AKCIA: 2 x produkt Organic Matcha Powder

Akcia!
26,10€ 34,80€ Bez DPH: 21,75€
  • Značka: Energy
  • Dostupnosť: Skladom

Popis

AKCIA: 2 x produkt Organic Matcha Powder

Organic Matcha je blahodárny zelený čaj, ktorý vyniká nad ostatnými zelenými čajmi a jeho účinky sú známe už po tisícročia. 

Výroba naozaj kvalitného čaju Matcha dnes v sebe spája elementy tajomstva, tradičných postupov, ručnej práce a presnej technológie. Iba vybraná skupina elitných japonských farmárov ovláda znalosti a schopnosti, ktoré znamenajú najnáročnejšiu metódu produkcie čaju na svete. Matcha pochádza z čajovníka pestovaného špeciálnou zatieňovacou technikou. Štyri týždne pred zberom sa pole zatieni plachtami, ktoré eliminujú až 90% prirodzeného svetla. Rastliny potom kompenzujú jeho nedostatok intenzívnou produkciou biologicky významných látok. Zber čaju prebieha na začiatku mája. Listy sa trhajú výhradne ručne a po zbere sa hneď spracujú.

Pri spracovaní lístky predjú najskôr vodnou parou, ktorá zabráni fermentácii a zachová všetky prospešné látky. Výsledný produkt sa nazýva Arancha, čo sa dá preložiť ako surový čaj.
Ďalšou fázou je triedenie, keď sa vyberajú iba najkvalitnejšie lístky. Dôležitá je farba, vôňa a chuť. Týmto krokom je zaistená nielen kvalita, ale aj jej stálosť. Najnáročnejšie je odstrániť stonky a žilnatiny tak, aby zostalo iba vnútorné pletivo listu, takzvaný mezofyl. Ide o najjemnejšiu a najčistejšiu dužinu z čajovej rastliny. Tá sa následne rozkrája na rovnaké kusy a vzniká čaj označovaný ako Tencha.
Posledný, vskutku kráľovský krok, je mletie za pomoci tradičných žulových mlynov. Tie rozomelú čaj Tencha na jemný prášok, označovaný už ako Matcha. Veľkosť jedného zrniečka je 5–10 mikrónov, pričom jeden mikrón je milióntina metra. Je taký jemný a koncentrovaný, že prášok sa doslova rozpúšťa v ústach.

Matcha čaj vďaka svojím špecifickým spôsobom pestovania, zberu a spracovávania obsahuje jedinečnú a silnú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny. Až 60% z týchto antioxidantov tvorí EGCG. Tento katechín významne podporuje zrýchlenie metabolizmu.

Jedna jediná porcia čaju Matcha obsahuje rovnaké nutričné látky ako desať šálkov bežného zeleného čaju.  

Zloženie: 100 % jemne mletý zelený čaj Matcha
Zloženie - nutričná analýza v pdf

Príprava:
Studeného nápoja1/2 -1 čajovú lyžičku dôkladne rozmiešajte s 2dcl - 1l vody (džúsu) a môžete dosladiť a dochutiť podľa potreby
Teplého nápoja: 1/2 -1 čajovú lyžičku dôkladne rozmiešajte s 2dcl teplej vody (65°C) a môžete dosladiť a dochutiť podľa potreby

Skladovanie: mimo dosahu detí, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10-25°C a cháňte pred mrazom 

Obsah: 50g

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy! Užívanie v čase tehotenstva konzultujte so svojím lekárom. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie! Vyživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy! 

Prečo je Matcha superpotravina

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Súvisiace produkty

AKCIA: Spirulina Barley + Ambrosia

Akcia!
AKCIA: Spirulina Barley + Ambrosia
35,80€ 47,60€ Bez DPH: 29,83€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Akcie a výhodný nákup

 Sme na trhu
už od roku 2002

 Doprava zdarma
nad 70€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát