Obezita

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.
Zobrazenie 1 až 15 z 16 (2 stránok)

Obezita

Svoje telo si pred narodením sami vyberáme. Je preto hlúpe, a tiež nebezpečné, byť nespokojný so svojím zovňajškom. Presne to telo, ktoré máme, je najvhodnejším nástrojom pre náš život, pre splnenie našej úlohy na tomto svete. Je veľmi dôležité obľúbiť si a prijať svoje telo také, aké je.

Stav nášho tela je odrazom našich myšlienok a pocitov.
Ak máte nadváhu, neponáhľajte sa s hľadaním zázračnej diéty. Obráťte sa na svoje vnútro, tam nájdete príčiny. Netreba do ničoho siliť ani seba, ani svoje telo, zbytočne sa trápiť hladom a rôznymi diétami. Takto získaný výsledok bude len dočasný. Ak od základu nezmeníte postoj k sebe, nadváha sa vráti.
 
Tučnota môže odrážať napríklad strach a potrebu ochrany. Tuční ľudia sa často cítia bezbranne a tuk má pre nich funkciu ochrany, akéhosi „tlmiča“.
Zistil som, že tuční ľudia sú veľmi citliví, ale keďže sa so svojimi pocitmi nedokážu vyrovnať, tuk im symbolicky pomáha oslabiť neželané emócie a dojmy.
 
Tučnota je tiež jedným z prejavov nespokojnosti so sebou a nenávisti k sebe.
K jednej mojej známej, kaderníčke, prišla žena obrovských rozmerov. Pritom sama neznášala tučných ľudí.
Všetci ľudia s nadváhou majú spoločnú jednu vlastnosť: nemajú sa radi. Keď za mnou prídu takíto pacienti, najprv ich učím, ako mať rád sám seba a prijímať svoje telo.
 
Veľa žien priberie po pôrode. Pripisujú to hormonálnym zmenám v organizme. No vari je to naozaj príčina? Veď existujú ženy s dvoma aj viacerými deťmi, ktoré sú štíhle. Hormonálne aj iné zmeny v organizme tehotnej ženy samozrejme prebiehajú. To však nie sú príčiny tučnoty. Príčinou je, že žena si po narodení dieťaťa začne o seba menej starať. Venuje sa len a len dieťaťu. A to je veľká chyba. Podľa mňa by si žena po narodení dieťaťa mala venovať raz toľko pozornosti, ako predtým. Mala by s tým začať už počas tehotenstva. Pričom pozornosť by mala venovať ani nie tak svojmu vzhľadu (hoci aj to je nevyhnutné), ako skôr svojim myšlienkam, pocitom aj správaniu.
 
Veď aj zdravie dieťaťa závisí od myšlienok a emócií rodičov! Čím viac lásky a pokoja má v sebe matka, tým bude dieťa zdravšie. Čiže aj bezsenných nocí bude menej.
Na konzultáciu ku mne prišla žena, ktorá pred niekoľkými mesiacmi porodila. Po pôrode začala priberať. Počas rozhovoru s jej podvedomím sme zistili, že tučnotu spôsobil negatívny vzťah k sebe.
„Áno,“ súhlasila, „je to tak. Nikdy som so sebou nebola spokojná. Ani pred narodením dieťaťa, dokonca ani pred manželstvom. Vždy som na sebe nachádzala nejaké chyby.“
„Myslím,“ povedal som, „že tučnota vás donúti správať sa k sebe inak.“
„Máte pravdu.“
 
Požiadal som ju, aby sa opýtala svojho podvedomia, či existujú ešte nejaké iné príčiny jej tučnoty.
„Áno, pán doktor, existujú,“ odpovedala po prebudení z tranzu. Chcela čosi povedať, ale z očí jej vyhŕkli slzy. Keď sa upokojila, pokračovala:
„Po narodení dieťaťa sa zmenil vzťah medzi mnou a manželom,“ povedala, utierajúc si oči vreckovkou. „Je akýsi iný. Ako keby ma už nemiloval, a tak hľadám uspokojenie aspoň v jedle.“
„Ale ako môžete chcieť, aby vás ľúbil manžel, keď sa vy sama neľúbite? Muž len odráža váš vzťah k sebe samej. Všetko je to veľmi jednoduché! Začnite sa mať rada a uvidíte, ako sa zmení vzťah vášho muža k vám.“
 
Potom sme vypracovali nové formy správania,
a dal som jej aj rady ohľadne správneho stravovania aj nejaké homeopatické lieky na normalizovanie látkovej výmeny.
O mesiac prišla na konzultáciu úplne iná žena – pekná a štíhla.
„Viete, pán doktor, svojho muža vôbec nespoznávam! Mám pocit, ako keby sme mali medové týždne. Zajtra k vám privediem kamarátku, ktorá chce tiež schudnúť.“
Je veľmi dôležité prijímať seba samých. Ak so sebou nie ste spokojní, musí sa to odraziť na vašom zovňajšku. Veď vonkajšok odráža vnútrajšok. Už dávno sa vie, že ak sa má človek rád, jeho telo má ideálnu váhu a formu.
 
Často sa deficit lásky a uspokojenia pokúšame nahradiť jedlom, pretože duša neznesie prázdnotu.
Jedna moja pacientka úctyhodnej telesnej konštrukcie mi hovorí:
„Viete, pán doktor, len čo sa začnem zaujímať o nejakého muža, schudnem na svoju ideálnu váhu. Ale keď sa s ním rozídem, opäť priberiem.“
 
„Tak vyskúšajte toto,“ hovorím jej. „Udržiavajte si stav chronického zaľúbenia a nadbytočné kilogramy zmiznú. Budete stále štíhla a krásna, nezávisle od toho, či s niekým chodíte, alebo nie.“
Príčinou tučnoty môže byť aj skrytý hnev alebo neochota niekomu odpustiť. Tuční ľudia zvyčajne bývajú dosť urážliví. Urážky spôsobia hromadenie tuku, vytvorí sa akýsi obranný pancier.
Jedna moja pacientka, mladé dievča, schudla po prvom našom sedení štyri kilá, no potom sa proces chudnutia zastavil.
 
Z komunikácie s jej podvedomím sme zistili, že ďalej chudnúť jej bráni pocit krivdy zo strany otca a jeho novej ženy. Problém bol v tom, že keď mala pacientka štrnásť rokov, otec sa rozviedol s jej matkou a odišiel žiť k tej druhej žene. Práve vtedy začalo dievča priberať. Keď dievčina pochopila príčinu a zmenila vzťah k otcovi a jeho osobnému životu, dopracovala sa ku svojej ideálnej váhe.
Obezitu môžu privodiť aj obavy matky o zdravie svojich detí. Je to preto, lebo pojmy ako zdravie a dostatok jedla sa často dávajú do súvisu.
 
Raz som mal zaujímavý prípad. Do ordinácie vošla veľmi tučná žena. Priberať začala počas tehotenstva a po pôrode stučnela ešte viac.
„Pán doktor,“ požiadala ma, „zachráňte ma pred pažravosťou. Samu seba nenávidím. Skrývam sa pred známymi, aby som ich neodpudzovala svojím vzhľadom.“
 
Na základe komunikácie s jej podvedomím sme sa dozvedeli, že sa príliš strachovala o zdravie svojho syna, ktorý mal deväť rokov. Ukázalo sa, že len čo táto žena otehotnela, matka do nej neustále húdla: „Ak chceš, aby tvoje dieťa bolo zdravé, musíš poriadne jesť.“ Celých deväť mesiacov tehotenstva strávila
u svojej matky, ktorá ju deň čo deň patrične vykrmovala.
 
Mimochodom, sama bola poriadne pri sebe. Zaujímavé na tomto príbehu však bolo to, že pacientka sa skutočne mohla chváliť zdravím svojho syna. Lenže za akú cenu! Jej podvedomie jednoducho nevedelo, ako inak sa má o zdravie dieťaťa postarať.
Pomocou jedla sa môže človek snažiť zaplniť emocionálnu prázdnotu. Ak nám v živote chýba láska a naplnenie, môže to viesť k prejedaniu sa. Keďže však skutočná túžba je v niečom inom a nedá sa jedlom uspokojiť, organizmus si žiada ďalšie a ďalšie porcie.
 
Proces získania ideálnej váhy je predovšetkým prácou na sebe, a to vonkajšou aj vnútornou. Pod vnútornou chápeme očisťovanie myšlienok a pocitov, pod vonkajšou zasa očisťovanie organizmu, zdravá a pravidelná strava a fyzické cvičenie.
 
Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika