Progestella - progesterónový krém - 50 g

12,90€ Bez DPH: 10,75€
3 alebo viac 11,90€
Štítky: Present

Popis

Progestella - progesterónový krém - 50 g

Prírodný krém Progestella obsahuje 14% štandardizovaný extrakt z divokého Yamu (Dioscorea villosa), ktorý je prekurzorom biosyntézy prírodného progesterónu. Extrakt tejto rastliny je opísaný vo vedeckých správach ako faktor zmierňujúci symptómy, ktoré sú spojené s menopauzou. Okrem toho sú indikované jeho prospešné profylaktické a podporné účinky pri endokrinných poruchách u žien vyžadujúcich substitúciu progesterónu. Vstrebávanie krému je zabepečené cez podkožné tukové tkaniva cez ktoré sa aktívne látky postupne uvoľňujú do krvi. 

Okrem toho krém obsahuje aj kolagén, ktorý zlepšuje stav pokožky, ktorá práve v období menopauzy najviac stráca na svojej pevnosti a pružnosti. Čím prispieva k zlepšeniu jej elasticity a prirodzenej pigmentácii a prispieva aj ku spomaleniu procesu tvorby vrások.

Krém je vhodné aplikovať stále na iné miesto (prestriedávať to) aby bola zabezpečená lepšia absorbcia, zároveň je vhodné nenatierať na rovnaké miesta iné krémy aby to nenarúšalo absorbciu krému Progestella.

Obodobie aplikácie Progestelly je závislé od faktu či žena už nemá alebo ešte stále má cyklus. Ženy s 28 dňovým menštruačným cyklom začínajú natierať krém od 15 dňa (začiatku ovulácie)  do 26 dňa cyklu. Ženy ktoré majú dlhší alebo kratší menštruačný cyklus začínajú s natieraním krému na 2. týždeň pred očakávaným začiatkom cyklu, natierajú 12 dní a 2 dni pred očakavaným začatím krém prestanu natierať. Zjednodušene teda, ženy majúce menštruačný cyklus 30 dňový začínajú s natieraním krému v 17 deň cyklu a natierajú do 28 dňa cyklu a ženy ktoré majú 26 dňový cyklus začínajú s natieraním v 13. deň a natierajú do 24 dňa cyklu. 

Ak menštruačný cyklus začne skôr ako sa predpokládalo, je potrebné krém prestať nanášať a následne od prvého dňa (začiatku krváciania) je potrebné odčítať 15 dní a následne znovu začať nanášať. 

Ženy už po menopauze krém nanášajú každý mesiac, pre jednoduchšiu orientáciu je najvhodnešjie začať vždy v prvý deň v mesiaci natierať 14 až 21 dni súvislo a následne urobiť pauzu až do konca mesiaca, v aplikovaní znovu začať v prvý deň v mesiaci. 

V prípade, že menštruačný cyklus je nepravidelný, vynecháva, trvá dlho alebo sa vyskytuje krvácianie aj medzi jednotlivými cyklami je potrebné krém natierať od 15 dňa cyklu po 26 deň. V priebehu nasledujúcich troch mesiacov by sa cyklus mal ustáliť. 

Aplikácia: najvhodnejšie je krém aplikovať 2x denne ráno a večer pred spaním, v množstve asi 1/8 až 1 celej pribalenej lyžičky na hladké oblasti tela, ako sú zápästia, predlaktia, vnútorná strana stehien, podbruško... (krém by sa nemal vtierať do prsníkov)

Zloženie: Aqua (voda), Butylene Glycol, Caprylic /Capric Triglyceride, Polyacrylamide, Tocopheryl Acetate,  Dioscroea Villosa Exrtact (extrakt z divokého jamu),  Aloe Barbadensis Leaf Juice, Collagen, Citrus Grandis Fruit Extract, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycerin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Pottasium Sorbate, DMDM Hydantion, Iodopropynyyl Butylcarbamate, Imidazolidinyl Urea

Skladovanie: na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí

Upozornenie: Ženy, ktoré majú pravidelný cyklus aj ženy po menopauze užívajúce estrogénové prepraráty musia aplikovanie Pogestella krému konzultovať so svojím lekárom. 

Krajina pôvodu: Poľsko

Článok: Progesterónový krém navracia zdravie ženám a pomáha pri neplodnosti

Recenzie na Heuréke

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop), zdravotné účinky produktu.

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Overenie, že nie ste robot

Súvisiace produkty

Gynex - 30 ml

21,60€ Bez DPH: 18,00€

Cytovital - 50 ml

14,70€ Bez DPH: 12,25€

Produkt sa nachádza v týchto kategóriách

Liečivá kozmetikaPre ženy

 Sme na trhu
už od roku 2004

 Doprava zdarma
nad 50€ v SR cez GLS

 Overené zákazníkmi
certifikát od Heureka.sk

 Bezpečný obchod
SSL certifikát