Horčíkový olej 1000ml

18,90€ Bez DPH: 15,75€

Popis

Horčíkový olej 1000ml

Horčíkový olej alebo magnéziový olej je v prípade tohto výrobcu získavaný zo starovekého morského dna Zechstein v severnej Európe. Chlorid horečnatý vo vode, sa nazýva magnéziový olej vzhľadom k svojej štruktúre, ktorá pocitovo pripomína olej, aj keď technicky to olej nie je. Horčíkový olej je široko používaný termín pre vysoko nasýtený roztok chloridu horečnatého vo vode.

Magnéziový olej má tú výhodu, že sa aplikuje na kožu, priamo na postihnuté miesto, teda neprechádza cez tráviaci systém, tým pádom je absorbovaný oveľa rýchlejšie. Takáto aplikácia horčíka cez kožu je efektívny spôsob ako ho doplniť, pretože súčasná strava obsahuje veľmi malé množstvo horčíka, hoci je veľmi dôležitý pre zdravie.

Vysoká koncentrácia horčíka má veľmi dobrú mazivosť, už aj len 5 ml magnéziového oleja poskytuje až 508 mg horčíka. Koncentrovaný nasýtený roztok chloridu horečnatého je možné použiť aj ako prísadu do vane pri kúpaní, do kúpeľa na nohy.

Neobsahuje škodlivé látky ani iné aditíva. 

Aplikácia podľa potreby a na akúkoľvek časť tela.

Horčíkový olej môže spôsobiť miernu iritáciu pokožky, preto ak je tento horčíkový olej s koncentráciou 31% je pre vašu pokožku príliš iritujúci, tak výrobca odporúča olej zriediť s vodou. Koncentráciu oleja v pomere s vodou postupne zvyšovať až nájdete koncentráciu horčíkového oleja, ktorá vyhovuje vašim individuálnym potrebám. Ďalšou možnosťou pre citlivú pokožku je pridať olej do kúpeľa. Olej by nemal byť aplikovaný na rany a otvorené oblasti pokožky, rovnako na miesta, ktoré boli nedávno oholené.

Použitie: malé množstvo naneste na bolestivé / postihnuté miesto a dôkladne vmasírujte 

Zloženie: voda, chlorid horečnatý

Skladovanie: mimo dosahu malých detí, mimo dosahu priamého slnečného žiarenia, v suchu a tme, dobre uzavreté.

Upozornenie: Zabráňte kontaktu s očami, sliznicami a otvorenými ranami. Nepoužívajte na čerstvo oholenú pokožku. Môže spôsobiť mierne brnenie alebo pocit tepla u ľudí s citlivou kožou. Určený len na vonkajšie použitie.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Magnézium (Horčík) prášok - 600 g

6,50€ Bez DPH: 5,42€

Magnézium treonát 90 kaps

22,00€ Bez DPH: 18,33€

ATA Horčík 60 kaps

15,00€ Bez DPH: 12,50€

Magnézium Citrat 400g

9,95€ Bez DPH: 8,29€

Liekovka set - 100 ml

3,40€ Bez DPH: 2,83€

Chelated Magnesium 100 kaps

8,90€ Bez DPH: 7,42€

Magnesium Chelated 400g

17,95€ Bez DPH: 14,96€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Liečivá kozmetikaPre športovcov

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát