Biolampa Eifa D514

Celý náš organizmus reaguje na svetlo. Aj bežné svetlo má schopnosť liečiť, no polarizačné svetlo biolámp býva právom označované ako zázrak. 

Biolampa a svetelná terapia

Biolampa je prístroj, ktorý sa používa pri fototerapii. Bežné svetlo kmitá vo všetkých smeroch. Biolampa ich dokáže usmerniť tak, že všetky lúče smerujú len jedným smerom a to vytvára žiadaný efekt, svetlo, ktoré lieči. Volá sa to polarizované svetlo a dokáže preniknúť pod kožu 4,5 až 6 cm hlboko. Lieči samotné bunky a to nielen v mieste aplikácie, ale po celom tele. Jej všestranné využitie pozná dermatológia (kožná medicína), ortopédia, stomatológia, rehabilitačná a športová medicína, chirurgia, gynekológia, pediatria a tiež kozmetika.

Účinky polarizačnej liečebnej biolampy  

 • protizápalové účinky
 • zmiernenie bolestí
 • rozšírenie ciev a lepšie prekrvovanie exponovanej oblasti
 • odstránenie podliatin (protiedémový účinok)
 • odstránenie zvýšeného svalového napätia (myorelaxácia)
 • posilnenie a stabilizácia kostného a väzivového tkaniva (kĺby, chrupavky)
 • posilnenie a zlepšenie funkcie imunitného systému
 • stabilizácia krvného tlaku
 • harmonizácia vegetatívneho nervového systému
 • zníženie spotreby liekovu
 • urýchlenie regenerácie buniek, naštartovanie hojivých procesov

Ďalšie možnosti použitia polarizačnej liečebnej biolampy

Biolampu môžeme použiť pri problémoch s tkanivom, hĺbkovej bolesti, problémoch na povrchu pokožky, problémoch s kĺbmi a chrbticou, oslabenej imunite, rehabilitácii organizmu po prekovaných chorobách a úrazoch, problémoch s očami, gynekologických, urologických, neurologických, ušných, nosných, krčných, stomatologických, traumatologických a dermatologických ťažkostiach, ťažkostiach zažívacieho ústrojenstva, pediatrických indikáciách, reumatologických ochoreniach, únave a vyčerpanosti a kozmetických aplikáciách.

Výmenné filtre predstavujú nadštandardnú výbavu sady polarizačnej liečebnej lampy

Význam farieb v našom živote je väčší, než si mnohokrát uvedomujeme. Majú povzbudivé, depresívne, konštruktívne aj deštruktívne schopnosti. Každá farba má inú vlnovú dĺžku a odlišným spôsobom ovplyvňuje ľudský organizmus. Farby môžeme prijímať rôznymi spôsobmi. Jedným z najúčinnejších spôsobov je však osvetľovaním tela pomocou farebného svetla. 

Žltý filter

 • Prenáša svetelné spektrum 400 - 700 nm
 • tonizuje, otvára, vyjasňuje, uvoľňuje stuhnutie a posilňuje nervy
 • jeho použitie je univerzálne, môže sa použiť pri všetkých aplikáciách

Žltá farba je teplá, má oživujúci účinok. Nositeľ tejto farby túži po slobode, po dobrej nálade, po intelektuálnych zážitkoch. Je farbou múdrosti, otca, zvedavosti, odzrkadľuje túžbu po slobodnom živote bez prekážok, po šťastí, po radosti. Je farbou prírody, čiže obrody, nádeje, pokoja, rovnováhy. 

Aplikácia žltej farby vo farebnej terapii  

Terapia žltou farbou sa využíva najmä pri problémoch s tráviacim traktom. Žltá farba priaznivo pôsobí na žalúdok, pečeň, pankreas aj žlčník. Zvyšuje chuť do jedla a ničí rôzne črevné choroby. Dokáže telo zbaviť rôznych jedov, zmierňuje depresiu, regeneruje vyčerpané nervy, čiže privádza do dobrej nálady. Posilňuje nervový systém a zlepšuje prívod krvi do srdca. Využíva sa aj pri liečbe artritídy, pretože pomáha odstraňovať vápenaté usadeniny.

Červený filter

 • Prenáša redukovanú časť spektra okolo 660 nm
 • Aktivuje, vitalizuje, dynamizuje, zintenzívňuje
 • Uvoľňuje blokované energie a obnovuje činnosť potlačených procesov 
 • Posilňuje zmysly a preniká hlboko do tkaniva
 • Má široké využitie v aplikáciách, ktoré riešia nezápalové stavy

Je to farba života, žeravého slnka, ohňa, lásky, radosti, vôle, ale aj hnevu. Žiarenie tejto farby má tú najväčšiu schopnosť prieniku. Spôsobuje zrýchlenie prúdenia krvi a iných telesných tekutín, preto sa používa pri všetkých poruchách prekrvenia. Červená je farba srdca, povzbudzuje zmysly a zvyšuje potenciu.

Aplikácia červenej farby vo farebnej terapii

Červená farba stimuluje pri nedostatku energie. Podporuje vytváranie červených krvných teliesok, povzbudzuje srdcovú činnosť, dýchanie a vylučovanie, rozširuje cievy a podporuje prekrvenie. Červené svetlo obsahuje tzv "rastové lúče" a preto sa používa na liečbu poranení (ak ovšem rana hnisá, používa sa na dezinfekciu modré svetlo).

Energia tejto farby je účinná pri zápaloch, ochorenia kože, omrzlinách, nízkom krvnom tlaku, chronickom kašli, astme, ochorenie hrtana, ale aj pri zápaloch močového mechúra a poruchách trávenia, impotencii a frigidite.

Červené svetlo by ste nemali používať, ak trpíte horúčkami, opuchmi alebo pri nervových poruchách.

Modrý filter

 • Prenáša redukovanú časť spektra okolo 430 nm 
 • Upokojuje, zadržiava, koncentruje a chladí 
 • Formuje a určuje štruktúru energie
 • Vyrovnáva hyperaktívne, nerovnovážne stavy, tlmí zápalové procesy, utišuje 
 • Má široké využitie v aplikáciách, ktoré riešia zápalové stavy

Modrá farba je farbou pokoja a mieru. Žiarenie tejto farby má upokojujúci účinok - je to studená farba. Znižuje tepovú frekvenciu, pomáha preťaženým krvným cievam, aby sa normalizovali, pôsobí protizápalovo, tíši bolesť a chladí. Modré svetlo má chemicky pôsobiace lúče, ktoré sa dajú označiť ako "brzdiace". Modrá farba prináša upokojenie, posilňuje životnú silu, tíši nepokoj a pocity strachu.

Aplikácia modrej farby vo farebnej terapii

Všetky horúčkové stavy vyžadujú modré svetlo. Modrá pôsobí pozitívne pri hnisavých procesoch, bolestiach a prekrvení, pri krvácaní a nespavosti. Modrá farba pôsobí na semenníky a vaječníky tiež sa dá využiť pri bolestiach u žien v prechode. Modrým svetlom sa ošetruje aj nadmerná funkcia štítnej žľazy, bolesť hrdla, horúčka, zvýšený krvný tlak, hyperaktivita, zápaly, popáleniny, kožné infekcie, ekzémy, pľuzgiere, žalúdočné vredy, gastritída, kolika, bolesti chrbta, hemoroidy, očné infekcie a zápal čeľuste.

Aplikujeme na bolestivé alebo inak postihnuté oblasti po dobu 2 - 8 minút tri-krát denne. Pokožku je vhodné pred aplikáciou dôkladne vyčistiť a jemne navlhčiť čistou vodou.

Časy aplikácií sú spoločné pre všetky filtre. Filtre sú vybavené antireflexnou vrstvou.

Pôsobenie Biolampy na imunitný systém

Polarizované svetlo Biolampy aktivuje obranný systém organizmu, čím je prospešný celému organizmu. Pôsobí priamo na membránu tkanivových buniek, vrátane bielych krviniek, ktoré sú rozhodujúcim činiteľom pri obrannej reakcii nášho imunitného systému. Aktivované touto špeciálnou formou svetla sa poškodené bunky obnovujú, aby zostali kompletne funkčnými. Lineárne polarizované svetlo Biolampy posilňuje imunitný systém cestou regenerácie buniek. Po aplikácií polarizovaného svetla Biolampy sa zvyšuje delenie buniek, čo je možné preukázať pri urýchlení hojenia zapálených kožných afekcií.

Pôsobenie Biolampy pri ochoreniach kože

V praxi môžeme účinok polarizovaného svetla využívať už od novorodeneckého veku. Svetlo skutočne pôsobí na krv v povrchových vrstvách pokožky, kde je vysoká hustota krvných vlásočníc a pôsobením svetla urýchľuje napr aj liečbu novorodeneckej žltačky. Citlivá koža novorodenca a dojčaťa je terénom pre ovplyvnenie urýchlenia hojenia rôznych kožných prejavov, kožných defektov, vyparenín, odierok, ale i alergických prejavov na koži. V predškolskom a školskom veku sú časté drobné oderky na koži vznikajúcich rôznymi poraneniami pri hre. Po očistení rany je vhodná skorá aplikácia polarizovaného svetla Biolampou. Nielen urýchľuje hojenie rany, ale i pre zmiernenie bolesti.

Pôsobenie Biolampy na pohybový aparát

V dojčenskom veku sa stretávame s príznakmi detskej mozgovej obrny, ktoré vyžaduje intenzívnu rehabilitačnú liečbu. Použitie aplikácie Biolampy výrazne urýchľuje vývoj psychomotoriky. Stavy po kostných zlomeninách, po úrazoch končatín, pri zápalových ochoreniach veľkých i malých kĺbov, vyvolaných baktériami a vírusmi, pri vrodených anomáliách využívame stimulačné a liečebné účinky polarizovaného svetla. V súčasnosti je novým fenoménom porúch pohybového aparátu dlhotrvajúce "vysedávanie" pri počítačoch, či už pri vzdelávaní, ale i pri počítačových hrách. Dôsledkom je bolestivosť krčnej, prípadne hrudnej chrbtice. Pomocnú ruku podáva Biolampa resp. aplikácia svetelnej terapie vo všetkých vekových katergoriách.

Pôsobenie Biolampy pri ochoreniach dýchacích ciest

Patria k najčastejším dôvodom pre návštevu ambulancie napr. detského lekára alebo všeobecných,obvodných lekárov. Využitím účinkov polarizovaného svetla môžeme priebeh ochorenia zmierniť, urýchliť ústup symptomatológie a súčasne stimulovať imunitný systém. Jednoznačný vplyv tejto podpornej terapie môžeme potvrdiť pri ovplyvnení kašľa ako hlavného a najčastejšieho príznaku v ambulancii praktického lekára, pri diagnóze zápalu horných ciest dýchacích, ako sú zápal hrdla, hltana, hrtana /akútna laryngitída/, zápalu prínosových dutín, nosa, zápalu nosovej a krčných mandlí. Je možné tiež ovplyvnenie ochorení dolných dýchacích ciest, pri zápaloch priedušiek, ale tiež pri zápaloch stredného ucha, pri ochoreniach sliznice dutiny ústnej, pri prerezávaní zubov, pri bolesti zubov spôsobených zubným kazom.

Pôsobenie Biolampy pri liečení rán a obnove tkanín

Poúrazové rany, preležaniny, otvorený vred predkolenia, pooperačné jazvy sú citlivým terénom pre urýchlenie lokálnej liečby svetlom. Taktiež častou indikáciou pre použitie Biolampy a svetelnej terapie je liečenie bolesti v reumatológii, v športovej medicíne umožňuje nielen liečbu, ale i zrýchlenie rekonvalescencie pohybového aparátu. Vynikajúca doplnková liečba pomliaždenín, odrenín, vyvrtnutí, tiež regenerácii svalov, kĺbov, tkanív.

Spôsob liečby

Ideálne je použiť Biolampu, ktorá vyhovuje veľkosťou všetkým vekovým kategóriam. Liečba je individuálna, možno využiť nami ponúkaný návod, v komplikovanejších prípadoch je nevyhnutné použitie konzultovať s lekárom.

Doba aplikácie je individuálna. Účinok liečby polarizovaným svetlom je často veľmi znateľný. Mnohokrát len niekoľko použití Biolampy, ukáže výsledok aplikácie svetelnej terapie.

Ďalšie výhody polarizačnej liečebnej biolampy D514

Biolampu dostanete s bohatým príslušenstvom:

 • časovač
 • základný polychromatický filter
 • červený monochromatický filter
 • modrý monochromatický filter
 • stolový stojan
 • kufrík
 • návod na obsluhu
 • informačný sprievodca - užitočné rady a informácie

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Prístroje a zariadenia

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát