Glycín natural 100g

2,95€ Bez DPH: 2,46€
Štítky: Natural Nutrition

Popis

Glycín natural 100g

Aminokyselina glycín je najmenšou zo všetkých aminokyselín. Podieľa sa na syntéze všetkých proteínov v ľudskom tele. Taktiež je hlavnou stavebnou zložkou kolagénu, ktorý tvorí spojivové tkanivo kĺbov a šliach. Glycín je síce neesenciálna aminokyselina, takže ľudské telo si ju síce dokáže syntetizovať z aminokyseliny serín, avšak nie vždy v dostatočnom množstve. Preto je pre zabezpečenie nutričných potrieb tela vhodné dopĺňať glycín zo stravy alebo výživových doplnkov.

Nespornou výhodou glycínu je jeho sladká chuť, bez akýchkoľvek vedľajších príchutí, je vhodný aj na sladenie jedál či nápojov. Je odolný voči teplu, preto sa môže použiť i do zákuskov a horúcich nápojov. Jeho sladivosť je na úrovni kryštáľového cukru, pričom prakticky nezvyšuje hladinu inzulínu.
Glycín ako sladidlo má tú vyhodu, že za jeho sladkou chuťou nie su prázdne kalórie ako v prípade alkoholových cukrov, ale tým, že je to bielkovina glycínu, tak sa k tomu aj naše telo správa a spracuváva. Sladká chuť hlási organizmu zdroj cukru a z glycínu si organizmus v prípade potreby naozaj dokáže vytvoriť cukor a tak nespôsobuje hypoglykémiu.

Glycín použitý po jedle pomáha vyrovnávať pomer aminokyselín prijatých jedlom.

Účinky peptidov kolagénu, ktoré redukujú vrásky, zvyšujú pružnosť pokožky a majú hydratujúci a pokožku omladzujúci účinok, sú veľmi známe i dobre preskúmané. Kolagén čiastočne vďačí za tieto svoje účinky aj práve glycínu, ktorý je v kolagéne jeho hlavnou stavebnou zložkou. Glycín je práve preto nevyhnutný pre správny rast, udržiavanie svalovej hmoty a pevnosť spojivových tkanív, najmä u športovcov a fyzicky aktívnych ľudí.

Zloženie: 100% L-glycín

Odporúčané dávkovanie: 0,75g (1/6 čajovej lyžičky)
Pred spaním rozpustite v 1-2 dl tekutiny (napr. vo vode) jednu kopcovitú čajovú lyžičku a pomaly vypite alebo bez vody cmúľajte.  
Po jedle užite jednu čajovú alebo kávovú lyžičku, ak vo vašom jedle neboli bielkoviny kolagénového typu.
Ako sladidlo do zakúskov, do kávy ...

Skladovanie: mimo dosahu detí, na suchom a tmavom mieste, dobre uzavreté

Upozornenie: Prípravok nie je vhodný pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

Joint Flex Gold Natural 400g

14,00€ Bez DPH: 11,67€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Cukor, Xylitol, ErythritolPre športovcovAminokyseliny

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát