Žalúdok, vredy žalúdočné a dvanástnika, gastritída

Choroba je darom stvoriteľa, lebo je nám prostredníctvom toho, o aký problém ide ukázané, že sme sa nestravovali správne a nezmýšľali, či nekonali v súlade s univerzom. Príčinu choroby nájdete pod produktami. Ak na sebe popracujete a zmeníte stravu, choroba sa nemá dôvod viac demonštrovať. Zorientovať sa v informáciách nie je jednoduché a vyžaduje to veľa štúdia. Aby sme Vám to zjednodušili a nemuseli ste za to platiť, na stránke EZOfit sme pre Vás zhrnuli tie najdôležitejšie rady. Systém v ktorom žijeme nemá záujem o zdravých ľudí, preto sa o tom z oficiálnych zdrojov nedozviete.
Produkty, tu zobrazené, Vám pomôžu preklenúť obdobie, než dokážete uskutočniť zmeny.
Zobrazenie 1 až 15 z 20 (2 stránok)

Zažívacie ústrojenstvo
Aj ten najjednoduchší organizmus má takzvanú črevnú trubicu. Vchádzajú ňou do tela látky potrebné pre život a vylučujú sa ňou odpadové látky. Spolu s potravou však do organizmu prenikajú aj informácie o okolitom svete. Naša schopnosť prijímať a tráviť prichádzajúce informácie a v správnej chvíli sa zbavovať zbytočných informácií, problémov a emócií sa odráža na zdravotnom stave našich zažívacích ústrojov.

Žalúdok je skladovacím priestorom potravy. Symbolizuje schopnosť spracovávať, tráviť a osvojovať si akékoľvek myšlienky a situácie. Preto ak máme problémy so žalúdkom, nevieme prijímať život. Nové veci nám naháňajú hrôzu. Nezvládame rôzne záležitosti.
Strach, obavy, nepokoj a podráždenie sa nám okamžite odrazia na žalúdku. 

Žalúdkový vred a vred dvanástnika, gastritída

Často je to strach z niečoho nového v živote. Dlhotrvajúca neistota, pocit bezmocnosti, neschopnosť zvyknúť si na niečo nové. Čosi neviete stráviť. Ako mi raz povedal jeden pacient s vredom na dvanástniku: „Neustále sa niečím zožieram.“
Toto ochorenie sa častejšie prejavuje u mužov, pretože ťažšie znášajú porážku, ako ženy. Tieto typy často trpia zranenou samoľúbosťou. Stále potrebujú niekomu niečo dokazovať, alebo sú perfekcionisti. Sú mocensky založení a chcú byť vždy najlepší, pritom sa však desia neúspechu.
Vredy spôsobuje aj odmietanie a pohŕdanie. Veď ak čokoľvek na tomto svete odmietate, zriekate sa vlastne určitej časti seba samých. Alebo trpíte pocitom krivdy. Aby ste si mohli život naplno vychutnať, musíte zdolávať všemožné prekážky.
„Neznášam pokrytectvo, faloš a chamtivosť,“ povedal mi pacient so žalúdočnými problémami. V takýchto prípadoch je najlepším liekom láska a pokoj. Ľudia, ktorí sa majú radi a vážia si samých seba aj okolitý svet, vredy nemajú. Naučte sa brať sa takí, akí ste, a naučte sa prijímať aj svet taký, aký je. Veď je to váš svet!
Jednému môjmu priateľovi sa zhoršila gastritída. Už dávno som mu navrhol, že mu pomôžem, ale liečeniu prostredníctvom práce s podvedomím neveril. Veril iba tabletkám. Začal však mať neznesiteľné bolesti a lieky nezaberali. Nakoniec sa odhodlal prísť za mnou.
Rýchlo sme nadviazali kontakt s jeho podvedomím. Vysvitlo, že zápal žalúdka je odrazom jeho negatívnych pocitov a názorov.
„Nenávidím toto mesto aj s jeho špinavými ulicami a odpadkami,“ hovoril mi a celou svojou bytosťou pritom dával najavo hlboký hnus. „Nenávidím nečestnosť a pretvárku, mamonárstvo a chrapúnstvo.“
Pracovali sme na nových, pozitívnych myšlienkach a spôsoboch správania. A ku koncu našej diskusie ostrá bolesť takmer úplne zmizla.
Nevoľnosť, zvracanie
Nevoľnosťou a zvracaním vám vaše podvedomie hovorí, že niečo alebo niekoho vo vašom živote nedokážete prijať a stráviť a že sa od niečoho alebo niekoho chcete oslobodiť.
Spomeňte si, že keď niečo výrazne odmietame, hovoríme: „Je mi z toho zle“ alebo doslova „Je mi z toho na vracanie.“
Čo myslíte, prečo býva zle od žalúdka ženám na začiatku tehotenstva? Pretože podvedome ešte neprijímajú svoje tehotenstvo a narodenie dieťaťa.
Ďalšou príčinou nevoľnosti je podvedomý strach. Hovorí sa, že je vám „zle od strachu“.
Zistite, z čoho máte strach, a zbavte sa ho! Naučte sa prijímať život s ľahkosťou, brať akúkoľvek situáciu ako pozitívnu lekciu. Naučte sa tiež spracovávať nové myšlienky. Potom bude váš žalúdok fungovať vždy výborne.
Morská choroba
Niektorým ľuďom býva nevoľno pri cestovaní. Príčinou takéhoto stavu je predovšetkým podvedomý strach. Veď musíte opustiť obvyklé a bezpečné miesto! Vzniká strach z neznámeho. Budete musieť spracovať a stráviť nové dojmy. A to nie je vždy jednoduché.
Okrem toho počas cesty musíte dôverovať človeku, ktorý je za volantom alebo pri kormidle. Mimochodom, nevšimli ste si náhodou, že šoférom nikdy zle nebýva? To preto, lebo majú situáciu pod kontrolou. Tiež je zaujímavé, že ľuďom, ktorým býva zle pri ceste autom či lietadlom, nebýva zle vo vlaku – tam totiž idú po presne stanovenej trase, z ktorej sa nedá vybočiť, a okrem toho prevláda názor, že je to najbezpečnejšia forma dopravy.
Aby ste túto nepríjemnosť prekonali, naučte sa dôverovať. Dôverujte človeku, ktorý sedí za volantom. Predovšetkým však dôverujte sebe. Uvoľnite sa a nechajte udalostiam voľný priebeh. Vychutnávajte si nové dojmy. Veď cestujete po vašom vlastnom svete! A každá cesta vás naučí niečo nové aj o sebe samom. Keď to pochopíte, strach vás prejde a na rad príde zvedavosť.
Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika
Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova

Duchovná príčina ochorenia žalúdka podľa L. Hayovej: 

Obsahuje výživu nielen fyzickú, ale aj psychickú, zažíva myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a prirodzene zažívam život.
Problémy odzrkadľujú hrôzu a neschopnosť asimilovať nové veci a myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Život mi robí dobre, v každom okamihu asimilujem všetko, čo je nové, všetko je v poriadku.

 

Duchovná príčina ochorenia gastritídy podľa L. Hayovej spočíva v dlho trvajúcej neistote a pocite, že zlý osud ma neminie. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - mám sa rád a som so sebou spokojný, som v bezpečí.

Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb