Rooibos čaj ochutený AAA Tea - 50 g

2,30€ Bez DPH: 1,92€

Popis

Rooibos čaj ochutený AAA Tea - 50 g

Rooibos, je aromatický a sladkastý čaj, ktorý sa raz ročne zbiera ručne, potom nasleduje drvenie, lisovanie, fermentácia a sušenie. Rooibos má červeno-hnedú farbu, predovšetkým pre obsah flavonoidov, látky ktoré sú známe svojimi antioxidačnými účinkami. Na rozdiel od zeleného či čierneho čaju, rooibos neobsahuje kofeín, len trieslovinu a žiadnu kyselinu šťaveľovú, kyselina šťaveľová spôsobuje problémy práve ľuďom, ktorí trpia obličkovými kameňmi. Taníny prirodzene sa nachádzajúce v čiernom a zelenom čaji tlmia absorpciu určitých minerálnych látok, napríklad železa. Železo, obsiahnuté v rooibose možno vďaka nízkemu obsahu tanínov lepšie prijať a zužitkovať. 

Arónia (Jarabina čierna) je známa vďaka vysokému obsahu antokyanínov, vitamínov P, C, B, A,  množstva  minerálov a ďalších biologicky  dôležitých  aktívnych látok. 

Acai pripomína chuťou a vôňou lesné plody a čokoládu, je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B3, C, E,  vlákninu, bielkoviny, glykoproteiny, esencialne mastné kyseliny a minerálne látky (vápnik, železo, sodík, draslík, horčík). 

Acerola ma oranžové až tmavo-červené plody, ktoré sa podobajú čerešni ale chutia ako citróny (vysoký obsah vitamínu C) je bohatá aj na minerálne látky aj aj vitamíny B a A. 

Kedy piť: po celý deň

Príprava: 1 čajovú lyžičku čaju zalejeme 2,5 dl vriacej vody, necháme 4-5 minút lúhovať. Po precedení podávame. 

Zloženie: Rooibos, čierna jarabina, granátové jablko, listy ostružiny, vitamín C, prášok ovocia Acai (Acai, maltodextrin), prášok ovocia acerola (maltodexín, acerola, vitamín C), aróma.

Skladovanie: v suchu


Čo o tom píšu iní?

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

ČajeČaje a plody

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát