Mastichové kryštály 20g v kovovej krabičke

10,20€ Bez DPH: 8,50€

Popis

Mastichové kryštály 20g v kovovej krabičke

Mastichové kryštály sú asi najsurovšou podobou, v akej si môžete Chios mastichu vôbec obstarať. 

Mastichové kryštály sú základnou formou mastichy takmer bez akéhokoľvek spracovania. Mastichové kryštály vznikajú zberom živice stromu Pistácia mastixová, ktorá sa nechá stuhnúť a vyčistí sa od drobných nečistôt. Mastichové kryštály tak nepodliehajú nijakému zložitejšiemu procesu spracovania. Táto podoba mastichy sa využívala už v časoch dávneho staroveku, kedy ju používali prví grécki lekári na tradičné terapeutické účely.

Masticha z Chiosu sa vo všeobecnosti odporúča užívať pri problémoch s tráviacim traktom siahajúcim až po ústnu dutinu. Chioská masticha podporuje zdravie žalúdka a prispieva k lepšiemu tráveniu.

Účinné látky sa z mastichových kryštálov uvoľňujú počas žuvania (pri prehltnutí sa účinné látky neuvoľňujú, ale ostávajú naďalej v kryštáloch), takže primárnym miestom pôsobenia mastichových kryštálov je ústna dutina, kde mastichové kryštály napomáhajú zabraňovať bakteriálnemu bujneniu v ústach. Sekundárne sa účinné látky uvoľnené z mastichových kryštálov dostávajú aj ďalej do tráviaceho traktu prostredníctvom slín, kde napomáhajú zdraviu žalúdka a tráviaceho traktu.

Surovú mastichu môžete žuvať aj opakovane, pokiaľ ju hygienicky niekde uložíte, pretože žuvačka na vzduchu opäť stvrdne. Upozorňujeme, že nejde o žiadnu výraznú chuť, ako napríklad u konvenčných žuvačiek so sladidlami. U mastichy budete mať skôr silný pocit očistenia vašich úst a jazyka.

pokiaľ máte nestabilné výplne u vašich zubov, vyhýbajte sa týmto zubom pri žuvaní.

Postup žúvania mastichy:

  • Napite sa čistej vody, aby ste nemali v ústach sucho. Lepšie sa potom jednotlivé kúsky spájajú v celok (žuvačku). 
  • Vyberte z balenia 2 až 4 kryštály, ktoré budete žuť. Počet zvážte podľa veľkosti a podľa toho, akú veľkú žuvačku chcete žuť. Je dobré, aby aspoň jeden kryštál mastichy bol tvrdší.
  • Medzi predné zuby vložte tvrdý kúsok mastichy a prednými zubami, za pomoci jazyka kryštály rozžujte, kým sa krásne nespoja. Keď budete kryštály cmúľať ako cukríky, docielite najrýchlejšie celistvú hmotu. Postupne pridávajte ďalšie kúsky surovej mastichy podľa chuti a objemu, ktorý požadujete.
  • Mastichu žujte aspoň 15 až 20 minút (môžete aj dlhšie) a vychutnávajte si prírodnú chuť mastichy, ktorá nie je výrazná, ale nenápadná a príjemná. 

Zloženie: Chioská masticha živica z pistácie mastixovej (Pistacia lentiscus var. Chia)

Skladovanie: na suchom mieste pri teplote do 25°C

Upozornenie: Nie je určené ako náhrade pestrej stravy. Nevhodné pre osoby alergické na živicu, deti do 6 rokov, tehotné a dojčiace ženy. 

Krajina pôvodu suroviny: Grécko ostrov Chios

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Mastichové kryštály 10g

4,50€ Bez DPH: 3,75€

Masticha Vena 100 kaps

34,90€ Bez DPH: 29,08€

Masticha Original 100 kaps

31,80€ Bez DPH: 26,50€

Mastichové žuvačky citrón

1,40€ Bez DPH: 1,17€

Mastichové žuvačky mäta

1,40€ Bez DPH: 1,17€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Kapsuly a tablety

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát