Psyllium - 100% indická vláknina - 300 g

Novinka!
5,40€ Bez DPH: 4,50€

Popis

Psyllium - 100% indická vláknina - 300 g

Psyllium je ideálnym zdrojom vlákniny pre ľudí, ktorí majú problémy so znášanlivosťou obilnej vlákniny. Psyllium môže mať zjemňujúci účinok na citlivé črevá, kde obilná vláknina môže byť priveľmi abrasívna. Psyllium neobsahuje fytáty,  lepok ani zložky mliečneho či obilného pôvodu.

Vláknina je nevyhnutná zložka vyváženej stravy a prispieva k správnemu fungovaniu tráviaceho systému. Vláknina Psyllium je vlastne druh polysacharidu, ktorý ale naše telo nie je schopné stráviť a preto prechádza žalúdkom a tenkým črevom nezmenená.

Hlavný pozitívny účinok vlákniny Psyllium spočíva v takzvanej hydrofilnej schopnosti, pri trávení na seba dokáže naviazať vodu a tým zväčšiť svoj objem až viac ako desaťnásobne. Práve táto schopnosť má za následok zjemnenie stolice a napomáha optimálnej schopnosti čriev vstrebávať živiny.

Psyllium je vláknina úplne prírodná a bezpečná, užívaná miliónmi ľudí na celom svete. Nie je vstrebávaná naším telom a nie je návyková. Je preto vhodná na dlhodobé užívanie. Psyllium môžete tiež pridávať do rôznych náhrad jedla či mliečnych koktejlov. Použite mixér, aby sa dobre rozmiešalo. Môžete ho pridávať i do jogurtov. Nezabudnite však vždy zapiť ešte ďalším pohárom vody alebo inej tekutiny.

Zloženie: prášková vláknina z osemenia skorocelu indického (Planago Ovata)

Dávkovanie: 30 minút pred jedlom alebo po, tri kávové lyžičky (10g) rozmiešajte v menšom množstve vody (100ml) ihneď vypite, následne zapite ďalšími 250-300ml vody. Pre zlepšenie účinku môžete užívať dvakrát denne.

Skladovanie: v suchu, pri relatívnej vlhkosti vzduchu najviac 70 %.

Upozornenie: Ak počas užívania Psyllia pociťujete nejaké problémy, jednoducho znížte jeho príjem, pokiaľ problémy nezmiznú. Potom môžete príjem Psyllia postupne zvyšovať. Neužívajte psyllium v suchom stave.

Krajina pôvodu: India

Prečítajte si články o dôležitosti prijímania vlákniny, probiotík a prebiotík

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Inulín prášok - 200 g

Novinka!
Inulín prášok - 200 g
3,60€ Bez DPH: 3,00€

Floraphage - 90 kapsúl

Novinka!
Floraphage - 90 kapsúl
49,90€ Bez DPH: 41,58€

Vláknina jablčná - 250g

Novinka!
Vláknina jablčná - 250g
1,00€ Bez DPH: 0,83€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Vláknina, probiotikáNadváha a chudnutieBezlepkové

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát