Pohlavné choroby, AIDS
Syfilis, kvapavka, herpes na genitáliách, AIDS
Nazrime do histórie. Pred renesanciou cirkev a inkvizícia veľmi prísne dozerala na mravnosť svojich veriacich. S príchodom renesancie sa začala sexuálna revolúcia.Vtedy sa objavil syfilis. Predpokladá sa, že doniesol Kolumbus z Ameriky, ale Kolumbus za nič nemôže. Ľudia sa jednoducho nezbavili pocitu viny a potreby trestu a zároveň sa nenaučili správnemu sexuálnemu správaniu. Cirkev už nemohla potláčať ľudské vášne tak, ako predtým. A vtedy kolektívny podvedomie vytvorilo chorobu, ktorú ľudia prijali ako trest za svoje hriechy.
Dnes medicína dokáže syfilis aj iné pohlavné choroby vyliečiť. Nie však naozaj vyliečiť, skôr iba potlačiť, pretože príčiny choroby sa liekmi neodstránia. V šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia prebehla ďalšia sexuálna revolúcia. Sprevádzal ju rozmach drog. Myšlienky a pocity ľudí vo vzťahu k sebe navzájom aj k okolitému svetu sa však priveľmi nezmenili. Kolektívne podvedomie preto vytvorilo novú trestajúcu chorobu – AIDS. Túto chorobu vírusového charakteru nedokážu potlačiť ani moderné lieky. Vedci však napriek tomu míňajú obrovské sumy peňazí na objavenie lieku proti AIDS. A ja som presvedčený, že taký liek aj nájdu. Ale za akú cenu a s akými dôsledkami? Nebude chorobu liečiť, ale potláčať, čo povedie k ďalším, možno ešte horším chorobám.
Liek na všetky choroby existuje už dávno: je ním čistota úmyslov. Tento liek sa neskrýva v tabletke, ktorú ľudia žiadajú od doktora – je priamo v nás. Je veľmi dôležité, aby bol človeku od útleho detstva vštepovaný správny vzťah k sexu. Je dôležité naučiť sa správať vhodne k sebe samému, k opačnému pohlaviu, k ľuďom vo všeobecnosti aj k celému okolitému svetu. Najlepšími učiteľmi sú rodičia, čiže ich vzájomný vzťah a ich postoj k sexu. V otázkach sexuality mi bol vždy sympatický prístup starovekých Číňanov – taoistov. Pohlavný styk brali ako súčasť celkového poriadku a harmónie v prírode a nikdy ho nespájali s hriechom či porušením morálky. Tento výnimočný postoj k láske a sexu spôsobil, že pohlavný život starovekej Číny bol vo všeobecnosti zdravý a patologické anomálie a poruchy boli prekvapivo zriedkavé.
Rodičia často zakazujú deťom čo len pomyslieť na jeho sexualitu, no netušia, aké to je nebezpečné. Obrátilo sa na mňa o pomoc mladé dievča, ktoré malo problémy v sexuálnej oblasti. Počas pohlavného styku sa za žiadnych okolností nedokázala uvoľniť. S mojou pomocou nadviazala kontakt so svojím podvedomím. Ukázalo sa, že problémy vznikli po tom, ako sa ju pred niekoľkými rokmi pokúsili znásilniť. Traumatický moment z minulosti sa našiel, vzťah k nemu sme zmenili, dievča sa dokázalo uvoľniť, ale ja som sa rozhodol ísť ešte ďalej. Zaujímalo ma, čím si privolala do života pokus o znásilnenie. Ak totiž vychádzame z toho, že všetky situácie v živote si vytvárame sami, čím si toto dievča privolalo do života násilníkov?
Ukázalo sa, že dievčina mala od detstva zakázané všetko, čo sa týkalo sexu. Okrem toho sa stále bála, že by mohla prísť o svoju „nevinnosť“. Už v samotnom slove nevinnosť sa však skrýva pocit viny – a vinník musí byť potrestaný.Vyzerá to tak, že ak dievča túži po intímnom styku (a túži po ňom každý zdravý človek), no nemôže ho uskutočniť kvôli určitému tabu, podvedome sa sama na sebe dopúšťa násilia. A násilie vo vnútri pritiahne násilie zvonku.Už dávno by sme mali vedieť, že zákazy ešte nikoho nepolepšili. Sexuálna energia je neoddeliteľnou súčasťou nášho sveta. Je základom života.
Treba ju prijať a naučiť sa s ňou rozumne nakladať, nie ju odmietať či zakazovať. Sex je jedným z prejavov harmonických vzťahov medzi mužom a ženou. Naučte sa tešiť z komunikácie s opačným pohlavím, dávať aj prijímať lásku. Obohatí to vás aj váš svet! Vysoký stupeň podvedomej agresie voči opačnému pohlaviu, delenie mužov/ženy na dobrých a zlých, na čistých a nečistých spôsobuje zápal pohlavných orgánov. Tu je pár ďalších príkladov.
Raz za mnou prišiel muž a sťažoval sa na následky zlej liečby kvapavky. Vtedy som už vedel, že potlačiť chorobu antbiotikami jednoducho nestačí. Splodiny choroby sa z organizmu musia odstrániť homeopatickými liekmi, bylinkami, špeciálnou diétou. Neskôr som si však uvedomil, že často ani to nestačí. Dôležité je odstrániť samotné príčiny, ktoré k chorobe viedli.
Po nadviazaní kontaktu s podvedomím tohto pacienta sme zistili, že chorobu mu spôsobilo niekoľko príhod v osobnom živote. Najprv sa pohádal s manželkou, pretože žiarlil. Chcel sa jej pomstiť a vyspal sa s neznámou ženou. Následkom bola kvapavka a príčinou jeho agresívne emócie, ako žiarlivosť, pocit krivdy, zlosť, túžba po pomste, pocit viny. Muž mal na výber: buď bude pokračovať po starom a dostávať nové choroby, alebo svoje správanie aj vzťah k žene zmení a bude zdravý.
Podľa mňa si organizmus uchováva infekciu práve preto, aby v pravú chvíľu dal najavo, že príčina sa zatiaľ neodstránila. Z praxe viem, že len čo sa človek zbaví negatívnych pocitov a myšlienok, choroba zmizne. Tu je ešte jeden príklad.
Jeden môj priateľ dostal po stretnutí s jedným dievčaťom herpes (na genitáliách).
„Skôr, ako som sa s ňou vyspal,“ hovorí mi, „ma napadlo, či je vôbec zdravá.“
„Ak si mal pochybnosti,“ povedal som mu na to, „mal si počkať a pochybností sa zbaviť.“
Teraz už nič nenarobíš, seď, škrab sa a durdi sa. Chceš vedieť, aké sú skutočné príčiny tvojho herpesu?“
„Samozrejme,“ odpovedal.„Tak mi najprv povedz, či zvykneš ženy deliť na dobré a zlé?“
„Zvyknem,“ odpovedal kamarát.
„A predtým, než si stretol toto dievča, cítil si voči ženám nejakú zlosť alebo pocit krivdy?“
„Cítil,“ odpovedal. „Týždeň pred tým som sa rozišiel s bývalou priateľkou. A čo mám teraz robiť?“
„Po prvé, musíš poďakovať Bohu a svojmu podvedomiu za chorobu, ktorá ťa učí zmeniť postoj voči ženám.“
Známy sa na mňa prekvapene pozrel.
„Po druhé, musíš poďakovať tej dievčine za herpes. Po tretie, musíš poďakovať samotnej chorobe, ktorá ťa chce niečo naučiť. A nakoniec musíš prehodnotiť všetky situácie vo svojom živote, v ktorých si pociťoval negatívne myšlienky a pocity voči ženám, a vytvoriť si k nim nové, pozitívne pocity. Nezabudni do toho zarátať aj svoju matku. Veď je to prvá žena v tvojom živote.“
„Ale na to treba more času. A takto odrazu zmeniť postoj nie je vôbec jednoduché.“
„Máš na výber. Buď ostaneš pri starých myšlienkach a budeš si priťahovať do života choroby a ,zlé‘ ženy, alebo staré myšlienky zameníš za nové a budeš zdravý, aj budeš mať pekné vzťahy so ženami. Čo si vyberieš?“Jasné, že to druhé!“
Jednou zo známych príčin pohlavných chorôb je smilstvo a cudzoložstvo, ktoré nielenže vyvolajú chorobu, ale vedú k strate celkovej životnej sily. Prišiel ku mne do ordinácie mladý muž a oznámil mi, že má syfilis.
„Ako viete, že je to syfilis?“ opýtal som sa ho
„Začal som mať akýsi divný pocit v hrdle, bolia ma kosti a po celom tele sa mi vyhádzali akési vyrážky.“
Pozorne som ho vyšetril, ale nič som nenašiel. Povedal som mu, aby išiel na odborné vyšetrenie a o týždeň sa u mňa zastavil.
O týždeň prišiel v stanovenú hodinu.
„Pán doktor, pri vyšetrení sa nič nezistilo, ale ja som aj tak presvedčený, že mám syfilis, alebo že ho aspoň môžem dostať.
Poslednou dobou sa strašne bojím, že ho dostanem. Pomôžte mi zbaviť sa toho strachu.“
Nadviazali sme kontakt s jeho podvedomím a zistili, že sa sám trestá a učí správnemu vzťahu k ženám, k manželke, k rodine a k sexu. Problém bol v tom, že od puberty viedol hýrivý spôsob života, ale pred rokom a pol sa rozhodol založiť si rodinu a začať nový život. O deväť mesiacov sa mu narodila dcérka. Ale pred mesiacom svoju ženu prvýkrát podviedol. A potom ešte raz.
A teraz má panický strach, že ochorie na syfilis. Dokonca sa mu objavili aj vymyslené symptómy. Dohodli sme sa, že si vytvorí nové spôsoby správania a nový postoj k sebe ako k mužovi, k rodine, k sexu a k ženám. Na prvý pohľad by sa správanie tohto muža mohlo zdať nenormálne či, jemnejšie povedané, divné. Ale to je len prvý dojem. Jeho podvedomie si vymyslelo vhodný spôsob ochrany. Veď strach pred chorobou ho prinútil zamyslieť sa nad svojím správaním.
Potom som si spomenul ešte na jeden zaujímavý prípad z praxe. Tento príbeh mi porozprával štyridsaťročný muž.
Prišiel sa ku mne liečiť kvôli pohlavnej slabosti.Za mlada bol veľmi sympatický. Dievčatá sa mu doslova vešali na krk. On viedol neviazaný spôsob života a stýkal sa s mnohými ženami, ale nikdy nič „nechytil“. Až raz ho jedna žena pozvala k sebe domov. Celý deň rozmýšľal – ísť, či neísť? Večer mu už vnútorný hlas celkom jasne hovoril: „Nechoď!“ Okrem toho sa vonku rozpútal ozajstné besnenie živlov, dážď so snehom, silný vietor. No muža nezastavilo ani počasie, ani vnútorný hlas. Predsa len k tej žene išiel. A nakazil sa od nej pohlavnou chorobou, z ktorej sa potom liečil dvadsať rokov a nakoniec sa stal impotentným.
Som si istý, že každému z nás náš vnútorný hlas, naše podvedomie, občas niečo našepkáva. Ale počúvneme ho vždy?
S chorými na AIDS som sa počas svojej praxe ešte nestretol. Môžem preto pravdepodobné príčiny len predpokladať. AIDS spôsobujú všetky vyššie spomenuté príčiny, ku ktorým sa navyše pridruží silný pocit bezmocnosti, ako aj sklamanie z ľudí a celkove zo života. Takíto ľudia sú presvedčení, že ich na tomto svete nikto nepotrebuje a že ich život nemá zmysel. V podvedomí sú silno zameraní sami proti sebe.
Text z knihy Vnútorné príčiny chorôb – Valerij Sinelnikov – vydavateľstvo Eugenika
Ďalšie knihy od Valerija Sinelnikova
Duchovná príčina ochorenia genitálií podľa L. Hayovej
Predstavujú ženský a mužský princíp.
Problémy: Obava, že nemám žiadnu hodnotu.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť sám sebou, teším sa zo života, som dokonalý taký, aký som, mám sa rád a som so sebou spokojný.
Hlavným dôvodom pohlavných chorôb je pocit viny, čo sa týka sexu, a následná potreba trestu, ako aj presvedčenie, že genitálie sú hriešne alebo nečisté – inými slovami, negatívny postoj voči sexualite a pohlaviu.
Duchovná príčina ochorenia pohlavných chorôb podľa L. Hayovej spočíva v v sexuálnej vine, potrebe trestu a presvedčenia, že genitálie sú hriešne a nečisté. Zneužívanie druhých. Pozitívne tvrdenie na odstránenie ochorenia - láskyplne a radostne prijímam svoju sexualitu a jej vyjadrenie. Prijímam iba myšlienky, ktoré ma podporujú a robia mi dobre.
Ďalšie články o duchovných príčinách chorôb